Zdroj: VELUX

Ako na výber dokonalého tieniaceho doplnku?

03. 08. 2022 Zdieľať

Domov je naším útočiskom. Je to miesto, kam sa utiahneme vždy, keď potrebujeme pokoj a pohodlie. Mali by sme sa tam cítiť dobre – k tomu prispieva aj vnútorná teplota. Ako ju dosiahnuť v lete, keď exteriérové teploty stúpajú do výšin? V takomto prípade pomôže vonkajšie tienenie.

Letné horúčavy si vieme užiť pri vode alebo v dobre vychladených priestoroch, kde nemusíme pohnúť ani prstom. Čo však robiť v prípade, keď takúto možnosť nemáme a musíme zostať doma?

Jednou z možností je klimatizácia, náklady na jej používanie sú však často vyššie ako náklady na vykurovanie. Rozumným riešením je preto vonkajšie tienenie. Vhodne zvolený tieniaci doplnok okna dokáže citeľne znížiť teplotu v interiéri.  Hoci je prirodzené svetlo veľmi vítané, dokonca pre zdravé prostredie až potrebné, dokáže so sebou v letných mesiacoch do interiéru priniesť aj nežiaduce teplo. Pri kontakte slnečných lúčov s okennou tabuľou dochádza k prenášaniu tepla do interiéru. Keď už je teplo v interiéri, vnútorné tieniace doplnky ho nezastavia. Preto je dôležitá prevencia. Proti prehrievaniu skúste využiť vonkajšie tieniace doplnky.

Exteriérové rolety Velux

Vonkajšie rolety VELUX Zdroj: VELUX

Vonkajšie tienenie zaistí príjemnú teplotu aj pod strešnými oknami

Vonkajšie tienenie strešných okien zaisťujú buď markízy alebo rolety. Markíza je vyrobená z priehľadnej sieťoviny, ktorá je odolná voči vonkajším poveternostným podmienkam. Hoci pomáha odraziť slnečné lúče skôr, ako dopadnú na okenné sklo, zároveň aj prepúšťa dostatok svetla do interiéru a nebráni tak vo výhľade.

Vonkajšia markíza Velux

Vonkajšia markíza Zdroj: VELUX

Zatemňujúca roleta je celoročne vhodným riešením, pretože v lete znižuje teplotu v interiéri a v zime zabraňuje únikom tepla. To má pozitívny vplyv na zníženie nákladov na kúrenie. Keďže tlmí hluk z dažďa či krupobitia, zvyšuje komfort bývania. Nielen to. Tiež chráni okno pred poškodením a dokonca vlámaním. Navyše poskytuje súkromie a nerušený spánok vďaka 100 % zatemneniu miestnosti.

Náš tip

Bojujte proti slnku jeho vlastnou silou. Výhodou ľahkej vonkajšej rolety VELUX na solárny pohon je to, že nepotrebuje prívod elektriny. Batériu motora pravidelne dobíja fotovoltaický napájací článok rolety, ktorý je integrovaný v hornom ráme. Roleta funguje na báze denného svetla bez ohľadu na počasie. Toto elegantné riešenie je navyše teraz o štvrtinu lacnejšie a vie byť u vás doma už o 2 dni. Diaľkové ovládanie poskytuje komfort nielen pre tých, ktorí majú okná mimo dosah, ale aj pre tých, ktorí ich chcú pohodlne ovládať.

Ľahká exteriérová roleta Velux na solárny pohon

Ľahká exteriérová roleta na solárny pohon Zdroj: VELUX

Regulujte množstvo svetla vnútorným tienením

Ak je vaším primárnym cieľom regulácia množstva svetla, poobzerajte sa za vnútornými tieniacimi doplnkami. Regulácia svetla pomáha vychutnať si každú minútu strávenú doma.

Nová kolekcia vnútorných roliet Velux

Nová kolekcia vnútorných roliet Zdroj: VELUX

VELUX má vo svojom sortimente široký výber variantov a farieb vnútorných tieniacich doplnkov. Tie v kombinácii s interiérom ukážu aj navonok vašu osobnosť. Vyberte si preto dokonalý doplnok, ktorý sa hodí k dizajnu a štýlu vášho domova. Vnútorné rolety sa stávajú jemným dekoračným prvkom a nielen funkčným doplnkom. Vďaka dlhotrvajúcemu a intenzívnemu internému testovaniu  sa nemusíte obávať ani o ich životnosť; majú totiž skvelé mechanické vlastnosti.

Nová kolekcia vnútorných roliet Velux

Zdroj: VELUX

www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: exteriérové tienenie strešné okná tienenie okien
Zdieľať článok