Tiché a úsporné ventilátory na riadenie vlhkosti a teploty v dome

Tiché a úsporné ventilátory na riadenie vlhkosti a teploty v dome

15. 10. 2012 Zdieľať

Už uplynuli takmer dva roky odvtedy, keď boli predstavené ventilátory Intellivent, ktoré reprezentovali úplne nové štandardy zohľadňujúce požiadavky zákazníkov na vetranie. Ventilátor Fresh Intellivent je určený na riadenie vlhkosti a ventilátor Intellivent Celsius na prenos teplého vzduchu.

— Advertorial spoločnosti Nativa spol. s r.o. —

Všetky výnimočné vlastnosti ventilátorov ostali zachované – veľmi tichý chod iba 22,5 dB, nízka spotreba elektrickej energie (maximálne 5 W) a dlhá životnosť (7 rokov nepretržitej prevádzky) vrátane širokej škály farebných kombinácií.
 
Technologický pokrok však nejde zastaviť, preto spoločnosť prináša do technicky veľmi vyspelých a užívateľsky príjemných vlastností ventilátorov ďalšie vylepšenia.
 
 
Najpodstatnejšou novinkou je možnosť prispôsobenia plne automatického programu riadenia vlhkosti veľkosti kúpeľne a prevádzkovému režimu tak, aby spĺňal prakticky akékoľvek individuálne požiadavky zákazníkov. Na ventilátore Fresh Intellivent môžete v troch krokoch nastaviť vlhkosť v závislosti od veľkosti kúpeľne alebo od jej prevádzky.
 

Tiché a úsporné ventilátory na riadenie vlhkosti a teploty v dome

Tiché a úsporné ventilátory na riadenie vlhkosti a teploty v dome
Nativa spol. s r.o.

Uvedieme príklad – ak máte kúpeľňu veľkú a používate ju iba občas, zvolíte si odozvu na vlhkosť v režime „pomalý“. Ak má však kúpeľňa menšie rozmery a využíva ju 4-členná rodina, vyberiete si odozvu v režime „rýchla“. Tým dosiahnete, že ventilátor bude reagovať aj na akýkoľvek nárast vlhkosti a okamžite sa uvedie do prevádzky, aby neprichádzalo k vzniku vlhkých miest a pod.

 
Ventilátor ponúka aj funkciu, ktorá vyradí riadenie vlhkosti z prevádzky. Funkcia môže byť využitá aj napríklad pri nepretržitom odvetrávaní vlhkých priestorov (veľmi jednoduchým stlačením tlačidla CONSTANT prepnete ventilátor do nepretržitej prevádzky) alebo keď si užívateľ želá spúšťať chod ventilátora individuálne. Veľmi užitočnou vychytávkou je funkcia automatického prevetrávania v čase vašej dlhodobej neprítomnosti (ak ventilátor nie je viac ako 26 hodím v prevádzke, vstavaný program zabezpečí odvetranie počas 1 hodiny).
Pri zapojení ventilátora v kombinácii s tlačidlovým vypínačom môžete prerušiť jeho chod napr. pri kúpaní (je vám nepríjemné prúdenie vzduchu spôsobené ventilátorom). Po skončení kúpania zasa ventilátor uvediete do prevádzky. Výrobca pamätal aj na staršie zástavby, kde boli problémy s elektroinštaláciou. V tomto prípade nahradí funkciu externého tlačidlového vypínača ťažné lanko.
 
Vzájomnou kombináciou a individuálnym nastavením vám ventilátor splní všetky vaše nároky na vetranie.
 
Intellivent Celsius – prvý ventilátor so vstavaným termostatom.
 
Vo ventilátore Intellivent Celsius určenom na prenos teplého vzduchu z prekúrených do chladnejších miestností prišlo k zmenám v nastavení, rozsahu a teplotného rozpätia.

Tiché a úsporné ventilátory na riadenie vlhkosti a teploty v dome

Tiché a úsporné ventilátory na riadenie vlhkosti a teploty v dome
Nativa spol. s r.o.

Veľká väčšina domov je v súčasnosti vybavená kozubovými vložkami alebo pecami. Prakticky akékoľvek použitie tohto zdroja tepla prináša nárast teploty v jeho blízkosti. Tu sa najlepšie uplatní práve ventilátor so zabudovaným termostatom, ktorý je schopný odviesť prebytočné teplo do susedných miestností. Užívateľ si na základe skúseností a požiadaviek sám vyberie, akú chce mať maximálnu teplotu v okolí zdroja tepla.
 
To napríklad znamená, že ak teplota vo vykurovanej miestnosti dosiahne napríklad 26 °C, ventilátor sa automaticky uvedie do prevádzky, a pri dosiahnutí dolnej hranice (napr. pri nastavenej hysterézii 3 K) sa ventilátor pri poklese teploty pod 23 °C automaticky vypne a nebude dochádzať k ďalšiemu riadenému poklesu teploty v miestnosti.
 
Rozsvietením farebných diód dostávate presné informácie v akom prevádzkovom stave sa ventilátory nachádzajú.
 
Ventilátory Intellivent sa môžu dodávať so širokým príslušenstvom (potrubie, spätné klapky a vonkajšie aj vnútorné mriežky na priemer 100 alebo 125 mm), ktoré veľmi uľahčujú vlastnú inštaláciu. V kombinácii s vynikajúcimi technickými parametrami ventilátorov Intellivent získavajú všetky predpoklady pre užívateľsky príjemné ovládanie a dlhú spoľahlivú prevádzku.
 
TermoConsult, s.r.o. 
Ružová dolina 10 
821 09 Bratislava 
Tel.:  + 421 2 55 64 21 3
Kategória: Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok