Nový okenný profil pre vysoké úspory

Nový okenný profil pre vysoké úspory

05. 10. 2010 Zdieľať

Požiadavky na energetickú úspornosť budov sa u nás čoskoro sprísnia. Tepelnotechnické vlastnosti niektorých okien, ktoré sa v súčasnosti vyrábajú, už nebudú postačovať požiadavkám európskych noriem. Deceuninck má však dobrú správu. Spoločnosť uviedla na náš trh okenný rám Inoutic Eforte. Tento unikátny profil ponúka užívateľom dostatočnú rezervu pre postupné zvyšovanie nárokov na energetickú hospodárnosť.

— Advertorial spoločnosti Deceuninck, spol. s r.o. —


Nový okenný profil pre vysoké úspory

286490

Systém Inoutic Eforte ponúka riešenie pre okná v nízkoenergetických i pasívnych domoch. Tieto plastové okná sa vyrábajú špeciálnymi technológiami, ktoré predpokladajú synergiu kvalitného profilu rámu s rôznymi typmi zasklenia, tak aby hodnota súčiniteľa prechodu tepla okennou konštrukciou neprekročila Uw <= 0,8 W/(m² . K). Vďaka novinke od spoločnosti Deceuninck možno túto hranicu rozumne dosiahnuť.

Nový šesťkomorový profil Eforte so štandardnou stavebnou hĺbkou 84 mm, pri použití bežnej oceľovej výstuže a bez prídavných izolačných prvkov dosahuje výborný koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,95 W/(m² . K). Vďaka tomu ľahko plastové okno Eforte spĺňa štandardy nízkoenergetických domov.

Okrem základného rámového profilu je v ponuke výrobcu aj prémiový variant profilu Eforte s unikátnou tepelnou  plastovou výstužou s integrovanými oceľovými vláknami. Táto inovatívna technológia umožňuje dosiahnuť štandard pasívneho domu s ešte väčšou účinnosťou ako pri základnej verzii systému Eforte. Pri použití trojskla s tepelnou priestupnosťou Ug = 0,6 W/(m² . K) okná z profilov Eforte spoľahlivo spĺňajú parametre pasívnych domov. Pomocou špeciálnych skiel možno dosiahnuť dokonca hodnoty tepelnej priestupnosti celým oknom Uw = 0,66 W/(m² . K), ktorá sa pohybuje výrazne pod hodnotami kladenými na pasívne domy.


Nový okenný profil pre vysoké úspory

286491

Ďalšie výhody
Systém Eforte disponuje vylepšeným systémom tesnenia, ktorý spoľahlivo chráni okno pred poveternostnými vplyvmi a veľmi dobre zvukovo izoluje. Inovatívny je tiež vďaka možnosti zabudovania skla v okenných krídlach do hĺbky 20 mm, čím je zaručená optimálna povrchová teplota v oblasti zasklievacej lišty.

Nový profil Eforte je úplne kompatibilný so súčasným profilovým radom Inoutic Prestige. Štandardná stavebná hĺbka profilu 84 mm umožňuje použiť profil v novostavbách i pri rekonštrukcii staršej zástavby. Dostupný je vo viac ako 20 farebných variantoch, vrátane exkluzívnej povrchovej úpravy Titanium Plus, ktorá prepožičiava plastovým oknám vzhľad hliníkových okien. Farebnú povrchovú úpravu je možné aplikovať z jednej strany, alebo z oboch strán. Všetky prvky, t. j. použitý materiál PVC a oceľová výstuž systému Eforte možno stopercentne recyklovať.

Viac informácií a zoznam predajcov nájdete na okno-centrum.sk

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: deceuninck okná
Zdieľať článok