Zdroj: POLYFORM

VARIANT-HAUS® stavebný systém pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov

21. 04. 2022 Zdieľať

Spoločnosť POLYFORM, s.r.o. Podolínec vyrába a ponúka ucelený systém tepelno-izolačných debniacich tvárnic VARIANT-HAUS® vyrobených z grafitového expandovaného polystyrénu pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Debniace tvárnice sa používajú na zhotovenie nosných aj nenosných vnútorných a vonkajších stien, nad úrovňou a pod úrovňou terénu.

VARIANT-HAUS® je tvorený dutými debniacimi tvárnicami, ktoré majú na spájavých plochách výstupky a drážky, ktoré do seba zapadajú. Tým sa tvárnice na seba jednoducho a hlavne veľmi presne skladajú. Do polystyrénových tvárnic sa priebežne umiestňujú statické výstuže, elektrické, vodovodné a kanalizačné rozvody. Dutiny v tvárniciach sa následne vylievajú predpísaným betónom. Týmto sa vytvorí stena takz. metódou strateného debnenia. Toto debnenie zároveň slúži ako vysoko účinná tepelnoizolačná vrstva.

Rodinný dom_system VARIANT -HAUS

Rodinný dom systém VARIANT-HAUS. Zdroj: POLYFORM

Týmto systémom je možné postaviť jedno podlažie domu už za 2 dni. Takto postavený dom má mimoriadne tepelno a zvukovo-izolačné vlastnosti, vzhľadom k tomu, že je postavený ako monolit, dosahuje aj výborné statické parametre. Obľubu si našiel tiež pri výstavbe garáží, oporných múrov a bazénov.

K hlavným výhodám systému VARIANT-HAUS® patrí jednoduchá a rýchla montáž, nízke náklady na výstavbu vďaka možnosti vysokého podielu svojpomocných prác (lego pre dospelých). Vďaka použitiu grafitového expandovaného polystyrénu BASF Neopor® na výrobu tvárnic dosahujú obvodové steny tepelný odpor R až 9,77 m². k/W. Tieto steny už nepotrebujú žiadne dodatočné zateplenie. Systémom VARIANT-HAUS® v jednom kroku sú vyriešené statické aj tepelno a zvukovo-izolačné vlastnosti domu.

VARIANT-HAUS hrubá stavba.

Zdroj: POLYFORM

Na stavebný výrobok VARIANT-HAUS® bolo vydané Európske technické posúdenie ETA 16/0325 – verzia 01 zo dňa 20.6.2019. Tento systém bol certifikovaný nemeckým Pasive House Institute (PHI). Vysoko spĺňa požadované hygienické a komfortné kritériá, ako aj kritériá efektívnosti stavieb. Preto sa doporučuje použiť aj na výstavbu budov v náročných klimatických podmienkach, ako sú oblasti severnej a východnej Európy.

O expandovanom polystyréne (EPS). Je osvedčeným tepelno a zvukovo izolačným materiálom. Biele a sivé izolačné dosky si v priebehu uplynulých 50-tich rokov získali na stavbách pevné miesto. EPS patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie izolačné materiály. Spôsobili to najmä jeho vynikajúce tepelnoizolačné a mechanické vlastnosti.

POLYFORM, s.r.o.
Terézie Vansovej 10
065 03 Podolínec
www.polyform.sk

Zdroj: PR článok POLYFORM, s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: expandovaný polystyrén polystyrén stavba domu stavebné systémy tepelnoizolačné materiály
Zdieľať článok