Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

31. 10. 2017 Zdieľať

V stavebníctve je veľmi málo materiálov, ktoré majú tak dlhoročnú tradíciu ako kameň. Od počiatku slúžil ako základný materiál a dodnes sa používa najmä k dekorácii dominantných architektonických prvkov stavieb. Okrem praktického významu majú kamenné obklady kompozičnú a estetickú funkciu.

Umelý, čiže konglomerovaný kameň vznikol a  začal sa vyrábať kvôli dopytu, cene a nedostatku prírodného kameňa. Značnou výhodou umelého kameňa je jednoduchá inštalácia a tým pádom menšia časová a finančná náročnosť. Snahou bolo tiež dosiahnuť lepšie fyzikálno-technické vlastnosti oproti prírodnému. 

VASPO STONE s.r.o. je popredný výrobca obkladových kameňov s širokou distribúciou na Slovenskom i Českom trhu. Je inšpirovaný prírodným kameňom už 36 rokov. Výsledkom tejto skúsenosti a vášni pre kameň je široké spektrum obkladových prvkov najvernejšie imitujúcich nadčasové textúry autentického kameňa.

Použitie kameňa prináša prirodzený vzhľad s vlastným vizuálnym a hmatovým odvolaním. Vďaka inšpirácii z obrovských hôr až po slnkom zaliate lesy, tieto drsné a rafinované kamenné profily umožňujú príjemné a moderné farebné kombinácie a vytvárajú majstrovské diela v každom priestore. 

Už niekoľko rokov je najžiadanejším obkladom Kameň Považan. Zákazníkov oslovila štruktúra jemne spojených lámaných kúskov v kombinácii s kamennými odštiepkami dokonale imitujúcich prírodné vrásnenie. Vďaka zubovým spojom jednotlivých obkladačiek vynikne aj na malých plochách s množstvom deliacich línií.


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058047
VASPO STONE s.r.o.

Kameň Považan čierny

Dokonalosť povrchu je najviac pozorovateľná na Skalách a Travertíne, kde detailné zobrazenie i najmenších kapilár a vlásočníc dokumentuje jedinečnosť technológie imitácie a precíznu výrobu.
Veľkej priazni sa teší i Bridlica Hradná. Vzhľadom pripomína voľne ukladanú lámanú bridlicu, má nepravidelný tvar, ale vďaka systému rovnakých kaziet a inštalácie bez škár, je lepenie jednoduché s veľmi pôsobivým výsledným  efektom. Tvar kazety nie je obdĺžnikový, čo zvýrazňuje efekt voľne – loženého kameňa a obmedzuje viditeľnosť spojov. Veľkosť kazety umožňuje jednoduché obloženie aj veľkých plôch a jemný vzor ho radí medzi obľúbený kameň do interiéru. Všetky odtiene sú melírované a preto sa dajú vhodne dopĺňať s rôznymi odtieňmi  interiérov.


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058035
VASPO STONE s.r.o.

Bridlica hradná hnedá


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058043
VASPO STONE s.r.o.

Bridlica hradná šedá  

Nie všetky obklady sú vyrábané v kazetách. Rôzne rozmery samostatných pásikov Kameňa Omar pokladaných bez špár zdôrazňujú nenásilné rozmiestnenie obkladu. I keď je inštalácia časovo náročnejšia, výsledné obloženie väčších plôch ukazuje neporušené prirodzené línie a pôsobí tak dokonalo. 


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058045
VASPO STONE s.r.o.

Kameň Omar hnedý

Architekti a dizajnéri zaznamenali nárast dopytu po neutrálnych farebných paletách a lineárnych rezoch. Moderná kolekcia Decorstone Ratan predstavuje atypickú kamennú štruktúru, ktorá minimalizuje potrebu spoliehať sa na nábytok, podlahy a textílie na to, aby naplnili súčasné prostredie s hĺbkou, rozmerom a charakterom.


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058037
VASPO STONE s.r.o.

