Trh nových bytov v Bratislave Q2 2011

19. 08. 2011 Zdieľať

Rezidenčný trh, rovnako ako každý rok vstúpil počas druhého štvrťroku do fázy útlmu dopytu. Napriek tomuto faktu trh zaznamenáva medziročný nárast záujmu kupujúcich. Nové projekty takmer nepribúdajú, a to núti existujúce projekty k rôznym akciám s jediným cieľom – DOPREDAŤ ponuku postavených bytov.

— Advertorial spoločnosti LEXXUS, a.s. —

Ponuka

Ponuku nových bytov za uplynulý štvrťrok takmer vôbec neposilnili ďalšie projekty. Pribudlo len pár menších projektov, ktoré však oživenie do súčasného stereotypu nepriniesli. Prevládajú dokončené novostavby s univerzálnymi veľkostnými kategóriami bytov vo všetkých mestských častiach.

Dopyt

Oproti predošlým dvom štvrťrokom klesol počet predaných bytov v dôsledku kolísania dopytu, ktorý je ovplyvnený sezónnymi výkyvmi opakujúcimi sa v druhom kvartáli. V medziročnom porovnaní však predaj vzrástol. Najviac bytov sa podarilo predať v projektoch situovaných mestskej časti Bratislava II. Išlo prevažne o dokončené byty menších veľkostných kategórií.

Ceny

Vzhľadom na prevládajúcu ponuku bytov v už dokončených novostavbách pozorujeme pokračujúcu snahu zabojovať o klienta. Zľavy a akcie ponúklo v tomto štvrťroku približne 20 projektov, avšak len niektoré o tom verejnosť informovali aj inak, ako úpravou cien v cenníkoch. Vo väčšine prípadov sa úprava ceny odrazila vo zvýšení záujmu kupujúcich v krátkom čase po oficiálnom zverejnení akcie.

Priemerné ceny sa už dlhší čas nezmenili a výkyvy sú len minimálne.

Prognóza

Avizované zvyšovanie úrokových sadzieb v spojitosti s pretrvávajúcimi akciovými cenami by mohlo v nasledujúcich mesiacoch spôsobiť zvýšený dopyt po najlepších bytoch v najlepších lokalitách.

LEXXUS, a.s. Laurinská 18, 811 01 Bratislava
tel.: +421 2 5464 5363
info@lexxus.sk

Kategória: Legislatíva a financovanie
Tagy: lexxus
Zdieľať článok