Tehly HELUZ FAMILY 2in1: Paropriepustné murivo je podmienkou zdravého bývania

29. 04. 2021 Zdieľať

Brúsené tehly HELUZ FAMILY 2in1 majú v porovnaní s ostatnými materiálmi na jednovrstvové murovanie najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti na českom trhu. Vyplnením dutín tehál polystyrénom došlo k 40 % zvýšeniu ich tepelnoizolačných vlastností pri zachovaní paropriepustnosti, ktorá je podmienkou zdravého bývania.

Tehly HELUZ FAMILY 2in1 sú preto vhodné na jednovrstvové obvodové murivo nulových, pasívnych, nízkoenergetických a energeticky úsporných budov bez potreby zateplenia.

Nanášanie na obvodové múry

Zdroj: HELUZ Slovensko

Výrobca tehál HELUZ vyvinul patentovanú metódu plnenia tehál malými polystyrénovými guľkami, vďaka čomu sa tepelnoizolačné vlastnosti v porovnaní s predchádzajúcim radom tehál vylepšili o 40 %. Dodnes tieto parametre pri jednovrstvovom murive neboli prekonané. Obvodové murivo z tehál HELUZ Family 2in1 dosahuje hodnotu súčiniteľa prestupu tepla U = 0,11 W/m2K. Tehly HELUZ FAMILY 2in1 šírky 440 a 500 mm spĺňajú bez dodatočného zateplenia odporúčané hodnoty pre pasívne domy. Vďaka vzduchovým dutinám si tiež murivo zachováva paropriepustnosť, čo je predpoklad zdravého bývania.

Rodinný dom z tehál Heluz

Zdroj: HELUZ Slovensko

Nadpriemerná pevnosť tehál HELUZ FAMILY 2in1

Tehly HELUZ FAMILY 2in1 bodujú aj nadpriemernými pevnostnými parametrami. Štandardom na trhu je pevnosť v tlaku 8 MPa, pričom pevnosť tehál radu HELUZ FAMILY dosahuje hodnotu 8 až 10 MPa. Výhodou je tiež rýchla výstavba muriva vďaka brúseným ložným plochám tehál, ktoré umožňujú ich presné kladenie a jednoduché spájanie lepidlom alebo penou. Tehly HELUZ FAMILY majú v sebe zakódovanú aj dlhovekosť pri minimálnych nárokoch na údržbu.

HELUZ FAMILY 2in1_doplnkove cihly

Zdroj: HELUZ Slovensko

S tehlami HELUZ FAMILY 2in1 zatepľovať nemusíte

Časť stavebníkov sa pri stavbe domu rozhoduje, či obvodový plášť budovy zatepliť. Skúsenosti zo zahraničia, kde sa vonkajšie zatepľovanie plášťa budovy praktizuje už desiatky rokov ukazujú, že tento spôsob zatepľovania má obmedzenú životnosť. Aj v prípade kvalitne vykonanej práce je to cca 30 rokov. Po uplynutí určitého času bude preto nutné fasádu strhnúť a nainštalovať novú. Pokiaľ však použijete tehly plnené izolantom, teda HELUZ FAMILY 2in1, potom rekonštrukcia plášťa budovy nie je nutná. Tehlové stavby majú vynikajúcu životnosť, ide o masívnu a bezpečnú konštrukciu, na ktorú sa môžete stopercentne spoľahnúť. Vysoká stabilita, pevnosť, mechanická odolnosť a tvarová stálosť, to sú časté argumenty pre voľbu tehlového muriva ako základného stavebného materiálu nového domu.

Tehly 2in1

Zdroj: HELUZ Slovensko

Prehľad výhod tehál HELUZ FAMILY 2in1:

  • Najlepšie tepelnoizolačné parametre na trhu, súčiniteľ prestupu tepla U až 0,11 W/m2K
  • Nahradia až 36 cm tepelnej izolácie
  • Tepelnoizolačnými vlastnosťami nahradia až 7 m hrubú stenu z plných tehál
  • Integrovaná izolácia chránená keramikou
  • Kompletné systémové riešenie obálky budovy v jednovrstvovej konštrukcii
  • S rezervou spĺňajú odporúčané hodnoty pre nulové a pasívne domy
  • Masívna, bezpečná konštrukcia
  • Prirodzený prestup vodných pár – murivo dýcha

Zdroj: PR článok Heluz Slovensko

Kategória: Materiály
Tagy: jednovrstvové murivo tehly tepelnoizolačné tehly zateplenie
Zdieľať článok