Stavajte na svojej individualite!

Stavajte na svojej individualite!

21. 10. 2010
Zdieľať

Cítiť sa bezpečne pod vlastnou strechou nie je len fráza. Chráni pred vetrom, dažďom, snehom... a – slovami básnika – bdie nad vaším vlastným svetom, vašou rodinou. Z architektonického hľadiska sčasti prezentuje aj váš štýl. Rovnako ako fasáda domu. Preto je vhodné k výberu správneho materiálu pristupovať zodpovedne a vybrať taký, ktorý vám bude desaťročia garantovať nielen funkčnosť, ale zvýši a zároveň zachová i estetickú hodnotu vášho domu.


Stavajte na svojej individualite!

289663

Medzi tradičnými klampiarskymi technikami predstavuje uhlová stojatá drážka relatívne nový spôsob spájania krytinových pásov. Využíva sa najmä pri vytváraní viditeľných častí strešných plôch s veľkým sklonom, napríklad na čelných a atikových stenách, na šikmých podkrovných častiach, možno ju však použiť aj v klasickom zvislom, šikmom alebo horizontálnom usporiadaní. Aplikáciou tohto spoja môžu pri veľkoplošných objektoch vznikať živšie a opticky výraznejšie plošné štruktúry.


Stavajte na svojej individualite!

289667

Fasáda nie je len pozlátkou stavby, ako by sa mohli mnohí domnievať. Je to tvár domu, ktorá vypovedá o štýle jeho majiteľov. Správny výber materiálu na fasádu znamená  zladiť architektonické stvárnenie s funkčnosťou a, samozrejme, s vším štýlom. Jedným z materiálov, ktorý ponúka veľa možností pre tvorivosť, je titánzinok. Metalická titánzinková fasáda okrem estetických kvalít spĺňa aj také kritériá, ako sú napríklad dlhá životnosť či bezúdržbovosť (takáto fasáda má samočistiacu schopnosť).


Stavajte na svojej individualite!

289664

Horizontálne panely sú podobné drážkovým panelom. Svojím vzhľadom pripomínajú konštrukciu drevených obkladov. Veľkorozmerové šablóny sa používajú predovšetkým pri fasádnych plochách väčších rozmerov, kde sa pôsobivo vynímajú. Použitím rôznych veľkostí šablón a usporiadaní línií drážok možno vytvoriť rôznorodé architektonické stvárnenie fasády.


Stavajte na svojej individualite!

289666

Výberom vhodných materiálov na rodinný dom a ich kombináciou rozhodujúcim spôsobom prispievate k jeho osobitosti. Zdržanlivá estetika plechu nevstupuje do konkurencie s drevom, tehlou ani s inými materiálmi. Práve naopak – zjednocuje a vytvára harmonicky pôsobivé architektonické dielo.


Stavajte na svojej individualite!

289665

Vyjadriť svojrázny štýl a vlastnú individualitu prostredníctvom architektúry patrí k túžbam azda každého stavebníka. O to viac, ak je váš štýl nadčasový a prekonáva nestálosť sezónnych trendov.

 

Názov dvojitá stojatá drážka označuje klasický spôsob pozdĺžneho spájania dvoch vedľa seba ležiacich kovových krytinových pásov umiestnených nad úrovňou vodnej hladiny. Pri výške 23  mm je tento druh spoja bezpečný proti dažďu, a to bez nutnosti ďalších opatrení. Dvojitá stojatá drážka s množstvom variácií je vhodná tak pre detaily tradičnej, ako aj modernej architektúry.

ZDROJ: časopis môj dom JAGA GROUP, s.r.o.

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Tagy: materiál stavba domu
Zdieľať článok

Diskusia