Zdroj: Eglo

Najobľúbenejšie interiérové štýly

19. 02. 2024
Zdieľať

Vzhľad domova odráža osobnosť majiteľa. Medzi obľúbené štýly, v ktorých si Slováci zariaďujú svoj interiér, nepochybne patrí minimalizmus, štýl inšpirovaný severským dizajnom a interiér plný pestrých farieb.

 Severská harmónia

Interiér inšpirovaný severskými krajinami sa vyznačuje jednoduchosťou, útulnosťou a dôsledným usporiadaním – všetko má svoje miesto a slúži nejakému účelu. Dominujú v ňom prírodné materiály, minimalistické tvary a farebná paleta v bielej a prírodných tónoch. Dostať do interiéru svetlo sa severania snažia aj výberom svetlého nábytku, svetlých stien, veľkými oknami s minimom žalúzií či závesov a v starostlivom rozmiestnení svietidiel. Zastúpené sú rôzne bytové doplnky, ako napríklad ľanové vankúšiky, travertínové a drevené podnosy, sviečky a svietniky.

Náš tip: Taburetka AMPAHAKA v bielej farbe a dvoch veľkostiach s praktickým úložným priestorom.

Záber na svetlé dve taburetky v interiéri.

Zdroj: Eglo

Minimalizmus

Heslom minimalizmu je „menej je viac“. Vyznačuje sa jednoduchými a rovnými tvarmi a minimalistickými farbami – použitá je čierna, biela a šedá. Je akýmsi protikladom k extravagancii a pestrým farbám. Minimalistický interiér je jednoduchý, jasný, praktický a nadčasový, dýcha z neho čistota. Všetko v byte má prinášať radosť a pocit duševnej rovnováhy, bez zbytočných emócií.

Náš tip: Čierne kovové stojany na rastliny alebo kvetináče TATSUNO v troch veľkostiach.

Produktové foto stolíkov.

Zdroj: Eglo

Svet žiarivých farieb

Žltá, červená, oranžová, fialová, zelená či modrá – pestré farby vyjadrujú nespútanú radosť zo života. Tento štýl sa vyznačuje použitím veľkého množstva farieb, ktoré môžu spolu ladiť alebo naopak vytvárajú kontrast. Ak chcete byť trendy, stavte na farbu roka 2024, ktorou sa podľa spoločnosti Pantone stala „Peach Fuzz“ – jemný, svetlý a teplý odtieň, ktorý pripomína broskyňovú farbu. Táto farba dáva nádej na svetlejšie a pohodovejšie časy, symbolizuje nový začiatok, optimizmus a životnú energiu.

Náš tip: Veľký obraz na stenu BESERAH v oranžových odtieňoch.

Obraz zavesený na oranžovej stene.

Zdroj: Eglo

Pohodlné nákupy na jednom mieste

Všetky potrebné interiérové doplnky aj svietidlá v rôznych štýloch nájdete na jednom mieste, a to v predajniach EGLO v Bratislave, Seredi a Lemešanoch. EGLO je najväčší svetový výrobca dizajnových svietidiel a pred pár rokmi do svojho sortimentu zaradil aj vkusné interiérové bytové doplnky, ku ktorým postupne pribudol aj kusový nábytok. Rôzne štýly, farby, materiály – vyberie si naozaj každý! Kompletnú ponuku nájdete na eshope www.eglo.sk.

Online nakupovanie je síce pohodlné, ale vidieť ponuku na vlastné oči je lepšie a výhodnejšie. Navštívte preto predajne EGLO, ktoré sú esteticky zariadené a vy sa tak môžete prechádzať a obdivovať vysvietené lustre, lampičky, rôznorodé svietidlá a interiérové doplnky v rozličných štýloch. Pri výbere svietidiel aj bytových doplnkov vám ochotne pomôže vyškolený personál.

Vnútro showroomu v Bratislave.

Zdroj: Eglo

Kontakty na predajne:

EGLO Bratislava – Vajnorská 97

EGLO Sereď – Priemyselná 12

EGLO Lemešany – Lemešany 480

www.eglo.sk

Zdroj: PR článok EGLO CZ+SK s.r.o.

Kategória: Dizajn
Tagy: farby v interiéri interiérové štýly minimalizmus škandinávsky dizajn svietidlá
Zdieľať článok
Martin Čurda odporúča: 8 okrasných krov do záhonov, ktoré kvitnú skoroZáhrada

Martin Čurda odporúča: 8 okrasných krov do záhonov, ktoré kvitnú skoro

Odkvapové žľaby: Čo potrebujete vedieť?Dom z tehly

Odkvapové žľaby: Čo potrebujete vedieť?

Dotáciu na veternú turbínu domácnosti zatiaľ nedostanú. Do Zelenej domácnostiam sa neprihlásil žiadny výrobcaASB.sk

Dotáciu na veternú turbínu domácnosti zatiaľ nedostanú. Do Zelenej domácnostiam sa neprihlásil žiadny výrobca

Kotol, komín aj tepelné čerpadlo: Ich neprávna údržba sa môže vo vykurovacej sezóne skončiť požiaromASB.sk

Kotol, komín aj tepelné čerpadlo: Ich neprávna údržba sa môže vo vykurovacej sezóne skončiť požiarom

Diskusia