Zdroj: iStock

Päť dizajnových prvkov v interiéri, ktoré nikdy nevyjdú z módy

05. 09. 2022
Zdieľať

Dodať štýl miestnosti, ktorá je nevýrazná, nemusí byť ani drahé, ani veľmi zložité. Stavte na dizajnové prvky, ktoré vám budú slúžiť celé roky. Interiéroví dizajnéri nedajú dopustiť na týchto päť esenciálnych kúskov.

Tradičná komoda

Ak máte to šťastie a zdedili ste po starých rodičoch klasickú komodu s hlbokými zásuvkami, stojí za to ju dať zrepasovať a ošetriť. Zvyčajne sú z masívneho kvalitného dreva, často robené ručne a zdobené kovanými úchytmi. Obrúsenie, prelakovanie a ošetrenie kovových častí dodá tomuto inšpiratívnemu kusu nábytku nový život. Komody perfektne fungujú v akejkoľvek miestnosti – od spálne, cez obývačku, až po kuchyňu či dokonca kúpeľňu.

Stará antická komoda v boho interiéri

Zdroj: iStock

Môžete ich využiť na uloženie oblečenia, na príbory a prestieranie, do vstupnej haly ako pekné miesto na odkladanie drobností, do obývačky pod krásnu lampu a na vystavenie zberateľských cenností.
Vôbec nezáleží na tom, či je zvyšok miestnosti alebo bytu vybavený modernými, sériovo vyrábanými predmetmi. Starožitná komoda jednoducho posunie každý interiér na úplne inú úroveň. Tento kúsok sa bude dediť po celé generácie.

Prečítajte si tiež
Aké tajomstvá sa skrývajú za pekne navrhnutými interiérmi? Spoznajte 7 pravidiel, ktorých sa držia najlepší interiéroví dizajnéri

Dekoratívna stolná lampa

Stolná lampa, ktorá vyzerá ako umelecké dielo, môže byť šperkom celého interiéru. Umelecké stolné lampy vyniknú v obývačke, ale aj v spálni, kde sa stanú zaujímavou dominantou. Vyberte si z lámp, ktoré majú podstavu v tvare farebnej porcelánovej vázy, sklenej gule, či kovového stojana, so zaujímavými textúrami a jednoduchým tienidlom. Tento štýl nikdy nevyjde z módy a vždy sa nájde miesto, kde takáto lampa vynikne.

Dizajnová stolná lampa

Zdroj: iStock

Podnosy všetkých druhov

Lacný a veľmi jednoduchý spôsob, ako zatraktívniť interiér. Podnosy sú užitočné aj dekoratívne, fantasticky fungujú na konferenčnom stolíku, na komode, polici, na jedálenskom stole a na kuchynskej linke.

Prečítajte si tiež
Premena kúpeľne s nápaditými dizajnovými trikmi

Majú najrôznejšie tvary, farby, veľkosti, takže ich ľahko prispôsobíme svojmu vkusu a potrebám. Podnosy sú tiež vynikajúce na skladovanie parfumov a kozmetických potrieb v kúpeľni, prípadne na organizovanie kancelárskych potrieb na stole.

Dizajnový podnos so sviečkami

Zdroj: iStock

Ratanový nábytok

Ratanový nábytok prežil najväčší úspech v sedemdesiatych rokoch. V tomto roku sa však opäť vracia do našich interiérov – nielen na terasy. A je pravdepodobné, že tak to aj zostane, ratan je totiž nadčasový, pretože je to prírodný materiál, ktorý zahrieva priestor. Stačí malá škatuľa, košík či nádoba – nemusí to byť hneď sedacia súprava z ratanu. Organické materiály nepodliehajú trendom tak rýchlo.

Ratanový nábytok v obývačke

Zdroj: iStock

Dizajnové stoličky a stolíky

Stoličky a kreslá môžu mať neuveriteľné tvary a pôsobiť skutočne umelecky a atraktívne. Doplňte do nudnej miestnosti jedno výrazné kreslo a uvidíte, ako ožije. Horúcim trendom sú moderné stoličky v štýle Chinoiserie, ktoré sú elegantné a nadčasové a dajú sa začleniť do akéhokoľvek interiérového štýlu.

Prečítajte si tiež
Máte malý byt? Toto je 10 tipov od dizajnérov, ako ho opticky zväčšíte

Na dotvorenie štýlovej atmosféry aj v malých priestoroch vynikajúco fungujú dekoratívne stolíky. Zaujímavé sú malé mramorové stolíky na odkladanie nápojov, ako aj mosadzné, kovové alebo drevené stolíky na odloženie knihy a kvetiny.

Dizajnové stoličky v čínskom štýle

Zdroj: iStock

Bez ohľadu na materiál, dôležitý je originálny dizajnový tvar. Sú tiež skvelým miestom na položenie notebooku a vytvorenie prechodného pracovného miesta.

Sabína Zavarská

Zdroj: thespruce.com

Foto: istock.com

Kategória: Dizajn
Tagy: interiérové doplnky interiérový dizajn
Zdieľať článok

Diskusia