Zdroj: iStock

Vašu domácnosť oživí drobný detail. Vyskúšajte zmeniť zárubne

21. 04. 2022
Zdieľať

Modernizácia domácnosti je po rekonštrukcii hneď druhou najvyužívanejšou činnosťou v tejto oblasti. Mnohokrát sa prihliada aj na jednoduchosť a taktiež finančnú a časovú nenáročnosť výslednej práce. To platí pri drobných úpravách detailov domácnosti. A niekedy stačí naozaj detail, ktorý aj nevýraznej miestnosti dodá štýl a tým aj nový rozmer.

Dominantná farba

To, akú farbu si zvolíte, závisí len na vás, no buďte opatrní. Podstatné je, aby farby dokonale ladili nielen s farbou stien danej miestnosti, ale rovnako tak aj s nábytkom, dvetami či s kľučkami a celkovým dizajnom vášho interiéru.

Prečítajte si tiež
Oživte svoje vchodové dvere! Ako postupovať a ktoré farby sú aktuálne?

K bielej sa hodí napríklad čierna, k čiernej zase zlatá, no nakoľko ide o neutrálne farby, dokážete k nim zladiť akúkoľvek farbu. No pokiaľ ide o detskú izbu, ktorá je ružová či modrá, voľte jemné, pastelové farby tak, aby sa zachovala jemnosť a útulnosť priestoru.

Červená zárubňa na bielej stene

Zdroj: iStock

Štýl domácnosti

Drevo, tehla či kachle? Zárubne si viete kombinovať s akýmkoľvek druhom materiálu použitého u vás doma. Fantázii sa medze nekladú, preto povoľte uzdu a svoje zárubne preveďte do vami vybraného štýlu. Nič nie je krajšie ako dobrý pocit a radosť z vlastnej práce a obzvlášť, ak je vami navrhnutá a dokonale odvedená.

Prečítajte si tiež
Interiérový štýl hygge: Ako si vytvoriť z domova útočisko, kde majú stres a hektika dvere zatvorené

Ako na to?

Jednoducho si vyberte svoju obľúbenú farbu na kovový alebo drevený povrch (podľa zárubne, ktorú sa chystáte oživiť), okraje prelepte maliarskou páskou a pustite sa do maľovania. Ale prečo zostať len pri jednofarebných tónoch? Nebojte sa!

Oprava zárubne

Zdroj: iStock

Zapojte svoju kreativitu a maliarske pásky využite na tvarovanie rôznych vzorov, čím dodáte svojej zárubni jedinečnosť. Dokážete tak docieliť rôzne vzory ako napríklad srdiečka, hviezdičky či obyčajné pruhy, ktoré budú jedinečné a odlíšia vašu domácnosť od všetkých iných. Zažiarte unikátnosťou!

Detská izba pre chlapca v škandinávskom štýle

Zdroj: iStock

Čo tým získate?

Jednoznačne už spomínaný dobrý pocit. Vďaka vašej kreativite a bohatej fantázii tak bude váš domov odrážať vašu osobnosť a to len vďaka zárubni. Ide o minimalistický detail, preto nie je takýto typ tuningu náročný z časového, ani z finančného hľadiska.

Text: Jana Kubíková

Foto: istock.com

Kategória: Dekor
Tagy: inšpirácie do bytu interiérové dvere interiérové farby zárubne
Zdieľať článok

Diskusia