Ekologické čistenie fasády bez rizika jej poškodenia
Zdroj: TreeGuard

Ekologické čistenie fasády bez rizika jej poškodenia

24. 08. 2020 Zdieľať

Znečistená fasáda býva aj na budove s pekným okolím tŕňom v oku. Bez ohľadu na to, akú peknú farbu mala po natretí, postupne ju stráca pod vrstvou prachu, špiny, plesní či machu, najmä ak je orientovaná na severnú stranu, nemá dostatok slnka, alebo je vystavená nadmernej vlhkosti.

Existujú však firmy, ktoré si s tým dokážu hravo poradiť. A momentálne je na Slovenskom trhu iba jedna, ktorá to robí bez rizika dlhodobého poškodenia fasády, a navyše ekologicky.

čistenie fasády

Zdroj: TreeGuard

Spoločnosť Bomba Fasáda prišla na trh s novým roztokom, ktorý je 100 % ekologický. To znamená, že jeho zložky nielen úspešne bojujú proti plesniam, machom a lišajníkom, ktoré sa na fasáde nachádzajú, ale neznečisťujú životné prostredie.

Čím je patentovaný roztok od Bomba Fasáda iný?

Donedávna si firmy vyberali na čistenie silné chemické prípravky, ktoré síce zničia neželané nečistoty, no sú rizikové pre zdravie obyvateľov aj prírodu naokolo. Látky z postreku sa totiž dostávajú hlboko do stien a cez ne až do interiéru a do  vzduchu, ktorý dýchame. Značná časť steká po fasáde aj na zem. Dostáva sa tak pod dom a do pôdy, čím škodí nielen základom budovy, ale aj ekosystému v jej okolí. Chemické prípravky sú však len jedným z dôvodov, pre ktoré je klasické čistenie fasád zastaralé.

čistenie fasády

Zdroj: TreeGuard

Aký je rozdiel medzi klasickým čistením fasád a metódou firmy Bomba Fasáda?

Klasické čistenie fasád prebieha prostredníctvom vysokotlakových čističov, takzvaných „wapiek“. Aby fungovali efektívne, potrebujú obrovské množstvo vody a elektriny, ktoré sa čerpajú priamo zo zdrojov  majiteľov budov. Tieto dve položky však zvyčajne nie sú zahrnuté do cenovej ponuky, takže sa konečná suma za čistenie zaručene navýši.

čistenie fasády

Zdroj: TreeGuard

Bomba Fasáda si je tejto nevýhody vedomá, a preto stavila na radikálnu zmenu. Namiesto vysokotlakových čističov, ktoré môžu silným prúdom spôsobiť trhliny na stene, stavila na jemnejší prístup. Svoj ekologický roztok nanáša výlučne valčekmi alebo štetcami. Táto nová, nimi patentovaná kontaktná technológia zaručuje, že je jeho aplikácia neinvazívna, a že roztok pôsobí dlhodobo, postupne a najmä do hĺbky.

čistenie fasády

Zdroj: TreeGuard

 Bez penetračného náteru

 Treťou veľkou prednosťou metódy Bomba Fasáda je jej efektívnosť. Ekologický roztok obsahuje okrem iných zložiek aj soľné emulzie, ktoré po vyparení vody ostávajú na povrchu fasády ako konzervant. Sú vynikajúcou náhradou penetračného náteru, ktorý síce tiež chráni fasádu pred nasiaknutím vodou, avšak zabraňuje prevzdušneniu stien.

čistenie fasády

Zdroj: TreeGuard

Bezplatná ukážka na celom Slovensku

Spoločnosť Bomba Fasáda je vôbec prvou, ktorá priniesla na náš trh takúto metódu. Preto ponúka bezplatnú ukážku do 48 hodín kdekoľvek na Slovensku. Stačí ju kontaktovať aj prostredníctvom jej webovej stránky, kde nájdete aj ďalšie informácie týkajúce sa jej patentovanej technológie.

Zdroj: PR článok TreeGuard s. r. o.

Kategória: Steny a fasády
Tagy: fasády
Zdieľať článok