Zdroj: HELUZ Slovensko

Kompletný systém HELUZ zahŕňa aj doplnkové tehly pre konštrukčné detaily

24. 04. 2021 Zdieľať

Pohodlie nielen pri samotnom užívaní domu, ale už pri jeho výstavbe je smer, ktorým sa vydala spoločnosť HELUZ – zjednodušiť a zrýchliť realizáciu. Základom je komplexnosť systému od jedného výrobcu v podobe tehál pre obvodové aj vnútorné murivo a najmä všetkých konštrukčných detailov riešených doplnkovými tehlami pre rohy, ostenia a parapety, ďalej prvky pre komíny, preklady, stropy či strechy.

„Spoločnosť HELUZ dodáva na trh kompletný tehlový systém na hrubú stavbu: tehly, stropy, komíny aj keramické preklady, vhodné na výstavbu energeticky úsporných rodinných a bytových domov,“ hovorí Ing. Filip Bosák, manažér technického poradenstva spoločnosti HELUZ.

Kompletný systém_hrubá stavba

Zdroj: HELUZ Slovensko

„Ponúkame kompletné riešenie, jednoduchú skladačku ako lego pre dospelých. Zákazník nemusí hľadať nejaký komponent inde, navyše má od nás záruky, že jednotlivé prvky na seba nadväzujú a majú rovnaké technické parametre. Pokiaľ by použil bloky z rôznych materiálov (napríklad keramiky, plynosilikátu), tak bude napr. ťažšie riešiť návrh omietok, pretože každý materiál má inú pružnosť, inú rozťažnosť. Aj v tom je teda výhoda nášho systému HELUZ, že je celý keramický, takže dom postavíte z jedného materiálu,“ rozvádza nutnosť vyrábať kompletné stavebné systémy Ing. Filip Bosák.

2in1_doplnkove tehly

Zdroj: HELUZ Slovensko

Budova postavená zo stavebných komponentov jedného výrobcu dosahuje lepšie tepelnoizolačné parametre. Vďaka kompletnosti stavebného systému je zaistená eliminácia tepelných mostov a jednoduchá realizácia detailov na stavbe. Predchádza sa chybám a následným poruchám, ktorých odstránenie býva zložité a finančne náročné.  

Zdroj: Heluz Slovensko

Kategória: Materiály
Tagy: brúsená tehla stavba domu tehlový systém tepelnoizolačné materiály
Zdieľať článok