Komponenty pre bezpečné a zdravé bývanie v energeticky úsporných domoch

Komponenty pre bezpečné a zdravé bývanie v energeticky úsporných domoch

01. 05. 2009
Zdieľať

Energeticky úsporné domy sú témou, ktorá sa v ostatnom období skloňuje veľmi často. Dá sa predpokladať, že energeticky úsporné bývanie sa čoskoro stane štandardom aj v našich podmienkach. Záujem o energeticky úsporné domy však narastá aj vzhľadom na rastúce ceny energie a európske predpisy zamerané na úspory. Úspory, ktoré môže stavbou takýchto domov človek dosiahnuť, sú niekoľkokrát vyššie ako vložené investície.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Schiedel Slovensko spol. s r.o. —

Hlavnými vlastnosťami energeticky úsporných domov sú ich tesnosť a nepriedušnosť. Práve pre tesnosť a tepelnoizolačné vlastnosti samotného objektu treba zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu, preto si energeticky úsporná bytová výstavba vyžaduje vyššie nároky na vetranie a vykurovanie. Riešením oboch týchto problémov izolovaných domov je kombinácia riadeného vetrania AERA Comfort a komína Schiedel ABSOLUT.

Čerstvý vzduch je základom zdravého bývania


Komponenty pre bezpečné a zdravé bývanie v energeticky úsporných domoch

193297
Schiedel

Čerstvý vzduch je aj v energeticky úsporných domoch nevyhnutný, pretože treba zabrániť vzniku nadmernej vlhkosti v miestnosti, tvorbe plesní a baktérií a nadbytku oxidu uhličitého spôsobujúceho únavu či bolesti hlavy. Ideálnym riešením je systém AERA Comfort, ktorý monitoruje vlhkosť v miestnosti a zabezpečuje pravidelnú výmenu vzduchu. Svojím pôsobením vytvára v príbytku optimálnu mikroklímu. Výhodou riadeného vetrania AERA Comfort je aj nenáročná údržba a značné úspory energie.

Úspory energie so systémom AERA Comfort

Bežným vetraním oknami človek vykuruje viac ulicu ako svoj príbytok. Najmä v zimnom období môže takéto vetranie priniesť výrazné tepelné straty. Podľa nezávislých inštitútov znižuje používanie systému riadeného vetrania AERA Comfort spotrebu energie ročne približne o 5 kWh/m2. Riadené vetranie AERA Comfort reaguje automaticky na zmeny vlhkosti vzduchu v jednotlivých miestnostiach, a tým je zaistené správne množstvo čerstvého vzduchu. Funkcia vetracieho systému závisí od konkrétnej prevádzky v rodinnom dome. Cez deň sa najviac vetrá obývacia miestnosť či kuchyňa. Naopak, v noci je zvýšená produkcia vlhkosti v spálni a detských izbách, a tak sa intenzívnejšie vetrajú práve tieto miestnosti. Plne automatický systém vetrania sa postará o nerušenú pohodu.


Komponenty pre bezpečné a zdravé bývanie v energeticky úsporných domoch

193299
Schiedel

Komínový systém ABSOLUT vhodný aj pre energeticky úsporné domy

Okrem nedostatku čerstvého vzduchu v príbytku je problémom energeticky úsporných domov aj spôsob vykurovania. Často obmedzená je v nich najmä možnosť vykurovania krbom. Správna voľba komína to však umožňuje. Okrem spalinovej cesty musí mať takýto komín aj cestu na prívod vzduchu. Vzhľadom na svoju konštrukciu a vlastnosti je komínový systém Schiedel ABSOLUT mimoriadne vhodný práve na použitie v energeticky úsporných domoch. Komínový systém ABSOLUT dokáže priviesť vzduch na horenie v spaľovacej komore telesom komína, a preto nedochádza k energetickým stratám. Komínový systém ABSOLUT nevyužíva funkciu zadného odvetrania, čím spĺňa nároky na tesnosť. Odstraňuje tepelné mosty a súčasne zabezpečuje prívod spaľovacieho vzduchu priamo do spotrebiča.

Sloboda vo výbere paliva

Vďaka systémovému komínu Schiedel ABSOLUT získate aj v energeticky úsporných domoch možnosť voľby medzi viacerými zdrojmi energie. Svojím používateľom umožňuje komín ABSOLUT zmenu paliva podľa aktuálnych, ale aj budúcich požiadaviek na vykurovanie. V ktoromkoľvek okamihu možno prejsť z vykurovania jedným typom paliva na vykurovanie druhým typom, pričom netreba dodatočne upravovať komín. Pri univerzálnom komíne môžete vykurovať aj fosílnymi, aj obnoviteľnými zdrojmi energie. Schiedel ABSOLUT tak zaručuje výhodné a flexibilné zásobovanie teplom počas celého roka. Je synonymom pohodlného a zdravého bývania.

Kategória: Energia
Tagy: komín komínový systém schiedel vetranie
Zdieľať článok

Diskusia