Zdroj: Climax.sk

Lamelino: Dizajnová a nadčasová záhradná pergola českej výroby so zárukou 4 roky

12. 04. 2023 Zdieľať

Bioklimatické pergoly predstavujú špičku v oblasti vonkajšieho tienenia. Pergola je moderné a elegantné riešenie pre záhradu alebo terasu, ktoré ponúka mnoho výhod. Novinkou na trhu je inteligentná záhradná pergola Lamelino českej výroby, ktorá prináša ešte viac funkcií a komfortu.

Ako bioklimatická pergola funguje?

Bioklimatická pergola je moderná verzia tradičnej pergoly, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala ochranu pred slnkom, dažďom a vetrom. Pokiaľ je pergola doplnená o vykurovanie a neklesne pod ňou teplota pod 5 stupňov, zostane strecha uzavretá, a môže tak chrániť aj pred snehom. Lamely je možné podľa potreby ľubovoľne naklápať, a vďaka tomu je zaistené v priestore pod pergolou optimálne prúdenie vzduchu a príjemná klímu.

Bioklimatická pergola

Bioklimatická pergola je ideálnym komfortným miestom na posedenie v horúcich letných dňoch. Zdroj: Climax.sk

To oceníte najmä v horúcich letných dňoch, kedy sa bioklimatická pergola stáva komfortným miestom na oddych a posedenie s rodinou a priateľmi. Vďaka možnosti naklápania lamiel až do úplného uzavretia a možnosti inštalovať bočné clony však chráni priestor pred vetrom a nezaskočia vás ani letné dažďové prehánky. Ale pozor, žiadna pergola nie je úplne vodotesná.

Záhradné pergoly sa vyrábajú predovšetkým z hliníka alebo dreva

Tento typ pergoly využíva technológiu, ktorá umožňuje regulovať množstvo slnečného svetla, tienenie a vetranie priestoru. Záhradné pergoly dostupné na trhu sa vyrábajú predovšetkým z hliníka alebo dreva. Drevené majú určite svoju estetickú hodnotu, hliník ich však predháňa v mnohých vlastnostiach, odolnosti a životnosti.

Konštrukcia hliníkovej pergoly Lamelino je opatrená kvalitným lakom, a preto je hliníková pergola, na rozdiel od tej drevenej, prakticky bezúdržbová. Pergola sa štandardne ponúka v 6 základných farbách. Nalakovať ju ale možno do ľubovoľnej farby podľa vlastného výberu.

Šesť farebných variácií záhradnej pergoly

Záhradná pergola Lamelino v šiestich základných farbách Zdroj: Climax.sk

Inteligentná záhradná pergola Lamelino

Čím si vyslúžila hliníková pergola Lamelino od českého výrobcu Climax označenie inteligentná? Pergolu je možné doplniť o senzory, ktoré reagujú na zmeny teploty aj počasia. Vyšlú signál mechanizmu ovládania na prispôsobenie sklonu lamiel podľa aktuálnych podmienok, aj keď obyvatelia domu nie sú prítomní.

Bioklimatická pergola Lamelino

Bioklimatická pergola Lamelino má senzory, ktoré reagujú na zmenu teploty aj počasia. Zdroj: Climax.sk

Záhradná pergola Lamelino vyniká aj vysokou stabilitou, ktorú zaisťujú stojky o rozmere 15×15 centimetrov. Rovnako presvedčí kvalitou spracovania a tesnenia lamiel, možnosťou naklápania až do uhla 125 stupňov, silou a odolnosťou materiálu, prepracovaným odvodom dažďovej vody a elegantným moderným dizajnom s možnosťou výberu z niekoľkých farebných prevedení.

Pergolu je možné doplniť aj o bočné látkové clony, ktoré ochránia priestor pod pergolou proti nízkemu slnku, vetru alebo pred pohľadmi zvedavých susedov.

Bioklimatická hliníková pergola Lamelino sa vyrába v maximálnom rozmere 4×6 metrov na mieru a nemusí byť použitá prídavná stojka. Spoločnosť Climax na pergolu poskytuje záruku 4 roky.

Inteligentná záhradná pergola

Hlavnou prednosťou pergoly Lamelino je jej kvalitné spracovanie, odolnosť materiálu a kvalitné tesnenie lamiel zaisťujúce tiché dovieranie lamiel. Zdroj: Climax.sk

Kam je možné bioklimatickú pergolu inštalovať?

Montáž voľne stojacej záhradnej pergoly nepredstavuje žiadny zásah do konštrukcie domu. Pri stavbe alebo rekonštrukcii je však potrebné myslieť na zdroj elektriny, ktorý je potrebný na ovládanie a osvetlenie.

Bioklimatická pergola je moderná a inovatívna konštrukcia, ktorá slúži ako elegantný a funkčný prístrešok pre vonkajší priestor, ktorý je súčasťou terás alebo záhrad rodinných domov. Je ideálnym tieniacim prvkom aj na záhradky reštaurácií a kaviarní alebo na terasy kancelárskych budov.

Premýšľate o obstaraní inteligentnej bioklimatickej pergoly? Obráťte sa na českého výrobcu Climax s nezáväzným dopytom.

Zdroj: PR článok CLIMAX

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: exteriérové tienenie Inteligentné technológie pergoly
Zdieľať článok
Nevrhá vaša pergola dostatok tieňa? Inšpirujte sa postupom, ako vyrobiť zaťahovací baldachýnUrob si sám

Nevrhá vaša pergola dostatok tieňa? Inšpirujte sa postupom, ako vyrobiť zaťahovací baldachýn

Chcete mať úrodu jahôd celú sezónu? Vyberte si túto odrodu a vysievajte už teraz!Urob si sám

Chcete mať úrodu jahôd celú sezónu? Vyberte si túto odrodu a vysievajte už teraz!

Historickú burzu v Kodani zachvátil požiar. Zrútila sa aj jej ikonická vežaASB.sk

Historickú burzu v Kodani zachvátil požiar. Zrútila sa aj jej ikonická veža

Koniec greenwashingu? Klamlivé a zavádzajúce tvrdenia majú rôzne podoby. Nevyhýbajú sa ani stavebníctvuASB.sk

Koniec greenwashingu? Klamlivé a zavádzajúce tvrdenia majú rôzne podoby. Nevyhýbajú sa ani stavebníctvu