Rekonštrukcia a radiátory Zehnder Charleston – unikátna symbióza

29. 09. 2020 Zdieľať

Dizajnové článkové radiátory Zehnder Charleston sú ideálnym riešením pri rekonštrukciách rodinných domov, víl aj objektov s mimoriadnou architektonickou a kultúrno-historickou hodnotou.

Príkladom takejto rekonštrukcie je dom, kde sa v roku 1883 narodil legendárny spisovateľ Franz Kafka a ktorý získal po rokoch chátrania konečne reprezentatívnu podobu. O jeho znovuzrodenie sa postaral tím architektov ateliéru Anta v spolupráci s interiérovou dizajnérkou Denisou Strmiskovou.

V luxusne rekonštruovaných interiéroch dvesto rokov starého secesného domu sa o tepelnú pohodu po novom starajú nemenej legendárne radiátory Zehnder Charleston, ktoré tento rok slávia symbolické 90. výročie svojho uvedenia na trh.

Historický Kafkov dom

Historický Kafkov dom vykurujú dizajnové radiátory Zehnder Charleston. Zdroj: Jiří Vaněk / Zehnder

Moderné radiátory Zehnder Charleston s rešpektom k dobe

Pri zariaďovaní interiérov Kafkovho domu sa dbalo na výber kvalitných značiek, ktorých prednosťou je okrem mimoriadnej estetiky aj spoľahlivosť, odolnosť a trvanlivosť. Aj v prípade vykurovacích telies sa mohli autori rekonštrukcie oprieť o kvalitu, typickú pre švajčiarskeho výrobcu, ktorou zaručuje patentovaná bezodpadová laserová technológia zvárania LaZer made. Charleston má dvojvrstvové lakovanie s hladkým povrchom, s vysokou odolnosťou proti korózii a mechanickému poškodeniu, vďaka čomu je radiátor predurčený na dlhé bezproblémové používanie. Mimoriadna životnosť sa dosahuje predovšetkým precíznym laserovým zváraním so stopercentnou tesnosťou a lakovaním až po zvarení telesa a tlakovej skúške. Vďaka rozmerovej variabilite Charlestonu bolo možné vo všetkých izbách a pri všetkých dispozíciách použiť jeden typ radiátora s rovnakým dizajnom – či už variant na výšku v chodbách a predsieňach, alebo šírkovú verziu pod oknami spální a obývačiek. Celok vhodne doplnili kúpeľňové radiátory v elegantnom klasickom tvare Zehnder Aura, rovnako charakteristické dlhou životnosťou s vysokoakostným pochrómovaním.

Interiéry

Interiéry v sebe snúbia klasické a moderné prvky, jemnosť, dekadenciu, honosnosť i útulnosť. Zdroj: Jiří Vaněk / Zehnder

Zdravé vykurovanie sálavým teplom

Článkové radiátory Zehnder Charleston produkujú oproti tradičným panelovým telesám vyšší (až 35 %) podiel sálavého tepla, ktoré pôsobí rovnako príjemne ako slnečné lúče. Ohrievajú povrchy vrátane ľudského tela – nie iba vzduch, ako je to bežné pri konvekčných telesách, nevíria teda prach v miestnosti. Výsledkom je maximálne prirodzená a zdravá vnútorná klíma s rovnomernejším rozložením teploty v interiéri.

Celok vhodne doplnili kúpeľňové radiátory elegantného klasického tvaru Zehnder Aura.

Celok vhodne doplnili kúpeľňové radiátory elegantného klasického tvaru Zehnder Aura. Zdroj: Jiří Vaněk / Zehnder

Radiátor Charleston: dizajn, čistota

Vďaka hladkému povrchu a dobrej prístupnosti na všetky miesta telesa možno radiátor Zehnder Charleston ľahko očistiť. Pri iných typoch telies, ktoré to neumožňujú tak ľahko (telesá s lamelami či hrubým povrchom, napr. liatina), sa po zakúrení prenáša prach usadený na radiátoroch do celého interiéru. Jednoduchá údržba je vzhľadom na charakter využitia bytov v Kafkovom dome ako nájomného bývania kľúčová, pretože len čistý radiátor dokáže zaistiť optimálny výkon. Jednoduchá údržba radiátora Zehnder Charleston zaručuje stály výkon telesa, ktorý v prípade zanesenia prachom klesá, čo zvyšuje náklady na vykurovanie.

Zehnder Charleston ponúka veľkú variabilitu rozmerov aj farieb a umožňuje nezvyčajnú slobodu pri plánovaní interiéru.

Zehnder Charleston ponúka veľkú variabilitu rozmerov aj farieb a umožňuje nezvyčajnú slobodu pri plánovaní interiéru. Zdroj: Jiří Vaněk / Zehnder

Špičkový univerzálny radiátor Charleston

Radiátory Charleston v lesklom bielom vyhotovení nepútajú zbytočne pozornosť, naopak, pôsobia, ako keby boli v interiéri „odjakživa“. Ich súčasný dátum výroby tak prezrádzajú iba moderné hlavice ventilov – našťastie, ako je pri Zehnderi zvykom, so subtílnymi rozmermi.

Výber nábytku balansuje na hranici medzi minulosťou a súčasnosťou. Mobiliár je jednoduchý z kvalitných základných materiálov, z kovu či dreva.

Žiadny iný radiátor nie je taký variabilný ako Zehnder Charleston, inšpirujte sa tu.

Technické informácie a podklady na stiahnutie získate tu.

Môžete kontaktovať

Zehnder Group ▪ M: +421 (0) 901 733 722 ▪ info@zehnder.sk ▪ www.zehnder.sk

Zdroj: PR Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: článkové radiátory
Zdieľať článok