Ako si správne vybrať reťazovú pílu?

05. 09. 2016
Zdieľať

Na jeseň viac ako inokedy potrebujeme výkonnú pílu. Jej vyžitie je pritom veľmi rôznorodé a vôbec sa neobmedzuje iba na spílenie starých stromov, či prípravu palivového dreva. Pílu využijeme aj v korunách starších ovocných stromov a odstránime pomocou nej odumreté kostrové konáre.

Pomocou šikovného pracanta v rukách zvládneme každú výzvu. Aj ten najkvalitnejší silák však má svoju životnosť, takže ak plánujeme kúpu novej píly, mali by sme vedieť, podľa čoho nového pomocníka vyberať.

Na aký druh práce?

To je prvá otázka, ktorú by sme si mali položiť. Píly pre príležitostné použitie a hobby píly sú navrhnuté pre tých, ktorí používajú pílu iba príležitostne a dávajú prednosť jednoduchému zaobchádzaniu pred extrémnym výkonom. Univerzálne píly sú zasa konštruované pre bežné, nenáročné používanie pri rôznych situáciách. Vo väčšine prípadov majú rovnakú základnú konštrukciu ako profesionálne píly. Profesionálne píly a výkonné robustné píly sú však navrhnuté pre dennú prevádzku a sú určené pre užívateľov, ktorí požadujú to najlepšie. Píly Husqvarna XP® sú tie najefektívnejšie píly s najlepším výkonom v tejto skupine. Výkonné robustné píly poskytujú najväčší možný komfort aj pri tej najťažšej práci. 


Ako si správne vybrať reťazovú pílu?

Ako si správne vybrať reťazovú pílu?
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Komfort a bezpečnosť

Ergonomická konštrukcia a dizajn. To je dôležitejšie viac, ako si myslíme. Nízka hladina vibrácií v rukovätiach, úzke a dobre vyvážené telo píly sú vždy vítané vlastnosti, aj keď pílu používame len čas od času. Dobrá ergonómia môže byť rovnako dôležitá ako nízka hmotnosť.

Nezabúdame ani na osobné ochranné prostriedky ako ochranné nohavice, bezpečnostnú obuv, prilbu s ochranou tváre, chrániče sluchu a rukavice.

Prácu s pílou zjednodušuje aj účinná ochrana proti spätnému vrhu, čo je už dnes ochranný prvok predpísaný vo väčšine krajín. Pri nákupe venujeme pozornosť aj takým malým detailom ako napríklad, či je vidieť hladina paliva v nádrži, alebo ako sú prístupné ovládacie prvky.


Ako si správne vybrať reťazovú pílu?

Ako si správne vybrať reťazovú pílu?
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Rovnako si všímame, či má píla ľahký prístup ku vzduchovému filtru a zapaľovacej sviečke a ľahké napínanie reťaze. To všetko nám totiž dokáže v budúcnosti ušetriť čas a námahu.

Ďalšie rady, ako si vybrať správnu pílu, nájdete na stránkach www.husqvarna.sk.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko s.r.o.  

Kategória: Záhradná technika
Zdieľať článok

Diskusia