Robotická kosačka Landroid 2.0 WG794E

09. 07. 2015
Zdieľať

Robotická kosačka WORX Landroid dostala v nezávislom teste časopisu dTest 70% a obsadila druhé miesto v konkurencii 9 produktov.

Je vhodná pre všetky typy trávy a poradí si takmer s akoukoľvek záhradou, ktorú zvládajú bežné benzínové a elektrické kosačky. Je vysoko odolná a pokosí aj mokrý trávnik. Dôležitou súčasťou robotických kosačiek je drôt, ktorý musíte položiť po obvode Vášho trávnika. Kosačka rozpozná drôt pomocou špeciálnych senzorov a zabezpečí, aby vždy zostala vo vnútri takto vyznačenej oblasti. Landroid sa spúšťa manuálne, alebo sa aktivuje automaticky, podľa toho, ako je Landroid nastavený. Stroj systematicky prechádza v krížovej variácii trávnik niekoľkokrát tam a späť, aby pokryl plochu celého trávnika. Robotická kosačka Landroid je poháňaná dobíjacou Li-ion batériou a vydrží bez prestávky pracovať 2 – 3 hodiny podľa hustoty trávnika. 

Nabíjanie batérie pomocou rýchlo-nabíjačky trvá iba 90 minút.

Potom je Landroid opäť pripravený k svojej práci. Kosačka Landroid má nastaviteľnú výšku kosenia 20 – 60 mm (v 5-tich stupňoch) a je určená pre plochy trávnikov od 100 do 1000 m2.

Robotická kosačka Landroid je určená pre mulčovanie. Mulčovacie nože precízne kosia Váš trávnik pri 2800 otáčkach za minútu, čo je približne dvakrát viac, ako u bežných kosačiek. Vďaka mulčovaniu nie je potrebné zbierať pokosenú trávu a navyše sa zabezpečuje recyklácia posekanej trávy, čím sa uľahčuje údržba trávnika a ušetrí sa až 25% zavlažovania a hnojenia. Posekané kúsky trávy sa v trávniku rýchlo rozkladajú a uvoľňujú do pôdy prospešné a hodnotné živiny. Výsledkom je lepšie vyzerajúci a zdravší trávnik. 


Robotická kosačka Landroid 2.0  WG794E

Robotická kosačka Landroid 2.0 WG794E
PROMA SK s.r.o.

Čo musíte urobiť pred prvým použitím robotickej kosačky:

Po zakúpení robotickej kosačky je potrebné urobiť podľa návodu prvotné jednoduché nastavenie, ktoré môže vykonať ktokoľvek.

Pred prvým použitím robotickej kosačky je potrebné celý Váš trávnik pokosiť bežnou kosačkou.

Čo sa týka používania robotickej kosačky, najprv musíme umiestniť nabíjaciu stanicu. Nabíjacia stanica sa odporúča umiestniť na pokosenú plochu, najlepšie na miesto, kde nie je viditeľná zvonku. Rozhodne nie je vhodné umiestniť nabíjaciu stanicu vo svahu či v blízkosti zavlažovacieho zariadenia.

Ďalej je potrebné natiahnuť obvodový drôt. Ten sa pokladá priamo na trávnik po obvode celej záhrady. Upevňuje sa približne každý meter pomocou kolíkov do presne danej vzdialenosti od okraja trávnika, ktorú možno merať pravítkom. Kolíky aj obvodový drôt sú súčasťou balenia. Drôt podľa podmienok zarastie do trávnika približne po mesiaci. Pri pokladaní drôtu je potrebné zabezpečiť aj rôzne prekážky na Vašej záhrade, ako sú napríklad stromy, ktoré je možné drôtom obísť a kosačka sa im potom pri kosení automaticky vyhne.

Pri programovaní robotickej kosačky si môžete sami určiť dni a hodiny, kedy má kosačka automaticky vycestovať z nabíjacej stanice.

Bežne je potrebné robotickou kosačkou kosiť trávnik dvakrát za týždeň.

Pokiaľ nie je Váš trávnik jednoliata plocha, je potrebné ho rozdeliť na viac častí a tomu prispôsobiť aj chod robotickej kosačky

Tip: Záhradný nábytok od výmyslu sveta


Robotická kosačka Landroid 2.0  WG794E

Robotická kosačka Landroid 2.0 WG794E
PROMA SK s.r.o.

Dažďový senzor: Za dlhé roky používania Vašej kosačky ste sa už naučili,  že sa mokrá tráva dobre nekosí. Za dažďa Landroid prestane pracovať a  svoju činnosť obnoví až vtedy, keď tráva nebude mokrá.

Nárazový senzor: Nie je potrebné, aby ste zo svojho trávnika odpratávali okrasy, zariadenia, alebo hračky: robot zaznamená prítomnosť prekážok a vyhne sa im.

Automatický návrat do nabíjacej stanice: Keď robotická kosačka zaznamená nízku úroveň svojej energie, samostatne sa vráti do svojej nabíjacej stanice, aby sa nabila.
Robotická kosačka sa automaticky vráti do svojej nabíjacej stanice aj po ukončení kosenia.

Landroid sa na nerovnom teréne cíti ako doma: Kým šplhanie je otázkou sily, prekonávanie svahu je niečo iné. Dokonalá elektronika robotickej kosačky Landroid  umožňuje vypočítať drift, náklon a iné parametre pre zaistenie kosenia na rovnomerných aj nerovnomerných terénoch.

BEZPEČNOSTNÝ PIN: WORX  WG794 Landroid 2.0 je chránený PIN kódom. PIN kód zabráni nepovolaným osobám jeho používanie. Po jeho premiestnení mimo vlastné teritórium ho nikto, kto nepozná heslo (PIN), nebude môcť znovu uviesť do prevádzky.

Bezpečnosť: Sekací nôž je umiestnený priamo v strede kosačky, ďaleko od krytu kosačky. Bezpečnostný senzor sekacie nože zastaví, akonáhle sa niekto pokúsi zdvihnúť Landroid počas kosenia.

+ Patentovaný systém POHYBU o 30% rýchlejši ako konkurencia
+ Jednoduchá výmena akumulátora

Základné príslušenstvo:
Nabíjacia stanica s káblom 15 m
Kolíky pre upevnenie stanice
180 m obvodového drôtu
200 ks upevňovacích kolíkov

Technické parametre:
Šírka kosenia 18 cm
Akumulátor –  28 V, Max Li-Ion
Doba nabíjania 1,5 hod.
Výška kosenia 20 – 60 mm
Polohy nastavenia výšky   5 
Svahová dostupnosť 20 ° (35%)
Kosenie / 1 nabitie 2,5 hod. (podľa stavu trávnika)
Priem. doba kosenia 500 m² / 13,5 hod.
Odporúčaná plocha kosenia až 1 000 m²
Sekací systém    hlava / 3 nože (4x brit)
Hmotnosť 8,3 kg

Viac informácií na : promask@promask.sk   
web: www.promask.sk

Kategória: Záhradná technika
Tagy: záhradná technika
Zdieľať článok

Diskusia