Zdroj: VELUX

Chládok v interiéri štýlovo

22. 06. 2023 Zdieľať

Mnoho trendov v interiérovom dizajne vám pomôže zostať toto leto doma v pohode. Od biofilného dizajnu až po zemité, jemné farby – udržateľnosť je teraz horúcou témou a vy sa nemusíte zapotiť, aby ste ju začlenili do svojho domova.

Začleniť prírodu do svojho interiéru je vždy dobrá voľba, no nikdy viac netúžime po oddychu v tieni zeleného lesa tak, ako počas horúcich letných dní. So stúpajúcou teplotou sú na vzostupe aj dizajnové trendy, ktoré vám pomôžu cítiť sa príjemne vo vašom domove.

Privítajte upokojujúcu prírodu vo svojom domove

Biofilný dizajn je koncept používaný, aby sa ľudia intenzívnejšie prepojili s prírodným prostredím, či už priamym alebo nepriamym využitím prírody. Samotná myšlienka nie je novinkou, avšak, ľudia dnes hľadajú upokojujúce účinky prírody v rušnom mestskom živote a takýto dizajn sa stal populárnejším ako kedykoľvek predtým.

otec a syn pri otvorených strešných oknách

Zdroj: VELUX

Strešné okná sú dokonalým spôsobom, ako zakomponovať prírodu do vášho domova!  Prepúšťajú viac slnečného svetla a ponúkajú výhľad do okolia, aj na oblohu a prechádzajúce mraky.

Pridaním tieniacich doplnkov zvýšite úžitkovú hodnotu celého dizajnu. Vonkajšie markízy a rolety ponúkajú skvelú ochranu pred teplom, zatiaľ čo vnútorné žalúzie a rolety vám umožňujú ovládať množstvo svetla, ktoré vniká do miestnosti, a zároveň poskytujú príležitosť dodať miestnosti textúru alebo farebný akcent podľa vašich preferencií.

muť pracuje s notebookm v podkroví, strešné okná

Zdroj: VELUX

Tieň hrajúci farbami

S kolekciou VELUX Colour by You si môžete slobodne vybrať a prispôsobiť farbu svojich roliet tak, aby dokonale ladili s vašou miestnosťou, vašim štýlom a vkusom.

Tieniace rolety, zatemňujúce rolety a kombinované rolety si môžete vybrať z množstva farebných prevedení, a to vo verziách s manuálnym aj diaľkovým ovládaním na elektrický či solárny pohon.

muž s knihou v ruke sťahuje rolety na strešných oknách

Zdroj: VELUX

 

Vďaka obrovskému výberu nájdete ten správny odtieň pre svoj vlastný, jedinečný štýl. Najhorúcejšie trendy zemitých farieb sa postarajú o to, aby ste sa cítili pohodlne – odtiene inšpirované prírodou dodajú miestnosti pocit pokoja a chladu, zatiaľ čo zatemňujúce rolety a kombinované rolety ochránia pred slnečnými lúčmi aj vo svetlejších farbách.

žena ovláda tienenie na strešných oknách cez mobil

Zdroj: VELUX

Detské izby môžete obohatiť o hravú potlač. Rolety VELUX z kolekcie Na dobrú noc sú k dispozícii v inšpiratívnych a veselých vzoroch pre detské izby. S kombinovanými roletami získate dva spôsoby regulácie svetla v jednom výrobku. Takmer úplné zatemnenie  pre pohodlný spánok alebo stlmenie prichádzajúceho svetla pre čas zábavy. Rolety z kolekcie Na dobrú noc majú dizajn bezpečný pre deti bez visiacich šnúrok,  predídete tak nežiaducim nehodám.

dievčatá sa hrajú v detskej izbe so strešnými oknami

Zdroj: VELUX

Pridajte sa k najúžasnejšiemu trendu –  myslieť na svoju planétu!

V súčasnej dobe nemôžete hovoriť o dizajne bez toho, aby ste spomenuli udržateľnosť. Preto VELUX predstavuje kolekciu roliet Nature, ktoré sú vyrobené predovšetkým z recyklovaných materiálov, čo znižuje ich uhlíkovú stopu v porovnaní so štandardnými roletami VELUX o 50 %. Rolety z kolekcie Nature sa dodávajú v ôsmich farbách inšpirovaných prírodou a v zatemňujúcich aj tieniacich variantoch. Máte tak dobrú možnosť prispôsobiť ich výber svojmu štýlu a svojej domácnosti.

www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.

 

Kategória: Okná
Tagy: automatické tienenie exteriérové tienenie interiérové tienenie strešné okná vonkajšie rolety vonkajšie žalúzie
Zdieľať článok