Strešná krytina s jedinečným tvarom a nižšou hmotnosťou

Strešná krytina s jedinečným tvarom a nižšou hmotnosťou

20. 04. 2015
Zdieľať

Spoločnosť Mediterran Slovakia s.r.o., výrobca betónovej strešnej krytiny značky Terran, prichádza na trh s revolučnou novinkou. Strešná krytina Synus si vás získa nielen svojím jedinečným tvarom, ale aj s ním spojenou nižšou hmotnosťou. Vďaka nej zažiari nielen na strechách rekonštruovaných rodinných domov, ale aj na novostavbách.

Betónová strešná krytina v súčasnosti predstavuje obľúbenú alternatívu, ktorú na strechu svojho domu volí čoraz viac stavebníkov. K nosným výhodám tohto typu strešnej krytiny patria jej výnimočné vlastnosti, predovšetkým vysoká pevnosť, mimoriadna trvácnosť a s ňou spojená dlhá životnosť. K nesporným plusom patria elegantný vzhľad a dlhoročné záruky.

Výnimočný profil

Značka Terran sa rozhodla rozšíriť sortiment svojich pôvodne siedmich druhov strešnej krytiny o revolučnú novinku Synus. Výnimočnosť tejto strešnej krytiny spočíva v jej jedinečnom tvare, ktorý verne opisuje sínusoidu, a teda neobsahuje žiadne rovné časti ako iné strešné krytiny. Zvlnený priečny profil tejto strešnej krytiny so sebou prináša nižšiu hmotnosť a naozaj výnimočne vysokú pevnosť a odolnosť proti nepriaznivému počasiu. Nemalé plus jedinečného tvaru strešnej krytiny je aj jej veľmi atraktívna vizuálna stránka.


Strešná krytina s jedinečným tvarom a nižšou hmotnosťou

1548369
Mediterran Slovakia s.r.o.

Na rekonštruované strechy aj novostavby

Strešná krytina Synus ťaží najmä zo svojej nízkej hmotnosti. Patrí k najľahším modelom v rámci sortimentu značky Terran, pričom hmotnosť jednej škridle nepresahuje 4 kg. Tento parameter ju preto priamo predurčuje na strechy starších rodinných domov, kde sa v rámci rekonštrukcie neuvažuje o výmene krovu a stavebník cielene hľadá ľahší model strešnej krytiny. Svoje miesto si však nachádza aj na strechách novostavieb, kde nachádza uplatnenie najmä pre svoj elegantný vzhľad. Nízka hmotnosť je v tomto prípade naozaj vítaným parametrom. Dôležité ale je správne nadimenzovanie strechy, vďaka ktorému strešná krytina zvládne naozaj vysoké zaťaženie aj nepriazeň počasia, napríklad silnú víchricu.


Strešná krytina s jedinečným tvarom a nižšou hmotnosťou

1548367
Mediterran Slovakia s.r.o.

Kvalitné vyhotovenie

Strešná krytina Synus sa rovnako ako všetky škridly značky Terran vyrába z kvalitného farbeného betónu s dvojnásobnou povrchovou úpravou, čo rovnako prispieva nielen k vysokej pevnosti, ale zabezpečuje aj výbornú rezistenciu, farebnú stálosť a aktuálne populárne hladké vyhotovenie. Vďaka svojmu elegantnému tvaru i dvom módnym a súčasne veľmi univerzálnym farbám – hnedej a červenej – sa uplatní prakticky na každej streche. Značka Terran poskytuje na strešnú krytinu Synus 30-ročnú záruku, ktorá sa vzťahuje na vodotesnosť, presnosť rozmerov a mrazuvzdornosť.

Strešná krytina Synus
Rozmery: 330 × 420 mm
Hmotnosť: 3,9 kg/ks
Spotreba na 1 m2: asi 10 ks
Bezpečný sklon: od 22°
Farebnosť: hnedá, červená

www.terran.sk 

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: krytina strecha strešná
Zdieľať článok

Diskusia