Apokalypticky-jazdec-socha
Zdroj: Milan Lukáč

Profesionálne náradie Herman obľubujú remeselníci aj umelci

30. 11. 2022 Zdieľať

Už viac ako 30 rokov sa môže slovenská firma Herman chváliť svojimi šikovnými a zručnými zákazníkmi. Pod ich rukami, s prispením profesionálneho a spoľahlivého náradia, vznikajú pozoruhodné stavebné aj umelecké diela.

Drevo alebo kov, profesionálne náradie Herman sa hodí na všetko

Či akumulátorová okružná píla a akumulátorové kombinované kladivo použité pri stavbe prístrešku, alebo 125 mm až 230 mm uhlové brúsky, ktorými bol pomocou abrazívnych rezných alebo brúsnych kotúčov opracovaný húževnatý kov, ale aj 100 mm uhlové brúsky na precíznu sochársku prácu, najlepšie preverí a kvalitu produktov firmy Herman potvrdí čas.

Miloš Lejske a jeho firma je zákazníkom firmy Herman už od roku 2014. Spolu so svojimi zamestnancami sa venuje výrobe ručne vyrezávaných pergol, krovov, striech a strešných okien, ktoré prežijú aj niekoľko generácií.

Zahradny-pristresok

Záhradný prístrešok Zdroj: Miloš Lejske

Možno už aj pôvod mena rodinnej firmy Svarogo – Kovbyt, pomenovanej podľa staroslovanského boha Slnka a ohňa Svaroga, napovedá, na aký účel využíva náradie a nástroje značky Herman. Opracované a kované železo si našlo rôznorodé uplatnenie, napríklad spomeňme rekonštrukciu brány Prezidentského paláca, kované ploty na Ministerstve zahraničných vecí alebo kovaný nábytok, ktorým sa bude pýšiť mnoho generácií.

Zelezna-plastika-kovaca

Železná plastika kováča Zdroj: SVAROGO

Kovana-brana

Kovaná brána Zdroj: SVAROGO

Miroslav Zoričák zo Ždiaru začal podnikať na prelome milénia. Jeho prvým náradím bola naša tiež červená konkurencia. Avšak odkedy začal pri výrobe nábytku, stavbe drevodomov, záhradných domčekov a penziónov používať náradie HERMAN, ku konkurencii sa už nevrátil. Vďaka nemu je najväčšia dielňa v Ždiari vybavená našim náradím.

Dreveny-zrub

Drevený zrub Zdroj: Miroslav Zoričák

Náradie Herman ako nástroj pri tvorbe umenia

Keď sa v objednávkach objavila o zákazníkovi informácia „akademický sochár“, bolo to dosť nezvyčajné. Ale nebol to žart, pretože Milan Lukáč je skutočný umelec. Vo svojej tvorbe často využíva kusy šrotu a železa, ktoré krotí a tvaruje aj s pomocou 100 mm uhlových brúsiek a kotúčov slovenskej firmy. Verný značke Herman je už viac ako 10 rokov. Milan Lukáč je jeden z tých ľudí, ktorí zaručene menia svet k lepšiemu.

Apokalypticky-jazdec-socha

Apokalyptický jazdec Zdroj: Milan Lukáč

Toto je len malý výber zo zákazníkov firmy Herman, ktorí produkty slovenskej značky používajú niekoľko rokov. Na svoje si určite príde každý stavbár, strojár či stolár. Kvalitu a spoľahlivosť profesionálneho náradia a príslušenstva si môžete vyskúšať aj pri tvorbe vlastného diela.

Akademicky-sochar-milan-lukac

Zdroj: Milan Lukáč

Viac informácií na stránke www.herman.sk.

Zdroj: PR článok Herman Slovakia Production s.r.o.

Kategória: Záhradná technika
Tagy: náradie záhradný domček záhradný nábytok
Zdieľať článok