Zdroj: Garland

Keď teploty klesajú pribúda štiepanie dreva – s pomocníkmi to zvládnete

23. 10. 2023 Zdieľať

Plánujete prípravu palivového dreva? Potom budete potrebovať kvalitné stroje pre rýchle a precízne spracovanie, ktoré vám naviac ušetria čas a námahu.

Pred začiatkom chladného počasia je zásadné mať dostatočnú zásobu kvalitného dreva. S narastajúcimi nákladmi na kúrenie je kľúčové aj šetrenie. Môžete využiť aj stromy z vlastných zdrojov, ako je záhrada. Správna príprava vrátane štiepania a rezania  je základom pre efektívne kúrenie a minimalizovanie nákladov. A práve v tejto chvíli prichádza Scheppach na scénu. Táto nemecká značka je synonymou kvalitného náradia a strojov. V ich sortimente nájdete štiepačky dreva aj kolískové píly, ktoré vám výrazne uľahčia prácu.

Pre bezpečné a rýchle štiepanie

Zabudnite na vyčerpávajúce manuálne štiepanie dreva. Štiepačka Scheppach HL 760 L vás oslobodí od námahy. Táto horizontálna štiepačka je schopná rýchle a spoľahlivo rozštiepiť až 100 veľkých polien za hodinu. S maximálnou dĺžkou polena 52 cm a s tlakom 7 ton si hravo poradí s tvrdými aj mäkkými drevinami. Ochranná klietka, predĺžený pracovný stôl a ďalšie funkcie zaisťujú bezpečnosť a pohodlie pri práci.  Systém VARIO umožňuje nastaviť dráhu piestu podľa dĺžky polena, čo šetrí čas a energiu. Kompaktný dizajn kvalitný materiál a mobilné prevedenie robí z tejto štiepačky dokonalého partnera pre prípravu dreva.

Muž používa štiepačku značky Scheppach.

Zdroj: Garland

Sila a praktickosť v kompaktnom prevedení

Kto chce kombinovať výkon a praktickost, ocení novú generáciu strojov a štiepačku Scheppach Compact 15 T. Jej ohromná sila tlaku až   15 ton umožňuje jednoducho zvládnuť rôzne druhy drevín. Naviac kompaktná konštrukcia zaisťuje minimalizáciu skladovacieho priestoru. Systém automatického návratu piestu, bezpečnostné ovládanie a ďalšie prvky zaručujú jednoduché a bezpečné používanie.

Štiepačka Scheppach v exteriéri,

Zdroj: Garland

Vždy precízny rez

Prichádzate každoročne do styku s veľkým množstvom dreva? Kolísková píla Scheppach HS 510 je revolučnou variáciou klasickej  cirkulárky. Rýchly rez a bezpečné ovládanie idú ruka v ruke. S pružinovým systémom kolísky a výkonným TCT pílovým kotúčom dosiahnete rýchly výsledok bez zbytočnej námahy. Bezpečnostné prvky, stabilná konštrukcia a kvalitné materiály zaručujú spoľahlivosť a dlhú životnosť. Ďalšou výbornou voľbou  hlavne pre väčšie kúsky je kolísková píla Scheppach HS 730. Srdcom tohto stroja je  kvalitný TCT kotúč s priemerom 700 mm, jeho zuby z tvrdého kovu zaisťujú optimálny tvar a hladký rez.

Muž píli drevo na kolískovej píle.

Zdroj: Garland

Príprava dreva na zimu môže byť náročnou úlohou, ale verte že s kvalitnými pomocníkmi sa to dá aj efektívnejšie. Bez ohľadu na to, či ste kutil alebo profesionál, môžete mať to pravé náradie pre zvládnutie náročných úloh pri spracovaní dreva.

Viac informácií získate na www.garland.sk.

Zdroj: PR článok GARLAND distributor, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: kúrenie šetrenie v domácnosti vykurovanie drevom
Zdieľať článok
6 dôležitých pravidiel pri kúrení drevom! Len, ak ich dodržiavate, kúrite účinne, ekologicky, a pritom najlacnejšieUrob si sám

6 dôležitých pravidiel pri kúrení drevom! Len, ak ich dodržiavate, kúrite účinne, ekologicky, a pritom najlacnejšie

5 základných spôsobov množenia trvaliek: Získajte nové rastliny spoľahlivo a jednoduchoZáhrada

5 základných spôsobov množenia trvaliek: Získajte nové rastliny spoľahlivo a jednoducho

Vypočujte si novú epizódu podcastu Záhrada, ktorá sa venuje chutným jahodám!Urob si sám

Vypočujte si novú epizódu podcastu Záhrada, ktorá sa venuje chutným jahodám!

Ako skrátiť vinič na fasáde a ďalšie drevité liany? Vďaka zimnému rezu sa nepremenia na húštinuZáhrada

Ako skrátiť vinič na fasáde a ďalšie drevité liany? Vďaka zimnému rezu sa nepremenia na húštinu