Ytong − dobrodružstvo pre veľkých chlapcov

26. 09. 2014 Zdieľať

Hľadáte spôsob, ako postaviť dom ľahko, rýchlo a bez zbytočných výdajov? Myslíte na kvalitu stavby a zároveň aj na svoje zdravie a okolie? Potom je pre vás systém bielych pórobetónových tvárnic Ytong tým pravým riešením.

Popustite uzdu svojej fantázii

Tvárnice sú koncipované tak, aby tvorili vzájomne previazanú skladačku komponentov. Môžete tak realizovať akékoľvek stavebné a architektonické riešenie bez obmedzenia materiálom. Tvárnice sú ľahko tvarovateľné, jednoducho opracovateľné a zanechávajú minimum odpadu.

Stavanie s Ytongom nemusí byť dlhodobou záťažou pre váš časový ani finančný plán. Vystačíte si totiž s jednovrstvovým murovaním, i keď chcete postaviť nízkoenergetický či pasívny dom − a to aj bez dodatočného zateplenia. Jednovrstvové murovanie je rýchle, ekonomické a potrebujete menej prostriedkov na dopravu − vo výsledku tak ušetríte nielen svoj čas, ale aj peniaze.

Pokiaľ predsa len chcete použiť dvojvrstvové riešenie obvodových stien a plánujete zatepľovací systém, Ytong ponúka profesionálne riešenie aj pre tento prípad − zatepľovacie minerálne dosky Multipor, ktoré sú tiež založené na báze pórobetónu.

Práca je skutočne jednoduchá a nemusí sa jej báť ani stavebný laik. Pre stavbu samotnú nepotrebujete odbornú pomoc a nebudete mať starosti s odvozom veľkého množstva stavebného odpadu. Naopak získate presnú kontrolu nad celým postupom a budete poznať všetko, z čoho sa váš nový dom skladá. A to predsa za trochu dobrodružstva so skladačkou „od pivnice až po strechu“ stojí!


Ytong − dobrodružstvo pre veľkých chlapcov

1420269
Xella Slovensko, spol. s r. o.

Biely pórobetón − materiál pre váš zdravý dom

Zloženie pórobetónu je úplne zdravotne nezávadné. Tvorí ho len kremičitý piesok, cement, vápno a voda. Len veľmi málo stavebníkov vie o tom, že existuje viac druhov pórobetónu a aké sú medzi nimi rozdiely − ako vyplýva z prieskumu agentúry Emnid, ktorý si nechal jeho výrobca (spoločnosť Xella CZ) spracovať v lete 2014. Tým najzásadnejším je odlišné zloženie bieleho a šedého pórobetónu. V šedom pórobetóne sa piesok nahrádza elektrárenským popolčekom (vedľajší produkt, ktorý vzniká pri spaľovaní hnedého uhlia v elektrárňach), zatiaľ čo ten biely má ako základnú výrobnú zložku prírodný kremičitý piesok.

Biely pórobetón ale tiež vykazuje vynikajúce vlastnosti ako materiál zabraňujúci vzniku plesní, pretože ani vo vnútri budovy nenastávajú podmienky pre nezdravú klímu. Porézny materiál sa chová podobne ako napríklad funkčná bielizeň. Pracuje s prebytočnou vlhkosťou vzduchu tak, že ju absorbuje. Naopak, pri presušenom vzduchu ju privedie zvonka. Vďaka tomu, že tvárnice na seba veľmi presne dosadajú a systém umožňuje kombinovať jednotlivé diely podobne ako stavebnicu, sa netvoria ani tepelné mosty, kadiaľ uniká teplo, a s obľubou sa tu tvoria plesne. Výrazne tak znížite riziko vzniku alergií a respiračných ochorení.


Ytong − dobrodružstvo pre veľkých chlapcov

1420271
Xella Slovensko, spol. s r. o.

Ytong vám prináša veľa výhod!

Ytong ponúka ucelený systém služieb, ktoré vám pomôžu v množstve situácií. Ak napríklad pošlete výrobcovi svoj projekt, spracuje návrh riešenia vrátane kalkulácie materiálu. S technikmi Ytongu môžete osobne či po telefóne prebrať technologické otázky, ktoré vás budú zaujímať.

Bezplatne si môžete nechať založiť rohy budov a využiť odborné konzultácie s technickými poradcami či praktickú pomoc Ytong majstrov − tí vám pomôžu, aby stavba bola skutočne bezchybná a precízne prevedená. Taktiež môžete získať plány pre kladenie stropu alebo si zapožičať profesionálne vybavenie pre stavbu, napríklad pásové píly. Ytong vám dokonca poskytne pri objeme nad 27 paliet (teda od 1 kamióna tovaru) dopravu zadarmo!

Kategória: Materiály
Tagy: stavebný materiál xella ytong
Zdieľať článok