Okenný profil pre architektúru bez hraníc

10. 06. 2011 Zdieľať

Náročné a neustále sa meniace požiadavky Európskej únie na energetickú hospodárnosť budov vás môžu nechať chladnými. Vďaka okennému profilu Inoutic Eforte zostane teplo aj s úsporami za ušetrenú energiu u vás doma.

— Advertorial spoločnosti Deceuninck, spol. s r.o. —

Inoutic Eforte je jeden z mála profilov na trhu, ktorý spĺňa veľmi náročné požiadavky európskej smernice o energetickej hospodárnosti budov (EPBD II). Výrobe tohto plastového okenného rámu predchádzal dlhoročný výskum. Dnes Inoutic Eforte prináša jednoduché a flexibilné riešenie pre okná v nízkoenergetických a pasívnych domoch, novostavbách, rekonštruovaných a priemyselných objektoch. Celková energetická účinnosť okna ako aj výsledná cena závisia od rozhodnutia zákazníka. Inoutic Eforte možno zaskliť dvojsklom, trosjklom alebo špeciálnymi sklami.
Milovníci vzdušných interiérov ocenia inováciu v podobe technológie vlepovaných skiel. Táto technológia zvyšuje pevnosť konštrukcie a umožňuje z profilov Inoutic Eforte vyrábať plastové okná veľkých rozmerov, a to až do výšky 250 cm. Výnimočnosť tohto profilu už potvrdili nielen získané odborné ocenenia, ale aj dôvera slovenských zákazníkov.


Okenný profil pre architektúru bez hraníc

1015049
Deceuninck, spol. s r.o.

Maximálne úspory v jednom kroku

Profil Inoutic Eforte prináša maximálne úspory už pri štandardnej stavebnej hĺbke, vďaka čomu ho možno použiť v novostavbách i pri rekonštrukcii staršej zástavby. Šesťkomorový profil Inoutic Eforte dosahuje pri použití bežnej oceľovej výstuže, pri stavebnej hĺbke 84 mm a bez prídavných izolačných prvkov výborný koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf, a to iba 0,95 W/m2 . K. Pri použití trojskla s tepelnou priestupnosťou Ug = 0,6 W/(m2 . K) okná z profilov Eforte spoľahlivo spĺňajú parametre pasívnych domov. Pomocou špeciálnych skiel možno dosiahnuť dokonca hodnoty tepelnej priestupnosti celým oknom Uw = 0,66 W/(m2 . K), ktorá sa pohybuje výrazne pod hodnotami kladenými na pasívne domy. Profil vyniká systémom stredového tesnenia, ktorý chráni okno pred poveternostnými vplyvmi, akými sú zatekanie vody a nápory vetra. Vďaka tesnenie okno lepšie zvukovo izoluje.


Okenný profil pre architektúru bez hraníc

1015048
Deceuninck, spol. s r.o.

Dokonalé splynutie so stavbou

Okrem vynikajúcich tepelnoizolačných parametrov zaujme Inoutic Eforte aj širokými možnosťami farebného prevedenia okenného rámu. Až 40 rôznych odtieňov, vrátane farieb s metalickým efektom Titanium Plus, moderných trendových farieb i tradičných farieb, je typologicky rozdelených do piatich skupín. Jednotlivé typy farieb sa ponúkajú s rozličnými štruktúrami, napr. perleťovou štruktúrou, rôznymi štruktúrami dreva alebo s hliníkovým vzhľadom. Rozšírená ponuka farieb prináša viac individuality a kreativity pre rozhodovanie zákazníka. Farebnú povrchovú úpravu je možné aplikovať z jednej strany, alebo z oboch strán. Okná harmonicky ladiace so vzhľadom stavby podčiarknu jej charakter.

Viac informácií na www.okno-centrum.sk

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: okná plastové okná
Zdieľať článok