Zdroj: Fatra

6 dôvodov, vďaka ktorým si vinylovú plávajúcu podlahu zamilujete

04. 11. 2020 Zdieľať

Podlaha je základný element, ktorý určuje vzhľad interiéru. Ak si zvolíme tú správnu, pozdvihneme svoj interiér na novú úroveň, v opačnom prípade môže zlý výber poriadne uškodiť. Ako sa vyhnúť prešľapu? Zaobstarajte si plávajúcu vinylovú podlahu, prináša totiž celý rad výhod.

Univerzálne využitie

Vinylové podlahy nájdu vďaka svojim jedinečným vlastnostiam využitie prakticky v akýchkoľvek priestoroch vrátane tých najnáročnejších. Podľa typu výrobku sa môžeme stretnúť s vinylovými podlahovinami, ktoré majú nielen vynikajúce akustické a tepelnoizolačné vlastnosti, ale napríklad aj vyššiu odolnosť proti vlhkosti, čo je dôležité, hlavne ak bude vinyl použitý na miestach s trvalo vyššou vlhkosťou (kúpeľne, kuchyne a pod.).

FatraClick podlaha

Môžete si vybrať zo širokej palety odtieňov dreva. Zdroj: Fatra

Jedinečný dizajn

Keď hovoríme o vlastnostiach a využití, nesmieme zabudnúť ani na dizajn. Vinylové podlahoviny možno na trhu nájsť v širokej škále farieb a dekorov, od tých klasických až po moderné, ktoré reflektujú najnovšie trendy. Osobitnú pozornosť si zaslúžia povrchy, ktoré dokonale imitujú prírodné materiály, ako je napríklad drevo či kameň, a to nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Vinyl je vďaka tomu vhodnou voľbou do každého interiéru, nehľadiac na dizajnovú koncepciu.

Predovšetkým zdravie

Vinylová podlaha sa svojou podstatou skvele hodí pre alergikov aj osoby s dýchacími ťažkosťami – podlahovina je zdravotne neškodná a na jej hladkom povrchu sa nedrží prach, mikróby ani roztoče. Vinylové podlahoviny môžu mať navyše aj antibakteriálnu povrchovú úpravu, ktorá pomôže udržať domov čistejší a zdravší.

FatraClick podlaha

Vodoodolná podlaha je ideálnou voľbou do kuchyne. Zdroj: Fatra

Ľahká údržba

Ruka v ruke so zdravím ide, samozrejme, údržba. Vinylové podlahy sa však zaraďujú medzi tie, ktorým stačí pravidelné upratovanie vysávačom, zmetákom či zotretie mopom – na rozdiel od iných podláh nevyžadujú žiadne špeciálne ošetrenie a pri pravidelnom upratovaní postačia aj bežné doma dostupné čistiace prostriedky, ako je napríklad jar, ocot či čistič podláh.

Rýchle položenie

Z praktického hľadiska sa netreba obávať ani položenia. Najjednoduchšie je ukladanie plávajúcich vinylových dielcov, ktoré netreba lepiť – na podlahe ich stačí poskladať. Nenáročné sú aj z hľadiska úpravy podkladu. Menšie nerovnosti a nedokonalosti pri ukladaní jednoducho zmiznú, takže ich netreba vopred upravovať.

Dôležitejšie však je, že ukladanie vinylových dielcov je nielen jednoduché, ale aj rýchle a čisté – chod domácnosti nebude ani v čase ukladania narušený! Veľmi ľahká je aj oprava, poškodené diely stačí vymeniť, ako keď skladáme puzzle.

FatraClick podlaha

Vinyl na stene? A prečo nie? Zdroj: Fatra

Priaznivá cena

Povestný háčik nie je v prípade vinylových podláh ani v cene. Tá sa pohybuje v širokom rozpätí od lacných variantov až po tie drahšie a kvalitnejšie. Pri výbere však vždy treba myslieť na to, že podlaha predstavuje investíciu na dlhé roky. A ako sa hovorí, nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci.

www.fatrafloor.cz

ZDROJ PR článok

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: vinylové podlahy
Zdieľať článok