Energeticky úsporné domy aj bez zateplenia

08. 06. 2009 Zdieľať

Zarážajúco nízke prevádzkové náklady, kvalitné vnútorné prostredie a vyššia hodnota nehnuteľnosti. To sú tri základné rozdiely medzi energeticky úsporným domom zo stavebného systému Ytong a bežnou výstavbou.

—– Komerčná prezemnácia spoločnosti Xella Slovensko, s.r.o. —–

Aktuálna ekonomická situácia ponúka rozličné možnosti výhodnej výstavby. Využite ich rozumne. Zárukou dlhodobo nízkych prevádzkových nákladov a viditeľne lepšej kvality života v rodinnom dome je stavebný systém Ytong. Vďaka tomuto systému možno postaviť energeticky úsporný až nízkoenergetický dom takmer rovnako jednoducho ako bežný rodinný dom. Nevyžaduje sa pritom ani realizácia nákladného zateplenia. Na získanie nepretržitých úspor energie tak stačia štandardné vstupné investície.

Dom, ktorý šetrí financie


Energeticky úsporné domy aj bez zateplenia

201392

So stavebným systémom Ytong možno jednoducho postaviť dom z troch rôznych kategórií energetického štandardu: energeticky úsporný, nízkoenergetický a pasívny dom. Domy z každej z týchto kategórií prinášajú svojim užívateľom dlhodobé úspory energií. Z tvárnic Ytong Lambda možno bez zateplenia postaviť dom, ktorý podľa štítku energetickej náročnosti spĺňa parametre úspornej stavby kategórie C. Rodinný dom s plochou približne 170 m2 postavený z tvárnic Ytong Lamba s hrúbkou 375 mm spáli pri priemernej ročnej spotrebe tepla 70 kWh/m2 za rok okolo 1 200 m3 plynu. To predstavuje prevádzkové náklady na vykurovanie približne 480 eur/rok. Ak by mal tento dom inštalovaný systém riadeného vetrania s rekuperáciou, finančná hodnota úspor energie by bola ešte vyššia.

Obvodová stena z Ytongu prináša domu nielen výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj vítanú výhodu tepelnej stability, ktorá súvisí s akumulačnou schopnosťou materiálu. Dom sa v lete neprehrieva a v zime v ňom možno ľahko zabezpečiť tepelnú pohodu. Nezanedbateľnou výhodou je aj optimálna mikroklíma, ktorú v interiéri vytvára. Na povrchoch stien nedochádza ku kondenzácii vodnej pary, ktorá by mohla spôsobovať vznik nebezpečných plesní.

Jednoduchá výstavba


Energeticky úsporné domy aj bez zateplenia

201391

Kombinácia znamenitých fyzikálnych vlastností materiálu s princípom jednoduchej a efektívnej výstavby znamená reálne ušetrené financie. Postaviť dom zo stavebného systému Ytong zvládne skúsený domáci majster aj svojpomocne. Jednoduchá technológia práce je významným predpokladom spokojnosti budúcich užívateľov domu, či už pohľadu kvality stavebných prác, alebo úspor vo fáze hrubej stavby.

Stavebný systém Ytong je z technologického i ekonomického hľadiska najjednoduchším a v konečnom dôsledku aj najvýhodnejším riešením.

Kategória: Materiály
Tagy: PR článok stavebný materiál ytong
Zdieľať článok