Vinyl na stene? A prečo nie? Máme pre vás nápady na kreatívne využitie vinylových podláh
Zdroj: Fatrafloor

Vinyl na stene? A prečo nie? Máme pre vás nápady na kreatívne využitie vinylových podláh

17. 06. 2020 Zdieľať

To, že sa vinyl hodí na podlahu do obývačky, detskej izby či kuchyne, pretože je nenáročný na údržbu, príjemne teplý na dotyk a ponúka neskutočné množstvo vzorov, to už vie asi každý. Vinylové dielce sa však dajú použiť nielen na podlahe a nielen v izbách. Máme pre vás niekoľko zaujímavých nápadov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Neobyčajné steny

Vinyl skutočne nemusí byť len na podlahe. Keď ho použijete aj na stene, môžete tak dosiahnuť rôzne zaujímavé efekty. Takýmto spôsobom sa napríklad dajú zjednotiť malé a členité priestory, čím sa opticky skorigujú ich nedostatky – vďaka rovnakému dekoru na podlahe aj na niektorých stenách dosiahnete dojem celistvosti a úzka chodba tak už nebude pôsobiť stiesnene. Ak „potiahnete“ vinylové dielce len na časť steny vo väčšej miestnosti, môžete tým opticky vyčleniť zónu s odlišnou funkciou, napríklad jedálenský či pracovný kút, prípadne vytvoriť praktický aj estetický prvok, ktorý stenu zároveň originálne oživí, ako čelo postele alebo umývateľnú a oteruvzdornú plochu za vešiakmi v predsieni.

vinylové podlahy na stenách

FatraClick, Dub cer hnědý, 7301-5 Zdroj: Fatrafloor

Na takéto kreatívne hry je ideálna vinylová podlahovina Thermofix od českého výrobcu Fatra, ktorá sa vďaka svojej konštrukcii a technológii hodí nielen na podlahu, ale môžete ju použiť aj ako obklad stien. Dodáva sa v dielcoch (s rozmermi 120 × 18 cm a 182,9 × 18 cm pri dekoroch dreva a 90 × 30 cm, resp. 45 × 45 cm pri imitáciách keramickej dlažby a textilu), ktoré sa jednoducho nalepia tesne vedľa seba na podklad tak, že sú s ním pevne spojené, a hotovo. Môžete tak vytvoriť zaujímavú stenu, ktorá bude štýlovo nadväzovať na podlahu alebo s ňou naopak kontrastovať. Séria Thermofix ponúka pre vašu tvorivosť naozaj široké možnosti – obsahuje totiž až 62 dekorov, ktoré verne imitujú drevo, kameň  či dokonca koberec. Interiér, v ktorom je použitý vinyl, však môže byť nielen štýlový, ladený napríklad v prírodných tónoch, ale zároveň má aj minimálne nároky na údržbu – pri upratovaní si vystačíte s handrou, vodou a bežnými čistiacimi prostriedkami.

Kúpeľňa s wow efektom

Chceli by ste kúpeľňu, ktorá bude nezvyčajná a zároveň praktická? S vinylovými dielcami s dreveným dekorom môžete vytvoriť veľmi efektný priestor s útulnou atmosférou. Podlaha bude pritom príjemne teplá pri dotyku s bosými nohami, mäkká, takže sa hneď nerozbije všetko, čo na ňu padne, a zároveň odolná. Navyše ju upracete najjednoduchšie, ako sa len dá. Dôležité však je vybrať si vinylový materiál, ktorý je vhodný do vlhkých priestorov.

vinylové podlahy na stenách

Thermofix, Břidlice kov, 15410-2 Zdroj: Fatrafloor

Skvelou voľbou je v tomto smere plávajúca vinylová podlaha Fatra WELL-click, s ktorou môžete do kúpeľne vniesť atraktívny vzhľad dreva. Tieto vinylové dielce sú vybavené praktickým zámkovým spojom, ktorý uľahčuje pokladanie, a keďže majú celovinylovú štruktúru, vďaka čomu sú 100% vodoodolné, sú ideálne na podlahu v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou ako je kúpeľňa či kuchyňa. Podlahe WELL-click zároveň nechýbajú typické prednosti vinylu, ku ktorým patrí napríklad jednoduchá údržba a široká ponuka vzorov. A pokiaľ sme pri vzoroch, pri kolekcii WELL-click môžete využiť ešte jednu výhodu – keďže dekory tejto série sú výberom z klasickej kolekcie RS-click, môžete položiť plávajúcu vinylovú podlahu s rovnakým vzhľadom úplne všade a zjednotiť tak hoci aj celý byt. Treba len zohľadniť rozdielnu hrúbku lamiel v týchto dvoch sériách.

vinylové podlahy na stenách

WELL-click, Dub popelavý, 40146-1 Zdroj: Fatrafloor

Samozrejme ani v kúpeľni vám nič nebráni použiť vinyl na podlahe i na stenách. V takom prípade je najlepšie použiť vinylové podlahové dielce Thermofix, ktoré sa na podklad lepia, takže ich môžete aplikovať ako na podlahu, tak aj na steny miestnosti. Navyše patria medzi najkvalitnejšie krytiny dostupné na našom trhu – s dekormi, ktoré sú na nerozoznanie od prírodných materiálov, certifikovanou antibakteriálnou úpravou, dobrou odolnosťou proti vlhkosti a jednoduchou údržbu. Pri tomto praktickom materiáli sa jednoducho možnostiam ani kreativite medze nekladú.

Viac informácií a ponuku dekorov nájdete na www.fatrafloor.cz

Zdroj: PR článok spoločnosti Fatra

Kategória: Podlaha, dlažba Steny a fasády
Tagy: vinylové podlahy
Zdieľať článok