Zdroj: MASONITE

Obkladáte kovové zárubne interiérových dverí? Na čo si dať pozor?

20. 04. 2021 Zdieľať

Pri renovácii miestností je možné ponechať pôvodné kovové zárubne a „iba“ na ne primontovať obložky, tzv. obklad kovovej zárubne. Zárubňa je vyrobená z vysokokvalitnej drevotrieskovej dosky (v prípade Masonite) so záklopovou obložkou so šírkou 65 alebo 85 mm. Širšia obložka sa používa pri zárubni s tzv. „nosom“. Pred kúpou je potrebné správne zmerať šírku.

Povrch obložiek je vyrobený v rovnakom dekore ako dvere, takže výsledkom je ucelený dojem nových dverí. Vzhľadom na to, že prepájame prvky starej a novej konštrukcie, je dôležité správne poradie pracovných krokov. Kľúčová je presnosť spájania prvkov k sebe a tiež pri montovaní na kovovú zárubňu. Staré pánty sa odrezávajú a neskôr sa do predvŕtaných otvorov vložia nové závesy. Pri inštalácii pracujeme s nízkoexpanznou penou a je potrebné dbať na jej dostatočné vytvrdnutie.

Masonite_montáž dveří a obložkových zárubní (11)

Montáž obložkových zárubní Masonite v 3D drevodekore borovica fínska s povrchovou úpravou CPL laminát premium. Zdroj: MASONITE

Odpovedal Ing. David Krubner, marketingový a obchodný riaditeľ najväčšieho českého výrobcu dverí spoločnosti MASONITE CZ spol. s r.o., www.masonite.cz. Na osobnú konzultáciu sú k dispozícii technici v 6 vzorkových predajniach na Slovensku a v 21 v ČR.

Podrobnejšie informácie nájdete vo videonávode:

Zdroj: PR článok Masonite CZ, spol. s r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: dvere Hliníkové obložky montáž zárubne
Zdieľať článok