Ten pravý kotol pre vás

Ten pravý kotol pre vás

10. 09. 2010 Zdieľať

Na vykurovanie sa v domácnosti spotrebuje až 60 % z celkovej spotreby energie, čo výrazne zaťažuje domáci rozpočet. Spoľahlivým, účinným a hospodárnym riešením sú kotly značky PROTHERM.

— Advertorial spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o. —


 Značka PROTHERM uviedla počas roka na trh niekoľko noviniek, ktoré užívateľom zabezpečujú pohodlné, ale zároveň úsporné a ekologické bývanie. Ide o nový rad závesných plynových kotlov Gepard, elektrický kotol Raja či solárnu zostavu Helioset. Svoju ponuku PROTHERM v súčasnosti rozširuje aj o nové nekondenzačné plynové kotly s obchodným označením PANTHER a o rad kondenzačných plynových kotlov – PANTHER CONDENS. Nové rady kotlov disponujú funkciami, ktoré zvyšujú užívateľský komfort a spokojnosť zákazníka.


Kondenzačný plynový kotol PANTHER CONDENS


Ten pravý kotol pre vás

282314

Novinkou v sortimente značky PROTHERM je rad kondenzačných kotlov PANTHER CONDENS 12 KKO, 25 KKO a 25 KKV. Vyrábajú sa ako kombinované – na vykurovanie s prietokovým spôsobom ohrevu teplej vody alebo len na vykurovanie s možnosťou ohrevu teplej vody v prídavnom zásobníku. Vďaka využívaniu kondenzačného tepla dosahujú v porovnaní s klasickými kotlami až o 16 % vyššiu účinnosť.


Prednosťami kotla PANTHER CONDENS sú nerezový kondenzačný výmenník a nová hydroskupina s lepšie dostupnými komponentmi. Kotol PANTHER CONDENS má navyše hmotnosť nižšiu ako 40 kg, preto s ním možno ľahko manipulovať a jednoduchým spôsobom ho inštalovať. Jednoduchý prístup k vnútorným súčiastkam, detailné zobrazovanie a pamäť chybových kódov navyše uľahčujú servis vykurovacieho zariadenia a odstraňovanie prípadných neštandardných stavov kotla. K zvýšeniu užívateľského komfortu významne prispieva vysoko účinná zvuková izolácia, ktorá znižuje hlučnosť kotla, autodiagnostika a ľahké ovládanie kotla na veľkom a prehľadnom LCD displeji.Ten pravý kotol pre vás

281423

Plynový kotol PANTHER
Sortiment nekondenzačných kotlov značky PROTHERM obohatil tiež nový rad závesných plynových kotlov PANTHER, ktorý zahŕňa kotly na vykurovanie s možnosťou ohrevu teplej vody v prídavnom zásobníku a kombinované kotly s prietokovým ohrevom teplej vody. Kotly PANTHER len na vykurovanie sa vyrábajú v troch výkonových variantoch – 12 kW,  25 kW a 30 kW s plynulou moduláciou výkonu. Práve nízka hodnota minimálneho vykurovacieho výkonu, kvalita a priaznivá cena zvýhodňuje tieto kotly pri individuálnej výstavbe, ale aj pri realizácii väčších developerských projektov.


Nekondenzačný kotol PANTHER je ľahko ovládateľný vykurovací spotrebič. Jeho ovládanie je založené na koncepte jedno tlačidlo = jedna funkcia, čo zjednodušuje nastavovanie parametrov a zvyšuje užívateľský komfort. Prehľadný LCD displej pomáha v ľahkej orientácii a umožňuje rýchle nastavenie požadovanej maximálnej teploty na vykurovanie a teploty teplej vody.


Rozšírenie vlastností voliteľným príslušenstvom


Ten pravý kotol pre vás

282316
Vaillant

Všetky typy kotlov PANTHER a PANTHER CONDENS majú možnosť použitia komunikačných izbových regulátorov rady Thermolink so zbernicou eBus, ktoré zaručujú najvhodnejší tepelný komfort pri optimálnej spotrebe energie. Optimálne vykurovacie podmienky zabezpečí tiež použitie externého teplotného snímača v ekvitermickej regulácii. Snímače teploty zabezpečujú trvalú kontrolu maximálnej dovolenej teploty a chránia kotol pred prehriatím. Ak klesne teplota vody pod 12 °C, aktivuje sa protimrazová ochrana, ktorá zabráni zamrznutiu vody v kotle. Použitie vysoko kvalitných komponentov zaručuje vyššiu spoľahlivosť a výkonnosť kotla.


Dokonalý súlad
Súčasťou kotlov PANTHER a tiež PANTHER CONDENS len na vykurovanie je trojcestný ventil, prostredníctvom ktorého k nemu možno jednoducho pripojiť akýkoľvek externý zásobník značky PROTHERM. Zásobník má ideálnu veľkosť, čo zaisťuje rýchle dohriatie vody a súčasne zníženie tepelných strát. Dizajnové zosúladenie súpravy umožňuje umiestniť zásobník vedľa kotla vpravo, vľavo alebo pod kotol. Po prepojení zásobníka s kotlom si užívateľ priamo na displeji kotla alebo na displeji izbového regulátora Thermolink volí požadovanú teplotu vody v zásobníku.


Od 1. septembra 2010 možno nové nekondenzačné plynové kotly PANTHER a nový rad kondenzačných plynových kotlov PANTHER CONDENS získať za uvádzacie ceny. Viac informácií na www.protherm.sk. 

Kategória: Energia
Tagy: vaillant
Zdieľať článok