Decorstone Ratan bežový

Významné slovo medzi betónovým obkladovým materiálom nášho sortimentu dostalo aj drevo. Drevo patrí medzi materiály s matnou a drsnou štruktúrou, ktorá prináša jeho užívateľom pocit príjemnosti, útulnosti a tiež dokonalé spojenie s prírodou. Všade tam, kde ho z nejakých dôvodov nemožno použiť prináša riešenie betónový obklad Decorstone drevo so štruktúrou duba a borovice.


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058041
VASPO STONE s.r.o.

Decorstone drevo dub


Betónový obklad zobrazuje i najjemnejšie vlásočnice prírodného kameňa

2058039
VASPO STONE s.r.o.

Decorstone drevo borovica

PODSTATA MATERIÁLU
V rozsiahlom portfóliu produktov spoločnosti VASPO Stone ponúkame široký výber obkladového kameňa v rôznych prevedeniach skál, kameňa, bridlice, pieskovca, travertínu, tehlovky či dekoračného kameňa decorstone. Sortiment dopĺňajú  kresané čapice a krajové kusy. Všetky výrobky VASPO sú vyrobené z celofarbeného, mrazuvzdorného betónu pevnostnej triedy C25/30, preto sú rovnako vhodné pre použitie v exteriéri aj interiéri. Obklady sú odľahčené expandovaným prírodným ílom, ktorý zároveň zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti. Majú neobmedzenú životnosť.  Farbostálosť je výrobcom pigmentov BAYER garantovaná na dobu minimálne 30 rokov bez rozdielu použitia. Obklady môžu byť aj trvalo omývané alebo ponorené pod vodou. Betónová zmes obsahuje prísadu, ktorá výrazne obmedzuje vyplavovanie vápnika  a tvorbu tzv. výkvetov. Sú zdravotne nezávadné. Vysoká presnosť obkladov  umožňuje ich rýchlu a efektívnu inštaláciu s následnou ľahkou údržbou. 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
U obkladov v exteriéry je doporučená hydrofóbna úprava.  Na hydrofobizáciu obkladov VASPO sa odporúča použiť bezfarebný hydrofóbny silikónový náter Lukofob 39 zriedený vodou 1:10 ( desať dielov vody ). Zamedzuje rastu machu. Aj po rokoch je obklad umývateľný vodou.  Obklad oživí, stratia sa otery výrobku spôsobené balením, odpudzuje vodu, zvyšuje odolnosť voči kyslým dažďom, zlepšuje mrazuvzdornosť výrobku a zvyšuje životnosť a stálofarebnosť.  Zamedzuje tvorbe výkvetov (vystúpenie vápna na povrch spôsobený cementom). Vodoodpudivá vrstva je priepustná pre vzduch a vodné pary.

Znižuje špinavosť, prach sa nedostane do pórov materiálu a zmyje sa dažďom. 

Do interiéru kvôli oživeniu farieb a začisteniu oterkov je doporučený náter Duvilax BD-20, zriedený v pomere 1:10 s vodou (desať dielov vody). 

V súčasnosti sortiment VASPO STONE obsahuje 52 druhov obkladov, dlažbu, trávnikové obruby a kresané čiapky. Všetky výrobky VASPO je možné si vybrať a zakúpiť v širokej sieti obchodov so stavebninami po celej Slovenskej i Českej republike. V českých sieťach obchodov predajní SIKO koupelny, BIG MAT, IZOMAT, STAVMAT, STAVOSPOL, TRADIX, STAVEBNINY JANÍK. V slovenských sieťach obchodov SIKO kúpeľne, STAVMAT, SOAS, ASAS, WOODCOTE stavebniny, MPL stavebniny, Stavebniny DEK, PRESPOR. 

VASPO STONE s.r.o.
Bánovská 1013
913 21 Trenčianska Turná
www.vaspo.sk
www.facebook.com/VASPOSTONE/

Zdroj: PR článok spoločnosti VASPO STONE s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: betónový obklad plotový systém
Zdieľať článok