Zdroj: HELUZ

Tehly HELUZ AKU Z 17,5 zvyšujú komfort bývania

09. 06. 2021 Zdieľať

Spoločnosť HELUZ sa v posledných rokoch zameriava na zvýšenie komfortu bývania nielen z hľadiska tepelnoizolačných vlastností, ale aj v oblasti akustiky. Na trh uviedla hneď dva tehlové bloky – kompozitnú tehlu HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená a nosné akustické tehly s jedinečným zámkom v tvare „Z“ HELUZ AKU Z 17,5 brúsená.

Tehlový brúsený akustický blok HELUZ AKU Z 17,5 je určený pre nosné aj nenosné murivo s požiadavkou na väčšiu zvukovú izoláciu. Murovací blok na prvý pohľad zaujme špecifickým tvarom, pripomínajúca písmeno „Z“, ktoré tak nemohlo chýbať v názve výrobku. HELUZ AKU Z 17,5 brúsená (375 × 175 × 249 mm) má vďaka svojej robustnosti a unikátnej geometrii pevnosť v tlaku 20 MPa. Dobrá pevnosť muriva umožňuje navrhovať bez problémov najmä vnútorné nosné steny. Murivo vyniká tiež veľmi dobrou tepelnou akumuláciou, ktorá má priaznivý vplyv na vnútornú teplotnú stabilitu, čo oceníme predovšetkým v pasívnych a nízkoenergetických stavbách.

HELUZ AKU Z 17,5 brúsená

Zdroj: HELUZ 

Murivo obojstranne omietnuté vápenno-cementovou omietkou hrúbky 15 mm má laboratórnu vzduchovú nepriezvučnosť Rw = 51 dB, čo je nadštandardná hodnota vzhľadom na malú hrúbku muriva vymurovaného na maltu pre tenké škáry. Stena spĺňa požiarnu odolnosť REI 120 DP1. Tieto vlastnosti dovoľujú široké využitie v praxi, napr. v bytových domoch na obmurovávanie inštalačných a výťahových šácht, na priečky v bungalovoch a na iné konštrukcie vyžadujúce zvýšenú požiadavku na zvukovú izoláciu. Ďalej môžeme murivo využiť ako dvojvrstvovú konštrukciu v nosných akusticky deliacich stenách radových rodinných domov a rodinných dvojdomov. 

Zdroj: Heluz

Kategória: Materiály
Tagy: akumulačné systémy akustická tehla akustika brúsená tehla murivo nízkoenergetický dom tehly
Zdieľať článok