Zdroj: KM BETA

Získajte so SENDWIX väčšiu úžitkovú plochu vo vašom bývaní

29. 04. 2022 Zdieľať

Snáď každý sníva o vlastnom bývaní s čo najväčším priestorom. Ako si tento sen uskutočniť aj napriek stále sa zvyšujúcim cenám nehnuteľností v SR? Odpoveďou je unikátny murovací systém SENDWIX od výrobcu stavebného materiálu KM Beta a.s.

Predpoklad zo začiatku minulého roka, keď mnohí verili v zlacnenie bytov, sa nakoniec nenaplnil. Mnohí investori očakávali v súvislosti s ochorením Covid-19 a obmedzením cestovania presun segmentu z krátkodobých prenájmov typu Airbnb do prenájmov dlhodobých, prípadne v predaj bytových jednotiek, ktorý by zvýšil ponuku a tým zmenil vývoj cien nehnuteľností. Priemerná cena nehnuteľnosti v hlavnom a krajských mestách ďalej rástla a prekonala hranicu cca 3 tisíc za meter štvorcovej podlahovej plochy.

Pri novostavbách je možné najviac ovplyvniť murovací systém a tým súvisiace vlastnosti stavby. Či už ide o energetickú náročnosť, akustiku alebo práve podlahovú plochu. Vďaka vápennopieskovému murivu SENDWIX môžete získať niekoľko metrov štvorcových navyše. Napríklad pri dome o rozlohe 120 m2 získate so SENDWIX navyše 7 m2. V dnešnej neľahkej dobe, snáď viac ako inokedy, je praktické priestor navyše premeniť na pracovňu, prípadne pracovný kút. Obzvlášť, keď stále viac firiem poskytuje svojim zamestnancom prácu z domu.

Sendwix murovací systém

Zdroj: KM BETA

Najvyššia cena nehnuteľnosti podľa lokality je bez väčších prekvapení v Bratislave. Tu sa priemerný odhad ceny nehnuteľnosti pohybuje okolo sumy 180 tisíc eur za bytovú jednotku. Tu platí priama úmera a vďaka múdro zvolenému murovaciemu systému môžete usporiť plochu v hodnote až niekoľko tisíc eur.

Sendwix murovací systém použitý na rodinnom dome

Zdroj: KM BETA

Stále viac ľudí upúšťa od klasického sporenia v bankových inštitúciách, kde sú výnosy malé, a radšej investujú do nehnuteľností, ako sú rodinné domy s viacerými bytovými jednotkami, prípadne malé bytové domy. Tu je s vápennopieskovými tehlami úspora ešte znateľnejšia. Pokiaľ sa budeme stále držať priemerných cien za m2, môžete pri malom bytovom dome získať priestor aj niekoľko desiatok metrov podlahovej plochy a vytvoriť tak priestor pre ďalší malý byt.

KM BETA logo

Zdroj: KM BETA

Viac informácií o vápennopieskovom murive KMB SENDWIX nájdete na www.sendwix.sk

Zdroj: PR článok KM BETA, spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: murovacie materiály murovacie systémy novostavby tvárnice
Zdieľať článok