Aká reťazová píla je tá pravá?

22. 09. 2015
Zdieľať

Reťazovú pílu kupujeme kvôli výraznému zjednodušeniu a skráteniu práce s drevom. Na začiatku je však veľmi dôležité určenie, na čo vlastne budeme pílu využívať. Rozdiely medzi hobby a profesionálnymi pílami sú totiž značné.

Do záhrady a okolo domu

Práve objem a sila motora určujú hlavné rozdiely medzi reťazovými pílami. Píly s menšími objemami motora do 45 cm3, sú vhodné pre príležitostné práce. Píly s nižšími výkonmi sú určené prevažne na sezónne práce v záhrade alebo v lesných porastoch okolo domu. Ak potrebujete napíliť drevo na zimu, takáto motorová píla je presne pre vás. Ideálne na prácu okolo domu sú však aj akumulátorové píly. Ich plusom je oveľa nižšia hlučnosť, žiadne priame emisie a ekologický chod. 
U píl HUSQVARNA oceníte veľmi pohodlné ovládanie a inovatívne technológie, ktoré zvyšujú komfort pri práci. Systém LowVib efektívne tlmí vibrácie, ktoré sa prenášajú na ruky. Motor X-Torq pracuje až o 20 % nižšou spotrebou paliva pri znížení emisií až o 75 %.  


Aká reťazová píla je tá pravá?

1630079
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Do lesa na každý deň

Ak je pílenie vašou každodennou prácou, potrebujete reťazovú pílu bez kompromisov, či už v oblasti výkonu, alebo ergonómie. Profesionálne píly majú väčšinou objem motora od 50 do 75 cm3 a ich devízou je možnosť pracovať dlhodobo pri vysokých výkonoch motora bez ohľadu na vonkajšie podmienky. Okrem výkonného motora a ergonomických prvkov sú profesionálne píly vybavené inovatívnymi systémami, napr. AutoTuneTM pre optimálne nastavenie výkonu motora nezávisle od kvality paliva, nadmorskej výšky a vonkajšej teploty a RevBoostTM, ktorý zaisťuje rýchlu akceleráciu pri odvetvovaní stromov.


Aká reťazová píla je tá pravá?

1630089
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Viac o správnom výbere reťazovej píly sa dozviete tu.  

Kategória: Záhradná technika
Tagy: reťazová píla záhradná technika
Zdieľať článok

Diskusia