Zdroj: Romotop

Krbové vložky Romotop HEAT: kvalita za priaznivú cenu

31. 10. 2023 Zdieľať

Rad krbových vložiek HEAT značky ROMOTOP prináša zákazníkom vyspelú techniku ​​a kvalitu za priaznivú cenu. Môžu si tak užívať krásu živého ohňa, elegantný geometrický dizajn a moderné technológie, ktoré zaisťujú teplo na útulné bývanie. Pri vytváraní aj tohto radu krbových vložiek bolo brané do úvahy, že každý interiér je jedinečný, a preto je možné vyberať z rôznych typov, ktoré sa budú dokonale hodiť do daného priestoru. Dôkladná práca bola venovaná aj rôznorodosti konštrukcie tvaru dvierok, čo umožňuje voliť uhol, pod ktorým budete pozorovať plamene.

V ponuke nájdete krbové vložky s trojstranným pohľadom na oheň a výsuvnými dvierkami, ale aj varianty s rohovými alebo rovnými dvierkami. Priehľadové krbové vložky umožnia prepojiť dve miestnosti alebo nadväzujúce priestory a deliť sa tak o atmosféru plápolajúcich plameňov z viacerých miest. Ponuka je široká a je preto ľahké nájsť ten správny typ konštrukčného riešenia aj dizajnu, ktorý pre svoj interiér potrebujete.

Krbová vložka heat.

Zdroj: Romotop

Čo sa týka techniky, rozhodne môžeme spomenúť vlastné riešenie vývojárov firmy, ktorým je vedenie spalín DOUBLE SPIN. Tento systém výrazne podporuje ideálne horenie a je mimoriadne stabilný pri rôznych dávkach paliva. Pre užívateľov to znamená predovšetkým zvýšenie komfortu pri používaní výrobku.

Aktuálnym trendom je integrácia špeciálnych akumulačných prvkov – tvaroviek s obchodným názvom Mammoth. Ich miesto je vždy v blízkosti ohniska alebo dymovodov. Tvarovky môžu počas horenia absorbovať slušnú dávku energie, a to potom postupne vyžarovať späť do svojho okolia ešte aj niekoľko hodín po vyhasnutí ohňa v ohnisku.

Krboová vložka s teplovodným výmeníkom.

Zdroj: Romotop

Samostatnou veľmi obľúbenou kategóriou sú krbové vložky s teplovodným výmenníkom. Nie je výnimkou, že sa s nimi dá vykurovať celý dom alebo chalupa. Stačí len všetko dobre navrhnúť, správne nainštalovať na vykurovací systém a potom už len prikladať vhodné palivo v odporúčanej dávke. Silný a výkonný výmenník zaistí príjemné prostredie aj vo vzdialenejších priestoroch. Pokiaľ je k sústave pripojený aj zásobník na prípravu teplej úžitkovej vody, nezávislosť od iných zdrojov energie sa tým znásobuje. Krbové vložky HEAT s TV disponujú špeciálnou patentovanou konštrukciou TRIPLE PASS alebo trojaký priechod, vyvinutý firmou Romotop. Táto inovatívna technika zásadne zvyšuje účinnosť. Zjednodušene sa dá povedať, že rovnaké množstvo spalín uvoľnené spaľovacou komorou prejde spalinovou časťou výmenníka postupne celkom trikrát. Pri tejto trojnásobne dlhšej ceste dokáže výmenník odobrať spalinám oveľa viac tepla ako pri štandardnom riešení. Rozdiel predstavuje až 10 % vyššej celkovej účinnosti ohrievača.

Romotop Tripple pass

Zdroj: Romotop

Nie je žiadnym tajomstvom, že krb môže slúžiť ako dôležitý záložný zdroj tepla v prípadoch výpadkov prúdu alebo poruchy hlavného zdroja, ako je tepelné čerpadlo či plynový kotol. V prípade takýchto situácií sa krby stávajú skvelým záložným riešením, ktoré môže byť pre domácnosť životne dôležité, ale aj útočiskom, v ktorom sa môžeme ukryť pred nepriazňou počasia aj inými vplyvmi. S krbovými vložkami HEAT si môžete užívať teplo, komfort a krásu ohňa bez toho, aby ste museli vynaložiť väčšiu finančnú sumu.

Viac informácií na www.romotop.sk

Zdroj: PR článok ROMOTOP spol. s r. o.

Kategória: Energia
Tagy: krb náklady na vykurovanie
Zdieľať článok
Hľadáte cenník murárskych prác? Zisťovali sme za vásDom z tehly

Hľadáte cenník murárskych prác? Zisťovali sme za vás

Ako sa stať včelárom? Koľko to stojí, čo všetko treba zvážiť a s čím začaťUrob si sám

Ako sa stať včelárom? Koľko to stojí, čo všetko treba zvážiť a s čím začať

Advokát radí: Ako má vyzerať odovzdávajúci a preberací protokolDom z tehly

Advokát radí: Ako má vyzerať odovzdávajúci a preberací protokol

Murovaný záhradný krb: 11 inšpirácií pre začiatočníkovDom z tehly

Murovaný záhradný krb: 11 inšpirácií pre začiatočníkov