Zdroj: IKO Sales International NV, organizačná zložka podniku zahraničnej osoby

Rekonštrukcia šindľovej strechy. Fakty, ktoré potrebujete vedieť

12. 07. 2022 Zdieľať

Potrebujete rekonštruovať? Alebo sa blíži koniec životnosti vašich šindľov? V tom prípade je čas na dôležité rozhodnutie, či pôvodné šindle odstrániť, alebo pokladať nové šindle priamo na pôvodnú vrstvu.

Inštalácia nových šindľov priamo na existujúcu vrstvu sa nazýva reroofing. Výmena strešnej krytiny je proces, kedy sa pôvodná vrstva strešnej krytiny odstráni a nahradí novou vrstvou. Žiadny iný strešný materiál pre šikmé strechy neumožňuje inštaláciu priamo na existujúcu strešnú krytinu. Vďaka šindľom ušetríte čas, peniaze a ľahšie a rýchlejšie zvládnete celý proces obnovy.

Výmena strešnej krytiny

Zdroj: IKO Sales International NV, organizačná zložka podniku zahraničnej osoby

Najlepšie IKO šindle pre tento účel súIKO Cambridge Xtreme 9,5 ° alebo IKO Cambridge Xpress. Z finančného hľadiska, ide bezpochyby o lacnejšie riešenie ako kompletná výmena strechy. Je to vďaka tomu, že nie je potrebné odstrániť pôvodné šindle a existujúce podkladové vrstvy. Vďaka tomu ušetríte množstvo času a práce, čo znamená úsporu. Pokrývač môže okamžite začať s inštaláciou nových šindľov bez toho, aby ste museli tráviť čas odstraňovaním a likvidáciou šindľov. Vďaka tomu nevplývate negatívnym spôsobom na životné prostredie, čo je dôležite pre nás všetkých!

Výmena strešnej krytiny

Zdroj: IKO Sales International NV, organizačná zložka podniku zahraničnej osoby

Reroofing je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí majú vo všeobecnosti strechu v dobrom stave, ale šindle sú na konci svojho životného cyklu. Na rozdiel od komplexnej výmeny strechy, nezahŕňa odstránenie pôvodnej vrstvy, čo výrazným spôsobom znižuje čas a náklady na projekt. Vždy je dobré sa poradiť so strechárom, ktorému dôverujete, ktorý môže vykonať kontrolu a poradí vám, ktorá voľba je pre vás najvhodnejšia.

Viac na www.iko.sk

slovensko@iko.com, 0911 785 456

Zdroj: IKO Sales International NV

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: šikmé strechy šindle strešné krytiny výmena strešnej krytiny
Zdieľať článok