Zdroj: A T R I U M - S K

Drevostavba s nízkymi obstarávacími nákladmi poskytuje komfort mladej rodine, ale aj seniorom

30. 11. 2020 Zdieľať

Malé rodinné domy a hlavne malé drevostavby sú stále viac žiadané.

Nielen, že majú menšiu zastavanú plochu, a tým pádom nám ostane viac metrov na záhradu, ale vďaka optimálne navrhnutému vnútornému priestoru, spoločne s kvalitnou izoláciou, aj nízke náklady na vykurovanie a prevádzku. V tomto článku vám predstavíme typový projekt jednopodlažnej drevostavby na kľúč s cenou do 105 750 Eur.

panelová montovaná drevostavba

Zdroj: A T R I U M – S K

Komfortné lacné bývanie s nízkymi obstarávacími nákladmi

Montovaná drevostavba Jubileum Profi 87 s úžitkovou plochou okolo 87 m2 ponúka pohodlné bývanie pre štvorčlennú rodinu. Stred domu tvorí obývacia izba s kuchyňou, na jednej strane je umiestnená spálňa, pracovňa a na druhej strane veľká detská izba, ktorú možno neskôr rozdeliť na dve menšie miestnosti. Z obývacej izby je priamy prístup na vonkajšiu terasu.

Táto drevostavba je ideálna pre mladú rodinu, alebo starší manželský pár. Individuálneho vzhľadu možno docieliť výberom strechy, ktorá môže byť buď plochá, valbová alebo sedlová. Ďalší prvok, ktorý môže docieliť individuálneho vzhľadu drevostavby je jej vnútorné usporiadanie miestností. Rozmiestnenie miestností možno totiž upraviť podľa želania budúcich majiteľov. Ďalšou možnosťou je vnútorná úprava na bezbariérové ​​bývanie.

panelová montovaná drevostavba

Zdroj: A T R I U M – S K

Čo je panelová montovaná drevostavba?

Kým skeletové drevostavby sa konštruujú z jednotlivých stavebných prvkov priamo na stavbe, takzvané panelové drevostavby vznikajú z väčšej časti vo výrobnej hale a hotové veľkoplošné diely (panely) tvoriace najčastejšie obvodové steny a stropy sa potom iba montujú k sebe na pripravenú základovú dosku.

Panelová výstavba drevostavieb má predovšetkým veľkú výhodu v rýchlosti výstavby. Panely sú vyrobené vo výrobnej hale a pri dosiahnutí vysokého stupňa prefabrikácie (aplikovaná tepelná izolácia, stierky stien, okná, inštalácia atď.), možno na základovej doske podľa veľkosti a zložitosti stavby vybudovať hrubú stavbu vo veľmi krátkom čase.

panelová montovaná drevostavba

Zdroj: A T R I U M – S K

Kompletná stavba panelovej drevostavby do troch mesiacov ale nie všade!

Situácia, keď jeden deň na pozemku prebýva iba základová doska a druhý deň stojí dom, ktorú s nami mnohí stavebníci na základe svojich reálnych skúseností často zdieľali, teda vôbec nie je nijako nadsadená. Kompletná stavba spolu s dokončovacími úpravami môže trvať okolo dvanásť týždňov.

Rovnako však platí, že časovanie je individuálne. Zvlášť, ak sa rozhodnete dokončovacie práce zadávať jednotlivým subdodávateľom a za termín dokončenia neručí jedna dodávateľská firma. V takom prípade celý proces trvá dlhšie. Akú mieru dokončenia stavby od dodávateľskej firmy zvolíte, je na vás.

panelová montovaná drevostavba

Zdroj: A T R I U M – S K

Výhody montovanej panelovej drevostavby

1. Šetrenie energie

Pri vykurovaní sa ihneď ohrieva vzduch, takže v dome panuje lepšia tepelná pohoda než v murovanej stavbe.

2. Dodávka z jednej ruky

Väčšina dodávateľov montovaných panelových drevostavieb vie pomôcť s financovaním, hľadaním pozemku, prípravou staveniska aj spodnou stavbou. Stavebníkom príde vhod dokončenie drevostavby na kľúč.

3. Rýchlosť výstavby

Od uzavretia zmluvy cez výrobu až po montáž neuplynie väčšinou viac ako 6 mesiacov, vlastná stavba je otázkou niekoľkých dní.

4. Pevná cena aj termín

Výroba ide podľa harmonogramu a montáž prebieha presne v dohodnutom termíne. Podobne je zmluvne zakotvená tiež pevná cena.

5. Istota dodávky

Pri certifikovanej výrobe v hale si môže stavebník byť istý, že panel dodaný na stavenisko má práve také vlastnosti, ktoré výrobca deklaroval.

Panelova-drevostavba

Zdroj: A T R I U M – S K

www.atrium-sk.sk

Zdroj: PR ATRIUM SK, s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: montovaná drevostavba panelové drevostavby
Zdieľať článok