Hit jari a leta 2011 – novinka krytina Ruukki Adamante v baklažánovej farbe!

27. 04. 2011 Zdieľať

Hit jari a leta 2011 - novinka krytina Ruukki Adamante v baklažánovej farbe!V súčasnosti je na trhu niekoľko výrobcov alebo dovozcov betónových, pálených, asfaltových, oceľových, alebo iných druhov strešných krytín. Často sa pýtame: uprednostniť cenu alebo radšej kvalitu? Uprednostniť nízku hmotnosť, alebo radšej „pre istotu“ naložiť na strechu niekoľko ton ťažkej krytiny? Uprednostniť tradíciu, alebo sa prikloniť k novým materiálom, ktoré sa na trhu objavujú. Najideálnejšia odpoveď pre každého zákazníka je jasná: čo najlepšia kvalita za rozumnú cenu. Presne takéto riešenie ponúka pre záujemcov o kúpu strešnej krytiny fínska spoločnosť RUUKKI (predtým Rannila), ktorá je na Slovensku od roku 1998.

— Advertorial spoločnosti Ruukki —

Spoločnosť Ruukki je výrobcom oceľových strešných krytín s lakoplastovou povrchovou úpravou. Oceľová strešná krytina sa vyznačuje nízkou hmotnosťou v porovnaní s betónovými alebo pálenými škridlami a rovnako na rozdiel od týchto strešných krytín má nulovú nasiakavosť vlhkosti. Vyrába sa na mieru, presne podľa projektu strechy, resp. podľa požiadaviek zákazníka.

Začiatkom roku 2011 prišla spoločnosť Ruukki na trh s úplnou novinkou a predstavila verejnosti celkom nový tvar strešnej krytiny, ktorý aj napriek tomu, že má svoj pôvod na chladnom fínskom severe, vyvoláva svojim tvarom predstavu slnečného stredomorského regiónu.  Nová krytina má netradičný pôsobivý vzhľad a nesie aj rovnako netradičný názov. Výrobca ju pomenoval ADAMANTE. Vyrába sa v tej najkvalitnejšej povrchovej úprave, Pural matný. Aj cena nového výrobku je pre záujemcov príjemným prekvapením,  napriek jej naozaj exkluzívnemu vzhľadu a vysokokvalitnej povrchovej úprave, je na slovenské pomery naozaj prijateľná a preto dostupná širokému okruhu zákazníkov. Cena najluxusnejšej krytiny z produkcie Ruukki je 10,55€/m2 bez DPH (12,66€/m2 s DPH).

Prednedávnom bola farebná škála strešných krytín, doplnkov a odkvapového systému taktiež doplnená na základe záujmu spotrebiteľov o ďalšie nové farebné odtiene: čokoládovo hnedá, baklažánová a vínovo červená. Okrem nových farieb Ruukki rozširuje aj produktovú rady výrobkov. Pred niekoľkými mesiacmi zaradila do svojho výrobného programu maloformátovú krytinu pod názvom Finnera, ktorej výhodou je okrem zaujímavého vzhľadu aj ľahká manipulácia a prevoz. Krytinu je možné na stavbu prepraviť aj v batožinovom priestore osobného motorového vozidla. Cena krytiny Finnera je iba 7,50€/ks bez DPH. Nový profil Vintage evokuje  na streche falcovanú krytinu, ktorá sa pred niekoľkými rokmi na Slovensku naozaj často používala. Krytina Vintage je za 9,55€ bez DPH.

Od 1.3.2011 prichádza spoločnosť so zaujímavými zníženými cenami všetkých strešných produktov. Všetky ceny sú pri dodržaní najvyššej fínskej kvality vskutku zaujímavé.

Ceny strešných krytín už od 5,66€/m2 bez DPH (6,79€/m2 s DPH) a cena žľabu už od 4,77€/bm bez DPH (5,72€/bm s DPH).

Základom oceľovej strešnej krytiny spoločnosti Ruukki je oceľový žiarovo pozinkovaný plech triedy SG 280 s vrstvou zinku 275 gr./m2.  Potom nasleduje pasivačná vrstva, základný náter a poslednou vrstvou je vrstva lakoplastovej povrchovej úpravy. Túto môže tvoriť lesklý Polyester, mierne matný Purex, alebo najkvalitnejšia povrchová úprava Pural, v matnom prevedení. Spoločnosť Ruukki ako jediný výrobca oceľových strešných krytín vlastní na výrobu povrchovej úpravy Pural matt patent, čo ju kvalitatívne výrazne odlišuje od všetkých iných výrobcov podobných strešných krytín. Táto povrchová úprava má hrúbku až 50 mikrónov a poskytuje 50 ročnú záruku na prehrdzavenie a 20 ročnú záruku na farebnú stálosť.  Práve táto skutočnosť by mala byť pre zákazníka, ktorý sa rozhoduje pre kúpu oceľovej strešnej krytiny, tá najdôležitejšia.

Na slovenskom  trhu sa v posledných rokoch totiž objavilo množstvo výrobcov alebo dovozcov  lacných oceľových strešných krytín, ktoré sa na prvý pohľad takmer vôbec neodlišujú od kvalitných strešných krytín spoločnosti Ruukki.  Kvalita oceľového jadra plechu, hrúbka vrstvy zinku, hrúbka povrchovej úpravy, sú nielen pre laika, bez špeciálnych meracích prístrojov, často aj pre odborníka veľmi ťažko definovateľné a preto medzi verejnosťou, najmä tou laickou, panuje názor,  „veď plech ako plech….“.

Samozrejme, cenová úroveň týchto materiálov je veľmi nízka, a preto pre mnohých  zákazníkov naozaj lákavá. Boli však zaznamenané desiatky prípadov, kedy tento lacný materiál pod vplyvom ÚV žiarenia po krátkej dobe nerovnomerne a extrémne vybledol, v horších prípadoch sa začala lakoplastová vrstva dokonca odlupovať.  Nehovoriac o problémoch pri montáži, kedy zámky pri týchto lacných strešných krytinách nezapadajú do seba tak ako by mali,  čo má v konečnom dôsledku veľmi negatívny dopad aj na optickú stránku namontovanej strechy. Bohužiaľ, ešte stále je dosť zákazníkov, ktorí akoby si neuvedomovali, že kúpa strešnej krytiny nie je ako kúpa napr. spotrebnej elektroniky, nekupuje sa na krátku dobu, ale na niekoľko desiatok rokov,  dokonca tak, aby pocit bezpečia a istoty pod ňou mohli prežívať aj ďalšie generácie.

Viac informácií na www.ruukkistrechy.sk a na tel. číslach: Západ SR: 0905 286 791, Stred SR: 0907 970 026, Východ SR: 0907 922 527.  Bezplatné poradenstvo – Roof Doctor: 0800 11 66 55

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: krytina strecha strešná
Zdieľať článok