Dlažba, ktorá vám ponúka štýl aj atmosféru

Dlažba, ktorá vám ponúka štýl aj atmosféru

16. 09. 2010 Zdieľať

Túžite po niečom osobitom, čo by dodalo vášmu domu či záhrade štýl a atmosféru? Máte radi pokojný nádych nostalgie? Program Bradstone od spoločnosti Semmelrock dokáže splniť vaše túžby po romantickom zákutí s atmosférou starých anglických dediniek, záhrad pri Stredozemnom mori alebo miest podľa vašich vlastných predstáv.

— Advertorial spoločnosti SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby s.r.o. —

Program Bradstone kombinuje krásu, prirodzenosť a všetky prednosti betónovej dlažby pri zachovaní vzhľadu prírodného kameňa historického dláždenia. Rustikálny charakter výrobkov je založený na starej remeselníckej technike – na docielenie textúry a vzhľadu starých kamenných platní bola prvotná základná forma vyrobená tradičnými kamenárskymi technikami. Takouto formou sa reprodukuje „prírodný“ kameň, ktorý má na rozdiel od originálu spoľahlivé vlastnosti, vysokú variabilitu a podstatne nižšiu cenu. Vďaka širokému sortimentu a bohatej, pritom však harmonickej farebnej škále ponúka široké možnosti kombinácií a kladenia. Vždy však umožní zachovať jednotný štýl stvárňovanej plochy a jej charakteristický podtón.


Dlažba, ktorá vám ponúka štýl aj atmosféru

283163
Semmelrock

Bradstone® Old Town platne sú vernou napodobeninou historických kamenných platní. Meniaci sa profil povrchu, farebný odtieň a výber rozličných formátov sprostredkúvajú dojem prírodnej a historickej krásy. Platne sú v pieskovcovej, sivo-zelenej, porfýrovej a slonovinovej farbe. V ponuke sú ako balíky s plochou 6,07 m2 alebo ako doplnkové balíky s plochou 2,23 m2, pričom balíky sú kombináciou šiestich formátov s hrúbkou 3,8 až 4,4 cm. V rovnakej farebnej škále dopĺňajú platne Old Town kruhy s priemerom 270 alebo 390 cm a Old Town schody s formátom 45 × 35 × 10 cm. Old Town nášľapné kamene sú v žlto-sivej melírovanej a pieskovcovej farbe a ich formát je 56 × 42 × 3,7 cm.

Bradstone® Tile Platne vyčarujú vo vašej záhrade stredozemnú atmosféru starých talianskych dediniek. Jemný terakotový profil a teplé zemité farby dodávajú plochám príjemný a harmonický tón. Platne sa dodávajú v jednotnom formáte 30 × 30 cm s hrúbkou 3 cm.


Dlažba, ktorá vám ponúka štýl aj atmosféru

283161

Bradstone® Travero nadchne svojím dizajnom a ulahodí každému, kto hľadá niečo neobyčajné. Platne nezvyčajného pozdĺžneho formátu s prírodným, nepravidelne štruktúrovaným povrchom dodajú záhrade nezameniteľný charakter. Vďaka mrazuvzdornosti sa hodia na terasy, zimné záhrady, záhradné chodníčky či cestičky okolo domu, alebo dvory. Nie sú však odolné proti soliam a nie sú pojazdné. V ponuke sú v béžovej melírovanej farbe s hrúbkou 5 cm vo formáte 80 × 20 cm. 

Bradstone® Mountain Block vyzerá skutočne ako z prírodného kameňa a umožňuje postaviť rovné aj okrúhle múry a spájať jednotlivé bloky nasucho aj lepením. Bezpečné spojenie zabezpečujú ozubené bloky. Plný klinovitý blok, štiepateľný blok aj rohový prvok sú k dispozícii v žlto-sivej melírovanej farbe s formátom 29,5 × 22,5 × 10 cm. Krycia klinovitá platňa sa dodáva v žlto-sivej melírovanej farbe s formátom 30 × 22,5 × 25 × 4 cm. Produktový rad Mountain Block si nájde svoje uplatnenie v záhradách, na terasách, múroch či ohraničeniach kvetinových plôch.

Bradstone® Madoc Múr umocní vašu individualitu vďaka nekonvenčnému dizajnu. Všetky prvky – murovacie prvky, Madoc dekoračná platňa, krycia platňa a Madoc výplňový blok sú vyhotovené v žlto-sivej melírovanej farbe. Terasy, sokle, bočné terasové múriky, vyvýšené kvetinové záhony, schodiská alebo vnútorné dvory – to všetko sú miesta, kde vynikne krása radu Bradstone® Madoc Múr.

 

Takmer všetky produkty Bradstone charakterizuje štruktúra prirodzene zvetraného povrchu s nepravidelne lámanými hranami, odolnosť proti UV žiareniu a soliam a tiež mrazuvzdornosť. Vďaka vzájomne zosúladeným prvkom umožňujú veľkú rozmanitosť tvorby vzorov a kombinovateľnosť s inými výrobkami Bradstone. Výborne sa uplatnia najmä na terasách, v zimných a letných záhradách, v okolí bazénov, na schodiskách, záhradných chodníčkoch a cestičkách okolo domu, vnútorných dvoroch alebo chodníkoch. Nie sú vhodné na dopravené zaťaženie osobnými automobilmi.
Samozrejme, program Bradstone® má aj svoje doplnky. Nájdeme tu rustikálne pôsobiace obrubníky a rohy, ktoré sa vďaka svojej pieskovcovej farbe a povrchu výborne prispôsobujú svojmu okoliu. Mimoriadne atraktívne sú hnedé antické podvalové platne, doskové platne v borovicovej farbe s rovným, prípadne diagonálnym vzorom či v tvare polmesiaca.

Viac na www.semmelrock.sk.

Kategória: Podlaha, dlažba Stavba a rekonštrukcia
Tagy: semmelrock
Zdieľať článok