Zdroj: LEIER Baustoffe SK

Ako najľahšie splniť požiadavky na nízkoenergetický či pasívny dom? S Durisolom si postavíte nízkoenergetický dom s mnohými výhodami

23. 03. 2022 Zdieľať

Podľa aktuálne platnej teplotechnickej normy STN 73 0540-2+Z1+Z2 musia všetky stavby určené na bývanie, na ktoré bolo vydané stavebné povolenie po 01.01.2021, spĺňať prísne štandardy energetickej triedy A0, resp. A1. Výrobca stavebných materiálov, spoločnosť Leier Baustoffe SK, zohľadňuje tieto štandardy už dlhodobo. Vo svojom výrobnom závode v Bratislave vyrába štiepkocementové tvarovky, ktoré okrem platných noriem dokážu pokojne naplniť aj požiadavky na pasívny dom. Hovoríme o prírodnom ekologickom stavebnom systéme Durisol, ktorý exportujú až do 12 krajín Európskej únie.

Durisol poskytuje vysokú kvalitu bývania – ponúka obálku domu s výbornou tepelnou zotrvačnosťou, ktorá tak v zime, ako aj v lete zabezpečí tepelnú pohodu vo vnútri objektu. Čím je doba chladnutia alebo zahrievania vonkajších stien dlhšia, tým je pocit tepelnej pohody vo vnútri domu výraznejší. Veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti obvodových tvaroviek Durisol znamenajú aj minimálne náklady na vykurovanie v zime a klimatizáciu v lete.

Rodinný dom z Durisolu

Realizácia spoločnosti Energy Domy s.r.o. Zdroj: LEIER Baustoffe SK

Šetrenie na prevádzkových nákladoch, bezproblémová údržba a dlhá životnosť pomáhajú zvyšovať hodnotu celej stavby aj na trhu nehnuteľností. „Tvarovky Durisol sú modernou, kvalitnou a ekologickou voľbou pre výstavbu rodinných a bytových domov, polyfunkčných, administratívnych aj hospodárskych budov. Sú plne recyklovateľné a pri ich výrobe aj expedícii sa zohľadňuje celková úspora energie. Sendvičové tvarovky Durisol s vloženou tepelnou izoláciou, ktorou môže byť sivý grafitový polystyrén alebo minerálna vlna, vytvárajú obvodovú konštrukciu s výbornými tepelno a zvukovoizolačnými parametrami a nadštandardnou tepelnou akumuláciou.

Minerálna vlna

Zdroj: LEIER Baustoffe SK

Steny už nie je potrebné dodatočne kontaktne zateplovať a na stavbe sa len jednoducho zalejú betónom. Priebežné železobetónové jadro je zase zárukou veľmi dobrej statiky, preto sa stavby z Durisolu uplatňujú aj v oblastiach ohrozených zemetraseniami. Betónová vrstva však nie je v súvislej ploche. Je prerušovaná drevnou štiepkou, vďaka čomu môže dochádzať k difúzii vodných pár.

Poschodový dom z Durisolu

Realizácia spoločnosti Energy Domy s.r.o. Zdroj: LEIER Baustoffe SK

Steny v dome tak dýchajú a regulujú vlhkosť vzduchu. Štíhle steny Durisol s výbornými parametrami znamenajú pre architekta viac variability pri navrhovaní a pre investora viac m2 úžitkovej plochy. Nech sa na to pozriem z ktorejkoľvek stránky, použitie Durisolu pri výstavbe sa naozaj oplatí.” doplnil Ing. Peter Turan, produktový manažér spoločnosti Leier Baustoffe SK.

Kontakt

Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

Zdroj: PR článok Leier Baustoffe SK s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: durisol ekologický stavebný materiál minerálna vlna pasívne domy stavebné systémy tvarovky
Zdieľať článok