Priečková izolácia domu
Zdroj: URSA

Chcete dosiahnuť akustický komfort? S novou priečkovou izoláciou URSA SILENTIO 37 žiadny problém!

31. 03. 2023 Zdieľať

Akustika je veľmi dôležitým aspektom bývania. Preto sa dnes ľudia pri kúpe alebo renovácii zaujímajú aj o použité materiály. Tie by mali mať nielen vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, byť nehorľavé a vyrobené z prírodných materiálov, ale aj spĺňať ich akustické požiadavky. Spoločnosť URSA, popredný výrobca a dodávateľ minerálnych izolácií, sa tejto téme venuje veľmi intenzívne a uvádza na trh novinku – akustickú minerálnu izoláciu URSA SILENTIO 37, ktorá spoľahlivo zabezpečí akustický komfort v každej domácnosti.

„V rámci vývoja a zdokonaľovania produktov URSA sme vyvinuli aj novú priečkovú izoláciu URSA SILENTIO 37, vďaka ktorej domácnosti získajú lepšie akustické vlastnosti,“ vysvetľuje Tereza Vojancová, architektka zo spoločnosti URSA. Tento vylepšený materiál nahradil pôvodnú izoláciu URSA SILENTIO 38, ktorá už nebude k dispozícii.

Nová izolácia URSA SILENTIO 37 má vyššiu objemovú hmotnosť, čo je jeden z dôležitých akustických parametrov. Hlavnou výhodou akustickej minerálnej izolácie URSA SILENTIO 37 je hodnota odporu pri prúdení vzduchu (AFr 5). Vďaka tomu je vhodná ako akustický tlmič do priečok. Ďalším zlepšením je súčiniteľ tepelnej vodivosti, ktorý teraz dosahuje hodnotu λD = 0,037 W/m·K.

URSA SILENTIO

Zdroj: URSA

URSA SILENTIO 37 je teda nielen akustická, ale aj tepelná a nehorľavá minerálna izolácia, ktorá je vhodná pre stavebné konštrukcie s vysokými požiadavkami na akustický komfort, tepelný odpor a požiarnu bezpečnosť.

Okrem toho vďaka svojej mimoriadnej presnosti a pružnosti dokonale vypĺňa všetky dutiny konštrukcie. Dodáva sa v doskách so šírkou 625 mm, čo zodpovedá sadrokartónovému roštu. Jedným typom minerálnej izolácie je tak možné dosiahnuť vysoké hodnoty vzduchovej nepriezvučnosti vysoko exponovaných priečok.

Ticho v dome a pokoj pre dušu i uši – to všetko je nová minerálna izolácia URSA SILENTIO 37. Izolácia, ktorá nehrá, ale naopak tlmí!

Viac informácií nájdete na www.ursa.sk.

Zdroj: URSA

Kategória: Materiály
Tagy: akustické dosky minerálna vlna tepelné izolácie zvuková izolácia
Zdieľať článok
11 najčastejších chýb pri ochrane základov domuUrob si sám

11 najčastejších chýb pri ochrane základov domu

Štekot psa či hlučná práčka? Pomôže akustická tehlaDom z tehly

Štekot psa či hlučná práčka? Pomôže akustická tehla

Aké metódy sa osvedčili v boji proti krtkovi v záhrade a ktoré radšej neskúšajte?Urob si sám

Aké metódy sa osvedčili v boji proti krtkovi v záhrade a ktoré radšej neskúšajte?

V Tatranskom národnom parku sa chcú pripraviť na klimatické zmenyASB.sk

V Tatranskom národnom parku sa chcú pripraviť na klimatické zmeny