Vitocal 200-S: Moderná atraktívna alternatíva tepelných čerpadiel pre novostavby a modernizácie

24. 11. 2020 Zdieľať

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S je v splitovom prevedení. A teda je rozdelené na tichú vnútornú a vonkajšiu jednotku.

Pri tomto type tepelného čerpadla je aj vonkajšia jednotka obsahujúca ventilátor mimoriadne tichá, preto je vhodné pre malé stavebné parcely s hustou zástavbou rodinných domov.

Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-S s výkonmi 4 až 12 kW je k dodaniu alternatívne ako zdroj tepla pre vykurovaciu sústavu, s prípravou teplej vody a aj ako zdroj chladu pre letné chladenie obytných priestorov. Reverzibilná funkcia umožňuje jedným zariadením napojeným na vhodnú sústavu odovzdávanie tepla alebo chladu do miestností. Takto môže plniť požiadavky na komfortné bývanie v zime aj v lete.

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S, vonkajšia jednotka

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S, vonkajšia jednotka Zdroj: Viessmann

Vzhľadom na použitie novo vyvinutých vonkajších jednotiek s nadčasovým dizajnom s jedným alebo dvoma ventilátormi a mimoriadne nízkou úrovňou emitovaného hluku, toto tepelné čerpadlo zaručí dlhodobú prevádzku bez obťažovania susedov nadmerným hlukom. Už tak nízke hlukové emisie počas dňa je možné znížiť v nočnom režime (35 dB (A) vo vzdialenosti 3 m) a splniť tak v súčasnosti najprísnejšie požiadavky.

Obzvlášť tichú prevádzku sa podarilo dosiahnuť pomocou vstavanej technológie pre zníženie emisií hluku – Advanced Acoustic Design (AAD).

K uvedeným výhodám je nutné pripočítať najlepšie výkonové parametre a vynikajúcu kvalitu výroby pod značkou “Made in Germany” – vyrobené v Nemecku. To znamená napríklad použitie kompresorov Scroll s riadením výkonu otáčkami, asymetrický doskový výmenník tepla a výparník s vlnitými lamelami.

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S Zdroj: Viessmann

Maximálna výstupná teplota týchto tepelných čerpadiel je 60 °C a 55 °C pri vonkajšej teplote -15 °C. Vnútorná jednotka je vybavená vysokoúčinným obehovým čerpadlom, trojcestným prepínacím ventilom a reguláciou. Pri variante pre vykurovanie a chladenie tiež s integrovaným elektrickým prietokovým ohrievačom vykurovacej vody. Intuitívne regulácia Vitotronic s jednoduchým ovládaním, zrozumiteľným textom a grafickým displejom umožňuje doplnenie o modul pre ovládanie cez internet pomocou bezplatnej aplikácie ViCare stiahnutej do zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android.

Pre moderné úsporné nízkoenergetické domy je prínosom schopnosť regulácie riadiť vetrací systém Viessmann v previazanosti na aktuálnu prevádzku tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S

Zdroj: Viessmann

Prevádzkovateľa tepelných čerpadiel musí zaujímať aj úroveň servisu. Tú garantuje spoločnosť Viessmann. Prepojenie vonkajšej a vnútornej jednotky do jedného uzavretého chladiaceho okruhu totiž musí vykonať odborník na chladiace systémy. Uvedenie do prevádzky vykonávajú interní servisní technici Viessmann.

Zdroj: PR Viessmann, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: Tepelné čerpadlo
Zdieľať článok