Zdroj: HELUZ
19. 09. 2023 Zdieľať

Obvodové murivo, tehly pre vnútorné priečky, preklady, komín... Pri hrubej stavbe je potrebné myslieť na mnoho komponentov, ktoré musia do seba zapadať, byť kompatibilné a jeden druhý ideálne dopĺňať. Preto je dobré siahnuť po komplexnom stavebnom systéme, vďaka ktorému ušetríte čas aj náklady – a môžete sa naň stopercentne spoľahnúť.

Tradičný český výrobca tehál HELUZ ponúka práve takýto produkt. Ide o celistvý stavebný systém, ktorý maximálne zjednodušuje prácu, ktorý je praktický, rýchly a mimoriadne kvalitný. Stavba domu bude jednoduchá ako hra s legom, kde každá časť perfektne zapadne do tej predchádzajúcej.

Stavebný systém HELUZ sa skladá z týchto základných prvkov (alebo ak chcete, kociek lega):

  • Obvodové murivo
  • Doplnkové tehly
  • Akustické tehly
  • Tehly pre vnútorné nosné i nenosné priečky
  • Preklady nosné, nenosné a preklady pre integrovanú tieniacu techniku
  • Stropy a strechy
  • Komíny

Samozrejmosťou je aj ponuka modernej malty či lepidiel.

Neomietnutý rodinný dom vo výstavbe.

Zdroj: HELUZ

Stavať zmysluplne

Všetko dohromady vytvára jeden zmysluplný celok, ktorý vyhovuje všetkým súčasným normám a predpisom: vrátane požiadaviek na energetickú náročnosť budov. Práve v tejto oblasti je mimoriadne podstatná komplexnosť systému. „Nie je nutné zbytočne predimenzovať obvodové murivo dodatočným zatepľovaním už aj tak tepelnoizolačného muriva, ale, naopak, dotiahnuť všetky prvky konštrukcie do zmysluplného celku, ktorý nevykazuje žiadne slabé miesto,“ radia odborníci zo spoločnosti HELUZ. Znamená to, že rovnakú pozornosť ako obvodovému murivu, je dobré venovať aj stropnej a strešnej konštrukcii alebo doplnkovým tehlám. Eliminujete tak vznik nežiaducich tepelných mostov a do budúcna si zaistíte úspory na energiách.

Jeden príklad za všetky: v súvislosti s obvodovým murivom je kľúčová jeho kombinácia s masívnou (ťažkou) stropnou konštrukciou. Vďaka nej a konštrukcii bez tepelných mostov to potom už nemusíte preháňať s obvodovým murivom a ušetriť tak vaše zdroje: či už je to v dnešnej dobe taký drahocenný čas alebo finančné prostriedky.

Stavba domu.

Zdroj: HELUZ

Jednovrstvová konštrukcia a jej výhody

Ak máte záujem stavať ešte jednoduchšie, rýchlejšie a efektívnejšie, zvoľte si jednovrstvovú konštrukciu: čiže systém, ktorý nie je nutné zvonku dodatočne zatepľovať. Parametre pre jednovrstvové murovanie spĺňajú ako tehly HELUZ FAMILY 2in1 plnené polystyrénovým granulátom, tak aj bez neho, a to tehly HELUZ FAMILY od šírky 44 cm. Obvodové steny z týchto tehál sú vhodné na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.

Aké sú najväčšie benefity jednovrstvového muriva? Mimoriadna stabilita celého systému a jeho podstatne dlhšia životnosť v porovnaní s murivom s dodatočným zateplením. Zároveň sa pri jednej vrstve znižuje riziko chybovosti, v jej prospech hovorí aj fakt, že je difúzne priepustnejšia, a v neposlednom rade sú to tiež podstatné ekologické aspekty.

Pracovník má ruku položenú na tehlách.

Zdroj: HELUZ

Nech už sú vaše plány a predstavy o ideálnom dom(ov)e akékoľvek, HELUZ vám ich pomôže zrealizovať kvalitne, úsporne a prakticky. Z ponuky komplexného stavebného systému si vyberie každý a proces výstavby už viac nebude logistickou nočnou morou, ale, naopak, príjemnou premenou vašich snov na realitu.

Viac informácií nájdete na www.heluznamax.sk.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kategória: Materiály
Tagy: stavba domu stavebné materiály stavebný systém strešná konštrukcia
Zdieľať článok
Je vysunutý sokel bezpečný?Dom z tehly

Je vysunutý sokel bezpečný?

Tehly, ktoré sa pestujú: Nahradí raz mycélium klasické stavebné materiály?ASB.sk

Tehly, ktoré sa pestujú: Nahradí raz mycélium klasické stavebné materiály?

Murovaný záhradný krb: 11 inšpirácií pre začiatočníkovDom z tehly

Murovaný záhradný krb: 11 inšpirácií pre začiatočníkov

Hľadáte cenník murárskych prác? Zisťovali sme za vásDom z tehly

Hľadáte cenník murárskych prác? Zisťovali sme za vás