Nový štandard štartovania kosačky

Nový štandard štartovania kosačky

20. 03. 2015
Zdieľať

Tradičný americký výrobca benzínových motorov Briggs & Stratton predstavil nový revolučný systém štartovania Briggs & Stratton InStart, a potvrdzuje tak úlohu lídra v odbore, ktorý prichádza s užívateľsky prínosnými inováciami.

,,Možno iste bez preháňania povedať, že systém štartovania Briggs & Stratton InStart prináša dokonca nový štandard do spúšťania kosačiek. Zariadenia vybavené týmto výnimočným systémom kombinujú výhody silného benzínového motora a zároveň ľahkého štartovania,“vysvetľuje Radovan Bureš, zástupca americkej značky motorov do kosačiek Briggs & Stratton.

Nové riešenie je pritom z užívateľského hľadiska veľmi jednoduché. Do motora je integrovaná Lithium-iónová batéria, s ktorou motor ponúkne úplne novú úroveň jednoduchého štartovania. Stroj je uvedený do chodu jednoduchým stlačením tlačidla – to ocení každý, kto má skúsenosti s prácnym štartovaním kosačky. „Kosačku často obsluhujú ženy, pre ktoré môže byť tradičné štartovanie prekážkou. Ale jednoduchosť v štarte nových motorov Briggs & Stratton ocení iste každý, „upozorňuje Radovan Bureš.

Batériu je možné uviesť do plne nabitého stavu už za necelú hodinu vďaka ultrarýchlemu systému nabíjania. A keby sa batéria náhodou úplne vybila počas sekania, môže byť čiastočne nabitá už za niekoľko minút, aby mohlo byť kosenie trávnika úspešne dokončené. 

Srdcom každej kosačky je motor. Preto je dôležité nepodceniť pri výbere jeho parametre a zvoliť ten, ktorý ponúkne najlepší výkon a zároveň najpohodlnejšiu obsluhu. Na slovenskom trhu by sa kosačky vybavené motormi umožňujúcimi ľahký štart so systémom Briggs & Stratton InStart mali objaviť už na sezónu 2015.


Nový štandard štartovania kosačky

1526221
Briggs&Stratton

www.enginesmatter.eu/instart/

Kategória: Aktuality Záhradná technika
Zdieľať článok

Diskusia