Galéria (4)
Ilustračný obrázok

Investujte do vašej novej strechy s rozumom!

21. 06. 2016
Zdieľať

Je množstvo dôležitých detailov, ktorým neprikladáte veľkú váhu pri výbere strešnej krytiny, ale po realizácií strechy vám môžu spôsobiť obrovské problémy až do takej miery, že celú stavbu znehodnotia. Dodatočné opravy a výmeny strešnej krytiny, alebo jednotlivých prvkov strešného plášťa sú naozaj finančne náročné, preto tento fakt zvážte už na začiatku investície, aby Vás Vaša strecha nestála dvojnásobok.

Okrem toho, že strecha chráni pred nepriazňou počasia, chráni aj stavbu a majetok tých, ktorí pod ňou bývajú. Zabezpečuje odvod vody z vrchnej časti stavby a zabraňuje jej hromadeniu v strešnom plášti, čím strešnú konštrukciu chráni pred hnilobami a plesňami, zabezpečuje tiež tepelnú a hlukovú pohodu obyvateľov a vytvára estetický dojem stavby. Keďže ju kupujete na celý život, správny výber vašej strechy je rozhodujúci.

Strecha je o detailoch

Voda a vlhkosť majú tú vlastnosť, že dokážu preniknúť do akejkoľvek škáry. Preto je dôležité, aby zámky krytín, či jednotlivé diely do seba presne zapadli a tvorili tak celistvý celok, nehovoriac o estetickej stránke. Spoločnosť Lindab si potrpí na kvalite svojich produktov dôkazom čoho sú certifikované procesy, výstupná kontrola a kvalitné používané materiály. Výsledkom je dokonalá, ale najmä funkčná strecha, na ktorú sa môžete spoľahnúť.


Investujte do vašej novej strechy s rozumom!

1785633
Lindab, a.s.

Kvalitný plech – základ pre dlhú životnosť vašej strechy 

Akosť ocele je laicky povedané hodnota, ktorá uvádza, nakoľko je daný plech pevný a ako dokáže odolávať pri záťaži vetrom či snehom. V praxi sa však často krát stretnete s plechovými krytinami vyrobenými z mäkších materiálov, ktoré nie sú odporúčané normou. Spoločnosť Lindab používa na výrobu strešných krytín švédsky oceľový plech konštrukčnej akosti S250GD, čo zaručuje jej dlhodobú pevnosť a stabilitu. V dnešnej dobe 90% výrobcov plechových krytín používa plechy ťažnej akosti, ktoré sú „mäkšie“ a tým pádom samozrejme lacnejšie. Kvalitu strešnej krytiny a jej životnosť zohľadňuje aj množstvo zinku naneseného na oceľovom jadre, ktorého úlohou je zabrániť vzniku korózie na krytine. V našich klimatických podmienkach norma STN EN 508-1 určuje minimálne 200 g/m2, pričom krytiny Lindab túto hodnotu niekoľkokrát prekračujú (275 g/m2). Čo však často krát dostanete od lacnej konkurencie je sotva 100 g/m2, ale nájdu sa aj takí, ktorí sa touto dôležitou vrstvou plechu vôbec nezaoberajú. V neposlednom rade dôležitú úlohu pri kvalite produktov z plechu a ich životnosti, zohráva aj povrchová úprava. Jej zloženie je rozhodujúcom faktorom nakoľko je krytina schopná odolávať UV žiareniu, vysokým či nízkym teplotám, ako aj mechanickému poškodeniu, čím určuje aj dĺžku záručnej doby. V konečnom dôsledku dodáva streche špecifický dizajnový charakter. 


Investujte do vašej novej strechy s rozumom!

1785635
Lindab, a.s.

Pravda o ponúkaných zárukách a garanciách

Pri kúpe krytiny sa vám oplatí preveriť si, načo sa záruka vzťahuje a aká je dĺžka garancie, ktorú daný výrobca pre svoje výrobky ponúka. Na trhu sa čoraz častejšie objavujú lacné dovážané plechové krytiny za tak nízku cenu, ktorej priamo zodpovedá aj dĺžka záruky. Títo výrobcovia Vám poskytnú napr. 10 ročnú záruku, ale len na perforáciu plechu, čo je jednoducho povedané diera v streche. Ďalšou podmienkou je napríklad, že miera poškodenia plechu pre začatie reklamačného konania musí byť minimálne 5%, čo znamená, že pri streche veľkosti 100m2 musíte mať dieru o veľkosti 5m2 aby ste mohli svoju strechu reklamovať. Ďalšou nezmyselnou podmienkou je potreba registrovať záručný list u výrobcu odoslaním návratky do 21 dní od kúpy, čím chce výrobca znížiť svoju zodpovednosť za svoj výrobok, pretože mnoho kupujúcich tak neurobí. Otázkou je prečo na tak kvalitné „nemiecke blachy“ poskytujú záruky len na perforáciu, teda dieru v krytine? 

Lindab poskytuje skutočne korektnú záruku na svoje výrobky v trvaní 15 až 30 rokov v závislosti od povrchovej úpravy, s tým že záruka sa vzťahuje na výrobné chyby, koróziu materiálu, olupovanie povrchovej úpravy, prípadne abnormálne zmeny farebného odtieňa. Vzor záručného listu si môžete kedykoľvek pozrieť na našej webovej stránke www.stresnysystem.sk

Odborná montáž, alebo „fušerské“ umenie? 

Výber vzhľadnej a kvalitnej strešnej krytiny ešte nezaručí spokojnosť s očakávaným výsledkom. „Fifty -fifty “ sa na nej podieľa dobre odvedená montáž. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že montáž plechovej krytiny je jednoduchá záležitosť, opak je pravdou. Neodborná montáž plechovej strešnej krytiny má za následok skrátenie jej životnosti a funkčnosti.

Keďže nám v Lindabe záleží na kvalite Vášho bývania, ročne preškoľujeme viac ako 600 montážnikov, ktorí od nás obdržia certifikát o preškolení na montáž strešných krytín Lindab. Presvedčte sa, že Vašu novú strechu bude montovať certifikovaná montážna skupina, aby to nedopadlo tak ako vidíte na obrázkoch.      


Investujte do vašej novej strechy s rozumom!

1785631
Lindab, a.s.

Výber správnej strešnej krytiny nie je ľahká záležitosť, najmä ak je na trhu nespočetné množstvo výrobcov a každý vás presviedča o kvalitách tej svojej značky. Aby sme vám to uľahčili, spustili sme webovú  stránku, ktorá vám pomôže zorientovať sa v tejto oblasti a poradí, na čo si máte dať pri výbere pozor. www.kvalitny.stresnysystem.sk 

Ak máte viacero cenových ponúk, radi Vám pomôžeme zorientovať sa a vysvetlíme vám význam a nutnosť jednotlivých položiek, aby sme Vám uľahčili váš výber. Záleží nám na vašej streche. 

V prípade záujmu, prípadne potreby ďalších informácii nás neváhajte kontaktovať na:

Lindab a.s. – výrobný závod
Jamník 278 | 053 22 Jamník | info@lindab.sk | 053/417 62 20 – 30 | www.stresnysystem.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Lindab a.s.

Kategória: Strecha, podkrovie
Zdieľať článok

Diskusia