Baumit Baumacol – systém pre obklady a dlažby

28. 10. 2015
Zdieľať

Súčasná ponuka obkladov a dlažieb je naozaj pestrá. Dizajnéri aj v tejto oblasti finálnej úpravy povrchov v interiéri a exteriéri urobili kus práce a doviedli ju k estetickým výšinám. Pod všetkou dizajnérskou krásou však treba vidieť aj technickú a technologickú dokonalosť. Bez kvalitných produktov a technológií aj tým najkrajším povrchom hrozí strata kvality. Investíciu do krásnej a kvalitnej dlažby či obkladu by preto mal sprevádzať správny výber produktov na prípravu podkladu, lepenie obkladov a dlažby a následné škárovanie.

Pod dlažbou aj pod obkladom

Nevyhnutným predpokladom pre ich kladenie a, samozrejme, pre perfektný výsledok  je pevný, nosný a dostatočne rovný podklad, ktorý dosiahneme použitím vyrovnávacích stierok. Podlahy a steny, ktoré sú vystavené priamej odstrekujúcej vode, musia byť zároveň aj bezpečne odizolované. Vysokokvalitné obklady a dlažby nespočetných farieb, vzorov, rozmerov či materiálov nekladú kreativite nijaké hranice. Dôležité je však vybrať si správny typ lepiacej malty tak, aby bola garantovaná stálosť a krása na veľa rokov. Pri lepení keramických obkladov a dlažieb majú profesionálne lepiace malty nielen garantovať pevnosť, flexibilitu a priľnavosť, ale majú byť súčasťou systémového riešenia, ktoré dlhodobo zaručuje dokonalosť výsledku. 


Baumit Baumacol – systém pre obklady a dlažby

1651955
Baumit, spol. s r.o.

Škárovanie v trendových farbách

Obzvlášť dôležitú funkciu pri obkladaní má škárovanie. Predstavuje spojovací článok a zároveň významný prvok stvárnenia obkladu, ktorý súčasne ponúka ochranu a istotu. Správnou kombináciou obkladu a škárovacích hmôt v trendových farbách môžeme vytvoriť najrôznejšie priestorové pôsobenie obkladu. S pružnou, vodoodpudivou a antibakteriálnou škárovacou zmesou zabezpečíme obkladaným plochám krásu a istotu na veľa rokov. Optimálny doplnok k škárovacej hmote predstavuje trvalo elastický silikónový tmel, ktorý je určený na uzavretie dilatačných a spojovacích škár rôznych materiálov v miestach so stálym mechanickým zaťažením.

Náš tip: Perfektný výsledok a istota trvácnosti. 

Baumacol PremiumFuge je pružná, vodoodpudivá a antibakteriálna suchá škárovacia zmes, ktorá ponúka spoľahlivé a dlhodobé riešenie pre váš interiér aj exteriér. Je jednoducho a rýchlo spracovateľná, v praktickom 2 a 5 kg balení. Na výber máte 24 nových farebných odtieňov, ktoré ladia ku každému obkladu.

Baumit Baumacol je systém osvedčených, vysoko kvalitných produktov, ktorý prináša estetické, bezpečné a jednoducho realizovateľné riešenie pre každú kúpeľňu, balkón či terasu. Realizácia obkladov a dlažieb je teraz hračka, nezáleží na tom, či staviate nový dom alebo rekonštruujete byt.


Baumacol v kúpelni, na podlahovom vykurovaní   Legenda 1.	Baumit Grund 2.	Baumacol Proof 3.	Baumacol FlexUni resp. FlexTop 4.	Baumacol PremiumFuge 5. 	Baumacol Silikon 6. 	Baumacol Tesniaca páska

Baumacol v kúpelni, na podlahovom vykurovaní Legenda 1. Baumit Grund 2. Baumacol Proof 3. Baumacol FlexUni resp. FlexTop 4. Baumacol PremiumFuge 5. Baumacol Silikon 6. Baumacol Tesniaca páska
Baumit, spol. s r.o.

Baumacol v kúpelni, na podlahovom vykurovaní 

Legenda
1. Baumit Grund
2. Baumacol Proof
3. Baumacol FlexUni resp. FlexTop
4. Baumacol PremiumFuge
5. Baumacol Silikon
6. Baumacol Tesniaca páska

www.baumit.sk

Kategória: Materiály
Zdieľať článok

Diskusia