Vykurovací systém pre zdravé bývanie

Vykurovací systém pre zdravé bývanie

10. 10. 2016
Zdieľať

Nízkoteplotné podlahové vykurovanie DEVI™ prospieva ľudskému zdraviu a je vhodné aj pre alergikov.

Elektrické podlahové vykurovanie dodáva veľký podiel sálavého tepla a pripomína prirodzené slnečné žiarenie. Vykurovací systém DEVI™ má v porovnaní s bežnými vykurovacími telesami (napríklad radiátory) niekoľko významných výhod v oblasti vplyvu na ľudské zdravie. 

Vhodný pre alergikov a astmatikov

Pri nízkoteplotnom vykurovaní je teplo rozložené rovnomerne a bez zbytočného prúdenia vzduchu. Keď ohriaty vzduch pomaly stúpa nahor, nadobúdame príjemný pocit, že nohy sú v teple. Teplota pri hlave je o 2 až 3°C nižšia, čo dokonale vyhovuje ľudskej fyziológii. 

Na porovnanie: radiátory ohrievajú vzduch v miestnosti malou vykurovacou plochou s vysokou teplotou. Spôsobujú tak vírenie prachu a tvorbu plynov amoniaku a oxidu uhličitého. „Tieto plyny môžu mať dráždivý účinok na dýchacie cesty a oči. Zvýšená prašnosť v interiéri môže prispievať k zhoršeniu príznakov alergickej nádchy a bronchiálnej astmy, predovšetkým u pacientov alergických na roztoče a bytový prach. Toto riziko je pri podlahovom vykurovaní výrazne nižšie, samozrejme, pri dodržaní zvýšenej hygieny prostredia, pravidelnom umývaní navlhko, vetraní a pod.,“ hovorí MUDr. Marta Serdahelyová, lekárka pôsobiaca v odbore alergiológia a klinická imunológia. 

Miestnosť vyhrievaná nízkoteplotným vykurovaním DEVI™ má tiež vyššiu relatívnu vlhkosť, čo zabraňuje vysušovaniu slizníc a dýchacích ciest. „Znížená prašnosť a vyššia relatívna vlhkosť domáceho prostredia sú faktory, pre ktoré sa z lekárskeho hľadiska odporúča tento typ vykurovania ľudom trpiacim alergickou nádchou, bronchiálnou astmou a chronickými ochoreniami dýchacích ciest,“ dodáva MUDr. Marta Serdahelyová.


Vykurovací systém pre zdravé bývanie

Vykurovací systém pre zdravé bývanie
Danfoss spol. s r.o.

Optimálna mikroklíma

Výber vykurovacieho systému DEVI™ pozitívne ovplyvní mikroklímu v interiéri, a tým pohodlie, zdravie i výkonnosť členov domácnosti. Výskumy dokazujú, že optimálnu tepelnú pohodu pociťujeme pri teplote podlahy 25 až 28°C. Netreba však zabúdať, že tepelnú pohodu spoluvytvára okrem vykurovacej teploty aj vlhkosť vzduchu, jeho prúdenie a teplota stien miestnosti. 


Vykurovací systém pre zdravé bývanie

Vykurovací systém pre zdravé bývanie
Danfoss spol. s r.o.

Nohy v teple

Podlahové vykurovanie ocenia nielen osoby citlivé na chlad od nôh. Tento spôsob vykurovania privítate, ak doma uprednostňujete chôdzu naboso alebo máte malé deti hrajúce sa s obľubou na podlahe. Mať nohy v teple sa oplatí najmä počas jesenného a zimného obdobia. Keď organizmus bojuje s vírusmi, je nežiaduce každé ďalšie oslabovanie organizmu, okrem iného i studená podlaha, ktorá môže spôsobiť podchladenie. 

V neposlednom rade prispieva podlahové vykurovanie k vyššej bezpečnosti chôdze, a to tak, že zabezpečí vysušenie všetkých vlhkých miest.

www.devismart.sk

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Elektrické podlahové vykurovanie DEVI™

• Tepelný komfort v miestnosti možno dosiahnuť už pri teplote zníženej o 2 až 3°C, to prináša nižšiu spotrebu energie o 12 až 18 %.

• Vďaka inteligentnému časovaču možno ušetriť až o 20 % viac elektrickej energie.

• Teplota v každej miestnosti sa reguluje samostatne. Digitálny termostat DEVIreg Smart™ možno ovládať mobilným zariadením na diaľku.

• Bezdrôtový systém DEVILINK™ automaticky riadi vykurovanie z jedného centrálneho miesta. 

Nulové náklady na údržbu a nízke investičné náklady na zabudovanie systému (netreba investovať do kotla, technickej miestnosti ani plynovej prípojky). 

Možnosť inštalácie elektrického podlahového vykurovania na všetky druhy podlahových krytín.

Káble elektrického vykurovania DEVI™ sú spoľahlivo tienené, aby obyvateľov chránili pred nežiaducimi účinkami elektrosmogu.

ZDROJ PR článok spoločnosti Danfoss spol. s r.o.

Kategória: Energia
Zdieľať článok

Diskusia