Zateplite fasádu a hrajte o 5 x 500 EUR

28. 08. 2013 Zdieľať

Fasáda je vizitkou celého domu – vytvára prvý estetický dojem, prezrádza však veľa aj o komforte, ktorý interiér poskytuje. Jej funkciu určuje predovšetkým zateplenie. Zateplenie fasádnymi doskami z minerálnej vlny od slovenského výrobcu Knauf Insulation prinesie svojmu užívateľovi okrem zníženia tepelných únikov pri vykurovaní hneď niekoľko výhod naraz.

Minerálna vlna  výborne pohlcuje vonkajší hluk, účinne chráni budovu pred požiarom a prepúšťa vodné pary, čím stena domu získa priedušnosť a dom „dýcha“.

Veľkým prínosom minerálnych dosiek sú aj ich mechanické vlastnosti. Minerálne izolácie majú takmer nulovú tepelnú rozťažnosť, teda zmeny teplôt nespôsobujú žiadne zmeny a dosky si zachovávajú stály tvar a rozmer. Táto vlastnosť zamedzuje vzniku tepelných, zvukových a požiarnych mostov. Vďaka vyváženej tuhosti a pružnosti sa tiež vedia prispôsobiť nerovnostiam podkladu, zrnitý povrch a mierne výstupky sa tak vtlačia do poddajnej vrstvy izolačného materiálu. Minerálna vlna si navyše všetky svoje originálne vlastnosti trvalo zachováva. Vďaka precíznemu výrobnému procesu a surovinám na prírodnej báze, čadiču a dolomitu, je odolná voči starnutiu, korózii či degradácii. Dôkazom toho je výroba izolačných materiálov v novobanskom závode, ktorá funguje viac ako pol storočia.


Zateplite fasádu  a hrajte o 5 x 500 EUR

1233708

S použitím novej fasádnej dosky SMARTwall s povrchovou úpravou získa investor všetky výhody minerálnej vlny. Navyše vďaka povrchovej úprave dosky bude realizácia jednotlivých krokov zateplenia kratšia, jednoduchšia a menej prašná, zároveň sa zníži spotreba použitého lepidla a stierkovacej hmoty, čo sa taktiež premietne do nižších celkových nákladoch na zateplenie.

Detaily o fasádnej doske SMARTwall na www.knaufinsulation.sk

Viac informácií o súťaži nájdete na www.domvovaticke.sk alebo www.knaufinsulation.sk.

Kategória: Materiály
Tagy: insulation knauf súťaž zateplenie
Zdieľať článok