Rozhodnite, koľko ušetríte na oknách

Rozhodnite, koľko ušetríte na oknách

26. 04. 2010
Zdieľať

Inoutic Prestige, obľúbený okenný profil z kvalitného PVC, sprístupňuje tri varianty úspor energií.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Deceuninck, spol. s r.o.—

Všetky tri varianty profilu Inoutic Prestige vynikajú nízkym súčiniteľom prestupu tepla a dobrými zvukovo izolačnými vlastnosťami. Okenný rám Inoutic Prestige v kombinácii s kvalitným a dostatočne hrubým zasklením znižuje súčiniteľ prestupu tepla okennou konštrukciou, ktorý sa označuje ako Uw. Čím je hodnota Uw nižšia, tým viac tepla možno ušetriť. V porovnaní s bežnými profilmi zlepšuje Inoutic Prestige tepelnoizolačné schopnosti okna väčším zapustením skla. Plastový rámový profil z nemäkčeného PVC si vďaka kvalitnému základu zachováva svoj tvar a mechanickú odolnosť počas celej životnosti.

Nadštandardný štandard

Základný model Inoutic Prestige uspokojí každého zákazníka. S výraznou rezervou prekračuje súčasné požiadavky na tepelno-technické parametre rámového profilu. Šesťkomorový profil Inoutic Prestige so stavebnou hĺbkou 76 mm s bežným zasklením a kvalitným dvojsklom dosahuje hranicu Uw ≤ 1,2 W/(m2 . K). Norma požaduje pri novostavbách splnenie hodnoty prestupu tepla oknom Uw ≤ 1,7 W/(m2 . K) a pri rekonštrukciách Uw ≤ 2 W/(m2 . K). Voľba základného modelu Inoutic Prestige tak vytvára rezervu aj pre sprísňovanie predpisov pre tepelnotechnické vlastnosti okien.

Inoutic Prestige pre nízkoenergetické domy

Pri stavbe nízkoenergetického domu možno osadiť Inoutic Prestige s bežnou stavebnou hĺbkou 76 mm. Zasklenie musí byť navrhnuté tak, aby hodnota súčiniteľa prechodu tepla okennou konštrukciou neprekročila Uw ≤ 1,1 W/(m2 . K). Výhodou Inoutic Prestige je, že si pri výnimočných tepelnoizolačných vlastnostiach zachováva bežný vzhľad okna. V praxi sa možno stretnúť s neštandardným zväčšovaním šírky okna, čo zhoršuje jeho vzhľad, predražuje inštaláciu a obmedzuje prísun svetla do miestnosti.

Certifikovaná novinka pre pasívne domy

Vylepšiť tepelnoizolačné vlastnosti Inoutic Prestige na hodnoty požadované pre pasívne domy sa podarilo rozšírením stavebnej hĺbky rámu na 96 mm a trojitým celoobvodovým tesnením.

Výsledky skúšok v Technickom a skúšobnom ústave stavebnom v Prahe potvrdili, že okenný rám Inoutic Prestige pri použití trojskla s Ug = 0,5 W/(m2 . K) s nevypeneným rámom so stavebnou šírkou 96 mm v kombinácii s bežným krídlom Prestige dosahuje hodnoty Uw = 0,75 W/(m2 . K). Inoutic Prestige potvrdzuje koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 1,0 W/(m2 . K), preto bol výrobku udelený certifikát vhodnosti pre použitie v pasívnych domoch.

Špičkový vzhľad

Prednosťou okenného profilu Inoutic Prestige je estetická variabilnosť. Vkus každého zákazníka rešpektujú tri varianty tvaru profilu s rovným, predsadeným hranatým, či predsadeným guľatým krídlom. Inovatívna je aj ponuka povrchových úprav okenných profilov. Potiahnutie profilu renolitovou fóliou dodá oknu jedinečný vzhľad a zároveň zvýši jeho odolnosť. Dizajnovo orientovaní zákazníci ocenia unikátnu povrchovú úpravu Titanium Plus. Tá spája nadčasový dizajn hliníkového okna s tepelnoizolačnými vlastnosťami moderného plastového okna. V ponuke výrobcu je sedem farebných variantov.

Viac informácií nájdete na www.okno-centrum.sk.

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: okná plastové okná úsporné okná
Zdieľať článok

Diskusia