Zdroj: Xella Slovensko

Komfortné chaletové chaty z pórobetónu Ytong lákajú na dovolenku do Hrabovskej doliny

01. 04. 2022 Zdieľať

Rezidencia Hrabovo ako výsledok splynutia prírody s modernou nadčasovou architektúrou vytvára jedinečný obraz ideálneho odpočinku, ktorého autorom je ikona modernej slovenskej architektúry Ing. arch. P. C. Abonyi - držiteľ ceny D. Jurkoviča, Stavby roka a tiež prestížnej architektonickej ceny CE.ZA.AR. Biele pórobetónové tvárnice Ytong, z ktorých sú chaty vymurované, oceňuje vo fáze výstavby investor projektu, ale na ich výhody sa môžu tešiť aj majitelia a hostia horských chát.

Pórobetónové tvárnice Ytong ponúkli investorovi, stavebnej firme aj majiteľom chát výnimočné vlastnosti

Budovy z pórobetónu Ytong si dlhodobo udržujú vysokú hodnotu, sú ekologické a udržateľné. V priebehu stavby je na stavenisku minimum odpadu, pretože pórobetón sa ľahko upravuje a pri murovaní je možné využiť každý kus materiálu. A pokiaľ sa nejaký odpad vyskytne, pórobetón sa ľahko recykluje. Štandardom je mimoriadne vysoká tepelná izolácia tvárnic, každého užívateľa zaujme príjemná vnútorná klíma, ktorá je vďaka absencii akýchkoľvek chemických prísad vhodná aj pre alergikov. Užívateľa poteší dobrá zvuková izolácia, veľmi vysoká požiarna ochrana konštrukcie, pre investora je kladom vysoká ekonomická efektivita. Projektanti využívajú vysokú nosnosť, každý stavebník či stavebná firma ocení presnosť a nízku hmotnosť tvárnic Ytong.

Výstavba chaletových chát z pórobetónu

Zdroj: Xella Slovensko

Systémová ponuka urýchľuje a zásadne skvalitňuje výstavbu

Obvodové múry sú vymurované z pórobetónových tvárnic Ytong a systémové riešenie celej hrubej stavby z Ytongu ocenil nielen investor, ale vďaka rýchlej, presnej a jednoduchej výstavbe aj stavebná firma. Prednosti pórobetónu Ytong si budú plnými dúškami užívať aj majitelia a hostia chát. Xella na stavbu dodala okrem pórobetónových tvárnic aj preklady, stropy a schodiská Ytong. Jednotlivé stavebné prvky vynikajú nízkou hmotnosťou a jednoduchým spracovaním. Všetky stavebné materiály majú rovnaké zloženie a eliminujú vznik tepelných mostov, ich kompatibilita kladne ovplyvňuje aj budúce chovanie horských chát, najmä z pohľadu objemových zmien.

Výnimočná lokalita

Poloha rezidencie priamo na spodnej časti lyžiarskej zjazdovky umožňuje rezidentom prístup na lyžiach až pred vchod chaletu (SKI in – SKI out). Lyžiarske stredisko Malinô-Brdo ponúka počas zimných mesiacov okrem lyžovania vyžitie v snowboardovom parku, svoje si tu nájdu aj priaznivci skialpinistických a bežkárskych tratí. V letnej sezóne si návštevník môže vybrať z neprebernej ponuky turistických trás, cyklotrás, k dispozícii je požičovňa bicyklov, kolobežiek a trojkoliek, downhill park pre zjazdovú cyklistiku aj kúpanie a člnkovanie v blízkom jazere. Hrabovská dolina je rajom ako pre bežných turistov, tak aj pre športových bežcov. Malinô Brdo je súčasťou hrebeňa Veľkej Fatry, po ktorej sa nadšenci turistiky môžu dostať až na Smrkovicu a Krížnu.

Zdroj: PR článok Xella Slovensko

Kategória: Materiály
Tagy: chalet chata pórobetón výstavba ytong
Zdieľať článok