Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?

23. 10. 2018 Zdieľať

Počas chladných jesenných a zimných mesiacov sú jedným z najčastejších problémov pocity chladu v domácnostiach. A to najmä na miestach ako chodba, kúpeľňa, samostatné wc, pivnica či garáž. Tie sa častokrát zmenia doslova na „malú chladničku“.

Existuje pritom rýchle a šikovné riešenie, ako tieto priestory vykurovať a spraviť oveľa útulnejšími. Pomôcť vám môže malé a elegantné riešenie na temperovanie a rýchle vykurovanie miestností.

Pre dom, byt či chatu

V bytoch i rodinných domoch, v priestoroch pre domácich majstrov (pivnica, garáž či hobby miestnosť), ale aj v krátkodobo používaných izbách na chate či na chalupe (do menšej kuchyne či kúpeľne). Práve na takých miestach sa osvedčili ploché elektrické konvektory Vaillant eloMENT VER. Ich dizajn je nadčasový. Vďaka veľmi plochému prevedeniu a praktickým rozmerom sú tieto priamovýhrevné konvektory v interiéri takmer neviditeľné. Uchytia sa jednoducho na stenu s pomocou montážneho rámu, ktorý je súčasťou ich balenia. V hre je nielen dizajn a praktické rozmery, ale aj maximálna bezpečnosť. Konštrukcia konvektorov Vaillant eloMENT VER odolná voči striekajúcej a kvapkajúcej vode a dodatočná ochranná izolácia ich predurčujú na bezpečné použitie aj pokiaľ ide o vykurovanie kúpeľní či samostatných wc.
 


Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?

Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?

Rýchlo vyhrejú interiér

Ide pritom o mimoriadne tiché a elegantné riešenie. Zariadenia sú k dispozícii vo výkonových radoch od 0,75 do 2,5 kW (výkon si zvolíte podľa toho, akú veľkú miestnosť potrebujete temperovať či vykúriť). A ako fungujú? Sú priamovýhrevné, čo znamená, že teplo uvoľňujú rovnomerne, voľným prúdením bez ventilátora. Práve rovnomerné uvoľňovanie tepla zaistí v interiéri príjemný tepelný komfort. Rozhodujúce a veľmi praktické je, že na pripojenie potrebujú len klasickú elektrickú zástrčku
(230 V), ktorá býva bežne v každej miestnosti bytu, rodinného domu či chaty.
 


Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?

Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?

Praktické funkcie

Ovládanie konvektorov je jednoduché, a to aj vďaka prehľadnému displeju a využitiu zrozumiteľných ikon. Požadovanú teplotu si v interiéri nastavíte ľahko a flexibilne, s tlačidlami plus a mínus. Konvektory majú zabudovaný elektronický regulátor teploty a určite oceníte ich individuálne nastaviteľné týždenné či ďalšie časové programy. Jednou zo zaujímavých funkcií je rozpoznanie otvoreného okna v miestnosti. Tieto elegantné a šikovné zariadenia však majú aj funkciu ochrany pred prehriatím (vďaka bezpečnostnému obmedzovaču teploty). Veľmi praktická je funkcia protimrazovej ochrany, ktorá sa využíva najmä v krátkodobo používaných interiéroch (na chate, v pivnici, garáži či v dielni). Táto funkcia vám pomôže ochrániť nepoužívaný priestor pred poškodeniami mrazom, konvektory vďaka nej interiér iba šetrne vytemperujú, napríklad na teplotu 7 °C.
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.
Kategória: Domáce spotrebiče Energia
Tagy: elektrické konvektory vykurovanie
Zdieľať článok