Poradňa: Ako na posuvné systémy dverí

17. 05. 2021 Zdieľať

Posuvné systémy dverí zažívajú renesanciu v ich umiestňovaní do bytov a domov. Na otázky Poradne pre dvere odpovedal Ing. David Krubner, marketingový a obchodný riaditeľ najväčšieho českého výrobcu dverí, spoločnosti MASONITE CZ spol. s r. o.

Z akých druhov posuvných systémov si môžeme vybrať

Volíme medzi systémami na stene s garnižou, v puzdre sadrokartónovej či murovanej priečky, alebo s vodiacou hliníkovou (ALU) lištou. Dverové krídla s garnižou alebo do puzdra môžu byť jedno alebo dve s rôznym zasklením. Hliníkový posuvný systém je vytvorený v duchu minimalistického dizajnu s dôrazom na kvalitné zhotovenie detailov. Pri značke Masonite je lišta zo strieborného matného hliníka alebo v čiernom mate.

Posuvné biele dvere

Posuvné biele lakované dvere Clara QUATRO MASONITE do puzdra. Zdroj: MASONITE

Na aké technické obmedzenia a „vychytávky“ máme pamätať?

Pred objednávkou dverí vyplňte zameriavací protokol, ktorý predchádza komplikáciám pri montáži. Upozorní na dopočítanie montážnych rozmerov, požiadavky na šírku stavebného puzdra atď. Vhodné je doplnenie o tlmiaci systém pohybu. Pri povrchu dverí myslite nielen na odolnosť proti poškriabaniu, ale aj na tú antibakteriálnu. To splní napr. CPL laminát.

Dvere s garnižou

Posuvné dvere MASONITE s garnižou v drevodekore CPL buk prírodný. Zdroj: MASONITE

Na čo si dať pozor pri montáži posuvných dvier s garnižou?

Presné meranie a rovinnosť celej konštrukcie sú základ. Ideálne je nechať montáž na odborne zaškolenú firmu. Je potrebné dbať na správne pripevnenie koľajnice, umiestnenie kefky aj jednotlivých dielov. V prípade zámeny dielov alebo nedbalého prístupu sa chyby ťažko odstraňujú.

Podrobnejšie informácie nájdete vo videonávode:

Zostavenie vlastných dvier v on-line konfigurátore alebo s technikmi v 6 vzorkových predajniach na Slovensku a v 21 v ČR.

Viac na www.masonite.cz

Zdroj: PR článok Masonite CZ, spol. s r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: dvere posuvné dvere puzdrá pre posuvné dvere
Zdieľať článok